Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért olyan gyakori az egy év...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan gyakori az egy év után válás a huszonévesek közt?

Figyelt kérdés
3 esetről is tudok. Mind vidékiek. Szép esküvő, szép ruhák, szép képek, aztán egy év múlva válás. Ennyire nincs meg a türelem, empátia, odafigyelés, kommunikációs készség a másik felé, hogy azonnal a legdrasztikusabb megoldást választják? Miért házasodnak ennyire éretlenül? Mi lehet a háttérben?

2020. aug. 23. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

1.: Csórók.

2.: Nem is éltek még. Vidéken, csórón, huszonévesen...

2020. aug. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert elkapkodják az egészet. Láttam már olyat is, hogy 3 hónap járás után összeköltöztek rá 2 hónapra a srác eljegyezte a lányt, add össze, ez csak 5 hónap, tehát kevesebb mint fél év alatt megismerték egymást, összeköltöztek, eljegyezték egymást, és gyereket akartak, hupsz másfél év után szakítottak, elváltak.


Sosem fogom ezt megérteni.

2020. aug. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Butaság, szellemi alultápláltság, a szexbe vetett túlzott bizalom, pénzügyi intelligencia hiánya, kapkodás.
2020. aug. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez az egész gyors házasság pont abból adódik amit folyton itt olvasunk a gyakorin. Sok pasi rágörcsöl arra, hogy legyen valakije, aztán amikor talál egy nőt akivel jól elvan, akkor mindenképpen meg akarja tartani, és nem riad vissza a házasságtól sem. Aztán esküvő után jönnek a közös anyagi gondok, és nem biztos, hogy mindenben közösek a terveik, veszekedés veszekedést szül, vagy a pasi még így sem nyugodt, hogy gyűrű van a csaj újján, és féltékenykedik ami szépen felőrli a kapcsolatot.
2020. aug. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem megfelelően választottak, elhamarkodott volt a "nem"döntésük. Amúgy majdnem minden korosztályban sűrű mostanában-, de inkább évek óta a válások aránya.
2020. aug. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Hát nem azok házasodnak fiatalon, akiknek minden újjukra akad partner. Az összeköltözés is leginkább csak a szexről szól, nem pedig a közös teher viselésről. Majd amikor elmúlik a rózsaszín köd, már unalmas és csak teher lesz a másik. Addigra rájönnek hogy a szex sem hozza az elvárt szintet, anyagi problémák jelentkeznek... Aztán ennyi volt.
2020. aug. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Állítólag van valami statisztikailag releváns korreláció egy esküvő költsége és a válások aránya között. Én ebből azt szűröm le, hogy a "szép esküvő, szép ruhák, szép képek" típusú események sokszor inkább magáról az esküvőről, meg a buliról - "az én nagy napom" - szólnak, mint a házasságról (persze nyilván van olyan pár is, akik jó okból házasodnak, csak épp megtehetik, hogy kiköltekeznek).

Itt is néha felmerül egy ehhez hasonló kérdés, csak kifejezetten az elvált feleknek címezve. Van egy mondat, ami szinte minden alkalommal előjön: "Azt akartam, hogy végre mindenki nekem gratuláljon". Nagyon becsülöm azokat, akik be merik vallani ezeket az érzéseiket, hiszen így jó képet kapunk a korai válás valódi okáról: nem jó okból házasodtak.

2020. aug. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a házasságra meg kell érni és ez különösen igaz a mai világban, amikor már sokkal könnyebb kicsapongó életet élni, mint higgadtan egy mellett dönteni és kitartani.

Néhány közösen eltöltött hónap, vagy 1-2 év, nem idő. Szerencsés, ha valakinek bejön, de ritka. A baráti társaságunkban pont azt látjuk, hogy akik 4-5+ éve együtt voltak az esküvő előtt, azok a mai napig kitartanak egymás mellett. Akik nem, azok zömében nem.

Én mindig azt mondom, hogy addig nem szabad házasodni, amíg a rózsaszín köd mögül nem lát ki az ember. Amíg egy közös költözést meg nem élnek, amíg egy közös lakásfelújításon nincsenek túl, amíg egy haláleseten nem segítették át egymást és amíg egy jelentősebb anyagi nehézséggel/nagyobb kiadással meg nem küzdöttek. Ha ez mind megvan és minden akadályt sikerült leküzdeni, akkor érdemes elgondolkozni azon, hogy megértünk-e erre.

Én töredelmesen bevallom, hogy az esküvőnk előtti 1 hétben már hatalmas gombóc volt a gyomromban. Állandóan azon agyaltam, hogy biztosan jó döntést hozunk-e. Sokat beszélgettünk és lényegében mindkettőnkben cikáztak ezek a gondolatok. Nos... majd az élet válaszol erre a kérdésre. :)

2020. aug. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!