Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek fontos, hogy a nő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek fontos, hogy a nő felvegye a férje vezetéknevét valamilyen formában, ha igen, kifejtenétek miért?

Figyelt kérdés

A sógornőmmel beszélgettünk erről. És én eddig úgy voltam vele,hogy nem szeretném majd megváltoztatni a vezetéknevemet semmilyen formában. Mert az az én nevem és a sajátom.

Nem azért,mert szégyellném a majdani férjem nevét és eltitkolni se szeretném. Csak nekem idegen lenne ez az egész. Így szeretem a nevemet ahogy van.

A sogórnőm idősebb nálan,ő már férjnék van. És szerinte fontos,illik valamilyen formábam átvenni.

Vajon önző leszek ha odakerül egyszer a sor,és nem változtatom meg a nevemet.


Nektek ez mennyire fontos? És miért?



2017. jan. 30. 00:47
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:

Rosszié írta. Ki a kérdést.

Feleséget kellett volna írnom a fő kérdésben csak siettem

Vagy inkább mennyasszony-vőlegény.

2017. jan. 30. 00:49
 2/34 Beviz Elek ***** válasza:
41%
Nálam fontos, bár én egy kicsit a régebbi életmód/felállás szerint tervezem az életem. Ezzel is kifejezed hogy nem csak egymás mellett éltek, hanem egy családként.
2017. jan. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
83%
Én sem vettem fel pedig csinibb neve van, mint az enyém. Rengeteg adminisztrációval jár és szerintem am block semmi értelme. Nem ezen múlik a kapcsolatotok jövője vagy bizonyíték, hogy mennyire kötődsz hozzá névileg is. Ha valaki ellenállhatatlan vágyat érez hozzá tegye.
2017. jan. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
77%

Nekem nem fontos. Az egyenlőség híve vagyok, vagy mindketten felvesszük a másik nevét, vagy egyikünk sem. Én sem erőltetném rá a férjemre, hogy felvegye a nevemet. Pláne nem olyan nevetséges indokokkal, hogy akkor ki tudja, hogy összetartozunk. Mert akkor a férfiak nevéből nem derül ez ki soha.


Ha az utcán szembejön velem valaki, nem tudom, hogy házas-e, ha meg megismerem, nyilván kiderül, hogy házas, tehát tök mindegy, hogy -né vagy nem.

2017. jan. 30. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
51%

Nem fontos.

Normális társadalakban régen sem tették, lásd.: Szendrey Júlia, Szilágyi Erzsébet, Zrínyi Ilona.

2017. jan. 30. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
4%
Hát, ha a nő nem veszi fel a férje nevét, akkor a férj egy kicsit szabad marad, mert a nő is megőriz magának valamit, akkor a férjnek sem kell teljesen beleadnia magát.
2017. jan. 30. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
90%
Nem vettem fel a férjem nevét,soha nem értettem mi értelme ennek.
2017. jan. 30. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
83%
Sosem venném fel senki nevét, van nekem saját.
2017. jan. 30. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk a cégnél van 3 irodista akinek ugyan az a neve. Mindig meg kell kérdezni melyik"né" vagy valami plussz hivatkozást hozzátenni mert amúgy kevernénk őket.
2017. jan. 30. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ez egy elavult dolog, amit a hagyománytisztelőbbek próbálnak valahogy modernizálni, hogy ne legyen annyira kínos, mint a Kovács Józsefné. Anyukám sem változtatta meg a nevét, én sem fogom.
2017. jan. 30. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!