Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Milyen formában vegyem fel a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen formában vegyem fel a leendő férjem nevét, ha mindketten doktorok vagyunk?

Figyelt kérdés
A kötőjeles forma tetszik leginkább, de nagyon rosszul hangzik a dr.Kiss- dr.Tóth Lilla (természetesen nem ez a nevem, csak példa). Né semmiképp nem akarok lenni. Hagyjam meg inkább a saját lánykori nevem vagy vegyem fel a társam vezetéknevét elhagyva az enyémet? Ti mit tennétek?
2020. szept. 4. 13:00
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Mindketten rezidensek vagyunk, cdak teljesen más területen. A magánéletben nem használom sehol a dr.-t, csak hivatalos okmányokon van rajta. Nekem az is megfelelne, ha lehetnék simán Kiss-Tóth Lilla, de gondolom erre nincs lehetőség. Ha valaki esetleg jogász vagy jártas családjogban, azt megköszönném, ha érdemi információt tudna adni. A neten kerestem jogszabályokat ezzel kapcsolatban, de nem lettem okosabb.
2020. szept. 4. 13:20
 12/25 anonim ***** válasza:

7#vok


[link]

2020. szept. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Édesanyám felvette apukám vezetéknevét. Mindketten doktorok. Anyum nevének a formája most:dr x y
2020. szept. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Én is dr. vagyok, nem igazán divat felvenni a férfi nevét így. Duplázni úgysem nagyon tudod, maximum ha dr. x-né dr. y leszel.
2020. szept. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
68%
Én is dr leszek, nekem egyedül attól a verziótól nem futkos a hideg a hátamon, ha a férj vezetéknevét veszi fel a nő, a sajátját pedig elhagyja. Szóval pl dr Nagy Aranka összeházasodik dr Kiss Sándorral és dr Kiss Aranka néven fut tovább.
2020. szept. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Alapvetően én a jövőben azt szeretném, hogy kötőjelesen felvehessem a párom vezetéknevét az enyémhez vagy megtartom simán a sajátomat, ha nem hangzik jól az övé.

Ha doktori címem lenne, akkor mindenképpen megtartanám a saját nevemet, nekem csak úgy hangzik jól. Ezt nem lehet úgy kombinálni, hogy jól hangozzon, főleg, hogy mindketten doktorok vagytok. Ha nagyon akarod a férjed nevét, akkor teljesen felveheted.

2020. szept. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
ddr(r) Kis Ágnes. Ez így elég hülyén hangzik. dr.dr. Ez is. Az eredetin neved miért nem jó? Macerás papírokat intézni. Váláskor sem lesz könnyebb.
2020. szept. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a vágyad teljesülhet, ugyanis ma Magyarországon programhiba miatt a kötőjeles verziós férjezett név felvétele során "elveszik" a dr cím, és a lánykori (születéskori) névhez kerül át. Így lettem én is Kiss-Tóth Lilla, született dr. Tóth Lilla...
2020. szept. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
16%
Miért pontoztátok le azt, aki azt mondta, hogy nem használja a dr-t? Kötelező dolog ezt hordani?
2020. szept. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
19: orvosként igen, az új személyi okmányokkal lehet menni egyáltalán engedélyeket intézni. Nem elhagyható.
2020. szept. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!