Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férfiak, ti hogy reagálnátok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, ti hogy reagálnátok, ha a leendő feleségetek kijelentené, hogy semmilyen formában nem hajlandó felvenni a neveteket, és a közös gyerekeiteknek is a saját vezetéknevét szeretné adni?

Figyelt kérdés
A kérdés egyelőre pusztán elméleti, a párommal még sem esküvőt, sem gyereket nem tervezünk (elég korai is lenne), de már kamasz korom óta tudom, hogy én semmilyen körülmények között nem szeretnék valamilyenné, de még csak kötőjeles sem lenni, és a gyerekeimnek is szívesebben adnám a saját vezetéknevem (az utóbbiból kész vagyok a kötőjeles kompromisszumra). A kérdés az, hogy a mai férfiak mennyire nyitottak erre?

2018. okt. 15. 09:03
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
18%
A gyerek neve nem lehet kotojeles, ha legalabb az egyik szuloe nem az.
2018. okt. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 A kérdező kommentje:
#1 tévedsz, a gyerek neve lehet a két szülő nevének kötőjeles változata
2018. okt. 15. 09:08
 3/61 anonim ***** válasza:
80%

Tudok ilyen házasságról. Ott abban állapodtak meg, hogy ha fiú gyerek lesz akkor az apa nevét kapja, ha lány gyerek akkor az anyja vezetéknevét.

Igazából teljesen hidegen hagy a történet, a gyerek bármikor dönthet úgy, hogy megváltoztatja a nevét, szóval az egész egy műbalhé.

2018. okt. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
93%

[link]

[link]


Most itt tök mindegy, hogy az itt válaszoló pasik mit írnak, erről a párodat kell megkérdezni, hisz lehet, hogy ő merőben másképpen gondolja ezt!

2018. okt. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 A kérdező kommentje:
Természetesen igazad van, ez nyilván rám és a páromra tartozik, de engem ettől függetlenül érdekel mások véleménye is. :) Csak úgy kiváncsiságból.
2018. okt. 15. 09:13
 6/61 anonim ***** válasza:
33%
Önző dögnek gondolnám. Nem azért, mert nem akarja a saját nevét megváltoztatni, az nem érdekel. De hogy a KÖZÖS gyerek nevét is ki akarja sajátítani, az elgondolkodtatna és meghatározná a továbbiakat.
2018. okt. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 A kérdező kommentje:
#6 Miért az nem önzőség, hogy évszázadok óta a férfiak sajátítják ki a gyerek nevét?
2018. okt. 15. 09:15
 8/61 anonim ***** válasza:
34%

Tudtommal nem kell, hogy valaki "-ne" vegzödessel együtt vegye fel a nevet.


Szemely szerint örülnek egy indoklasnak ebben az esetben, ha meg szeretne tartani sajat csaladnevet. Ha pl. ismert nevröl van szo, azaz leendö felesegem felepitett egy image-et a neve körül (pl. müvesz, közszereplö, szakmajaban különösen elismert stb.) es igy hatrannyal jarna neki, ha ezen valtoztat, akkor termeszetesen elfogadnam es megertenem... söt fel is hivnam erre a figyelmet, ha nem gondolna erre.

Az is elfogadhato eset, ha nekem furcsa, nehezen leirhato vagy nagyon hosszu nevem lenne.


De a "csak azert se" ok miatt elgondolkodnek azon, hogy akkor minek egyaltalan esküvö es hazassag? Ha igy is boldogok vagyunk es nem kell a valtozas, akkor akar maradhat is minden ugy, ahogy van...

2018. okt. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
36%

Nem teljesen értem ez miért is jó. Ha nem is akar Kovácsné lenni, én azért örülnék neki ha legalább kötőjelesen felvenné a feleségem a nevem. De oké, az ő neve még bele tudnék törődni.


Abban viszont nem lennék be, hogy a gyerekek is az ő nevét kapják. Ezt akkor szokás ha ismeretlen az apa vagy lelépett, elég hülyén venné ki magát a dolog. Plusz lehet neked nem tetszik ez a szokás, de attól még a gyerekek lehet felvennék a párjuk nevét, viszont így macerás lenne ha kötőjelesen mindkettőt megkapnák. Egy csajt ismerek akinek 2 családneve volt, de a párjáéval együtt már sok volt úgyhogy szimplán lecserélte a családneveit a párjáéra. Ez esetben még csak azt se lehet mondani hogy tovább vitte volna a nevet. De ha fiatok lenne akkor is a leendő párja szív a sztorin. Szeretném a saját gyerekeim a saját nevemre venni, lehet szerinted elavult szokás vagy nem tudom mi a bajod ezzel, de ebből nem eresztenék.

2018. okt. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
0%
Benne vagyok, de akkor a női ágról kell a te neved is, jó kutatást :)
2018. okt. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!