Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi számít egészséges távolságn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi számít egészséges távolságnak anyóséktól térben és időben?

Figyelt kérdés
Jelenleg fél órányira lakunk tőlük, heti egyszer 4-6 órát töltünk ott. Én ezt kicsit soknak érzem. Főleg hogy az én szüleimmel nem találkozunk ennyit. Alapvetően jó kapcsolatban vagyok a férjem szüleivel is, de az anyja eléggé feszültség keltő személyiség és egyre többször húz fel, csak a férjem kedvéért nem szólok semmit, de kezd betelni a pohár. Terveztem hogy beszélek a férjemmel erről, mielőtt kiborulok, de előtte tudni szeretném hogy mi az egészséges távolság tartás, mert nagyon elválasztani sem akarom őket, az csak tönkretenné a dolgokat.
2020. máj. 11. 11:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
6%
Hát amikor majd lesz gyerek, örülnél ha gyalog 1 percre laknának.
2020. máj. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
9%
Majd ezt gondold át, ha gyereket lesz .
2020. máj. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Anyám 250 km-re van és egy országhatár választ el minket, amikor nyitva voltak is a határok, akkor is negyedévente egyszer találkoztunk max. Vele kapcsolatban még ezt is soknak éreztem, félek, hogy miután megszületik a kislányom, ennél gyakrabban szeretne majd találkozni. Nem akarom nagyon megbántani, de azt se szeretném, ha minden hónapban itt lenne egy hetet vagy hétvégét vagy valamit.

Anyósom nagyjából fél órányira lakik tőlünk, városon belül, amíg nem volt kijárási korlátozás, heti egyszer találkoztunk 1-2 órára, vasárnapi ebédre, ilyesmi. Napközben a férjemmel néha beszélgetett hangoutson vagy telefonon, ha olyan jellegű dologról volt szó. Ezt én teljesen ideálisnak tartom, és ő nem is fog zavarni, amikor majd jön az unokájával segíteni, ezt a részét már várom is.


Ezt csak azért mondom így, mert személy/kapcsolatfüggő is, hogy kinek, kivel mennyi az ideális. Én azt se bánnám, ha a saját anyámmal legfeljebb karácsony este találkoznék 1-2 órára személyesen, és egyébként heti-kétheti egyszer beszélünk pár mondatot, mert idegesít, anyósommal viszont jól kijövök, vele egyáltalán nem zavarnak a találkozások, együtt töltött idő.

Nálatok azt tudom javasolni, hogy esetleg a férjed menjen néha nélküled, hátha ő könnyebben elviseli, és ha te ritkábban találkozol anyósoddal, akkor talán könnyebben visszafogod az indulataidat is.

2020. máj. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember ilyet nem kérdez. Nem velünk kell kompromisszumot kötnöd, hanem a pároddal. Neked ez sok, akkor menjetek 2 hetente, vagy a férjed ugorjon be 1 órára néha mélküled.
2020. máj. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha o igényli, menjen. Ha te kevesbe akkor menj ritkabban.

Mondd el amit erzel es gondolsz, es hogy sokkal jobban erezned magad ha nem ugy lenne ahogy most.

Nyilvan van olyan megoldas, ami mindenkinek megfelelobb.

En pl ha nagy a tomeg egy csaladi osszejovetelen akkor eljovok.

Mindenki tudja h van olyan tarsasag ahol nem erzem olyan jol magamat es teljesen felesleges eroltetni a jopofizast. Illedelmesen tavozom es kesz. Voltam is meg nem is.

A kapcsolat nem szakad meg azokkal akiket szeretek es akikkel szeretek idot tolteni, akikkel meg nem akarok kijonni, ott nem fajul el odaig h ruhelljuk egymast mert nincs eroltetve a együttlet.

Ennyike.

2020. máj. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én csak ritkán kísérem el a férjem, mikor meglátogatja a szüleit, és én sem várom el, hogy velem jöjjön az enyémekhez. Nincs ebből sehol, senkinél sértődés.
2020. máj. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyuék Magyarországon laknak, mi külföldön, így velük normál esetben 4 havonta találkozunk. Anyósom egy órányira lakik, apósom fél órányira (elváltak). Apósommal most sűrűbben találkozunk, mert segít nekünk házat nézni. Anyósommal most csak telefonon érintkezünk, de normál esetben 2-3 havonta találkozunk, illetve a férjem gyakrabban találkozik vele, mert egy épületben dolgoznak. Nincs rossz viszony köztünk egyáltalán, telefonon heti többször is beszélünk, de anyós nem az a típus, aki elvárja hogy heti szinten ott üljünk nála órákat.
2020. máj. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Tőlünk viszonylag messzebb laknak (150 km), de szeretném megtartani a saját magánszféránkat, életünket, mivel mi is főleg hétvégén tudunk egymással minőségi időt tölteni. A férjem gyakrabban menne, én ritkábban, így állapodtunk meg abban, hogy havi egy hétvége legyen. Ennél gyakoribbat nem bírnék, még ha közel laknának sem.
2020. máj. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Attol fugg mikor alakult ki ez a szokas lehet igy nehez lesz valtoztatni. En ha a tesommal beszélek koszonok a feleségének de nem varom el hogy orakat trecseljen velem. Mindenkinek a sajat felelossege ha származasi csaladjaval hogy tartja a kapcsolatot. Persze jo ha neha kettesben mentek at vagy athovhatod ebedre azanyost. Szerintem a ferjed ha ragaszkodik hogy te is menj ket okbol teszi 1) o se birja az anyjat es utkozozonanak hasznal 2) felhogy anyuka mit szol ha teged nem visz. Esetleg nem merult fel benne hogy ez neked messze nem idealis na ezt kene vele leegyeztetned
2020. máj. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szokták mondani, hogy akkora távolság meglegyen, hogy az anyós papucsban ne tudjon átjönni. :))

Egyébként a heti egyszeri találkozást 4-6 órára nem érzem soknak. Párom szülei nem élnek, így nekünk ebből nincs konfliktus, de mikor én gyerek voltam, akkor mi is mentünk minden hétvégén ebédre + délután a nagymamámhoz.

Ajánld fel, hogy te ne menj mindig. Nincs ebben semmi, nem vagytok összenőve.

2020. máj. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!