Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan tartsam távol az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tartsam távol az anyósom a házasságomtól?

Figyelt kérdés
Alapvetően jó szándékú, kedves, segítőkész, nem kritizál meg ilyesmi, de úgy érzem nagyon rátelepszik a házasságunkra. Az sem segít a helyzeten hogy elég közel, kb fél órányira lakunk tőlük. A férjemet még mindig az ő drága kicsi fiacskájának tekinti, nem tud meglenni nélküle, minden héten egy egész délutánt ott töltünk, mert annyira hiányzik neki a kisfia és bár azt mondja nem akar beleszólni az életünkbe, pont azt csinálja. Ha nem úgy csináljuk a dolgainkat ahogy ő akarja, akkor addig jár a nyakunkba, amíg meg nem gondoljuk. Engem ez nem hat meg, de a férjemet érzelmi zsarolásban tartja, és ő pedig nem tud kiállni a közös döntéseink ért az anyjával szemben. Szerintem a férjemnek is szerepe lenne ebben, mert úgy gondolom az ő családjával szemben neki kell kiállnia kettőnkért, de nem akar velük konfrontálódni. Akkor most tényleg nekem kell ezt megtennem? Hogyan? Lehet hogy egy életre magamra haragítanám a szüleit?
2020. máj. 10. 22:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi szó szerint erre mentünk rá. Itt te nem tehetsz semmit. A férjednek kell meghúznia a határt, ameddig anyuka elmehet. Mivel erre nem hajlandó, mert nem akar konfrontálódni, emiatt a te kezedbe kerül át a határ megszabása, ami már rég rossz, mert konfliktusokat generál közted és a családja közt, illetve közted és a férjed közt. Ha gyereketek lesz, ez csak még rosszabb lesz. A szerelem ki fog benned hűlni, mert egy anyámasszony katonájába nem tudsz szerelmes lenni.

A mi életünk ráment erre és semmit se tehettem ellene. Csak a férjem tehetett volna, de neki fontosabb volt az anyja. Úgyhogy úgy döntöttem, akkor du.gja meg az anyukáját, ha már őt választotta és őérte bír csak kiállni.

2020. máj. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A pároddal kéne beszélni. Elmondani az észrevételeket. Hogy ez így nem normális és szeretnél szabad teret. Vagy messzebb költözni. Ez nem tudom mennyire opció. Mindenképp a párod kell ehhez és ha ő nen hajlandó elgondolkodni rajta és változtatni azt sajnos szerintem nem érdemes folytatni. Mert ez tényleg a gyereknél elviekben felerősödik és sokkal nehezebb lesz bármit is megbeszélni

Neked egy társ kell, aki ebben is melletted van. Ha nem az, akkor hogy várhatnád el, hogy majd a gyereknevelésben stb. társ legyen? Mikor az anyjáról sem tud leszakadni, mert nem tud nemet mondani? Ezek nem könnyű dolgok de ha ebben a párod nem áll a sarkára szerintem az egy nagy intőjel. Én biztos nem maradnék ilyen "férfival" együtt.

2020. máj. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

*intő jel

*férfivel

bocs a hibákért, elírtam.

2020. máj. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha gyereketek lesz, snyósod abba is bele fog szólni. És még csak el sem tilthatod tőle, mert joga van látni. A gyerek életében nagyon sok alapvető döntésre van szükség. A fejed felett fogja eldönteni a férjed és az anyja, hogy mi hogy lesz, hogy mi a jó, a helyes. Te csak mellékszereplő leszel.

Ebből te csak vesztesen kerülhetsz ki. Anyósod erős akaratú, a fia gyenge. Ez a felállás, ők ebben éltek, és ez jellem kérdése, tehát nem fog változni. Akkor sem, ha százszor megbeszéled vele.. Mert csak az első találkozásukig tart.

2020. máj. 11. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!