Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy használjátok a férjezett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy használjátok a férjezett neveteket a hétköznapokban? A teljes nevet végigmondjátok?

Figyelt kérdés

Kötőjelesen vettem fel a férjem nevét, de eleinte megszokásból mindig a lánykori nevemen mutatkoztam be, most pedig legtöbbször a férjem vezetéknevét használom a keresztnevemmel. Kötőjelesen túl hosszú végigmondani, pedig nekem a lánykori nevem nagyon rövid (pl. Nagy Éva).


Ti hogy használjátok a hétköznapokban a neveteket? Megbántátok hogy úgy vettétek fel?



2020. szept. 23. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Ki így, ki úgy. A többség ugyanúgy a lánykori nevét használja ilyenkor. Ugyebár azt szoktad meg születésed óta :)
2020. szept. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet off de én pont az ilyenek miatt nem változtatnám meg a nevem.
2020. szept. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Én is kötőjelesre változtattam, de már bánom. Hagyni kellett volna úgy, ahogy volt, mindig a lánykorin mutatkozom be. Az ő vezetéknevét szimplán nem akartam felvenni, mert nagyon hülyén hangzik a keresztnevem vele. Az Xné meg ugye olyan nagymamis. Úgyhogy maradt a kötőjeles, de az is hülyén hangzik amúgy, a vezetékneveink sem passzolnak, szóval abszolút nem értem, hogy miért változtattam meg. De most már ez van.
2020. szept. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én kötőjelellel vettem fel és úgy is használom, mivel ez a nevem. Nekem automatikusan jön, az identitásomhoz tartozik, abszolút magaménak érzem. Eleinte tartottam tőle, hogy furcsa lesz, de nem volt az. Lehet, hogy a hangzása miatt, könnyű kimondani.
2020. szept. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy éppen jön, úgy használom. Fontosabb szituban az egészet, de pl. ha csak pizzát rendelek, a lanykori nevemet. Többek közt mert nem egyszerű a férjem neve, sokszor félrehallják.
2020. szept. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én "X-né HJ" vagyok. Azért szeretem így a nevemet mert sokkal dallamosabb mintha kötőjeles lennék. A lánykori nevem nagyon egyéni. Nem jön szembe velem a vezetéknevem általában. Ha valakinek nem igazán akarok bemutatkozni

-nem akarom ,hogy jobban megismerkedjünk, szóval távolságot akarok tartani akkor Xné-ként mutatkozom be. Szeretem ezt használni szignózáskor is. Hivatalos ügyeknél a teljes nevemet végigmondom. A barátaimnak illetve a nekem szimpatikus embereknek viszont a lánykori nevemet mondom.

2020. szept. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!