Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akik azért házasok/Vannak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik azért házasok/Vannak együtt, mert gyermekeik vannak, de már nem szeretik egymást, miért választják a "kényszerházasságot/kényszerkapcsolatot"? Tényleg jobb a gyerek(ek)nek, ha együtt maradnak?

Figyelt kérdés

2020. szept. 30. 13:27
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Ilyen szülők gyereke voltam és nagyon szar volt a gyerekkorom. 10-11 évesen már könyörögtem, hogy váljanak el, de neeeem, a gyáva önzőségük miatt ebben a hideg, passzív-agresszív, sokszor túlfeszült és tettlegességig fajuló szarban kellett felnőnöm, az egész rajtam csattant és terápia kellett hogy feldolgozzam.
2020. szept. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Hát azért ennek is vannak fokozatai, nem csak a passzív-agresszív felállás. Vannak akik látszatra jól elvannak benne, senkinek sincs komolyabb pszichés vagy fizikai bántalma, csak éppen hiányzik a tűz, a szex vagy bármi egyéb. Bár, igazából szerintem a házasságok döntő többsége ilyen, ezen még csak csodálkozni sem kell.


Sokan keverik a "nem szeretem" dolgot azzal, hogy már nincs akkor láng a kapcsolatban. Sajnos vannak akik ezért a lángolásért belemennek szeretői státuszba, majd annál a pontnál be is bukják a házasságot.


20 évesen csak valami ködös kép derenghet, ezt a kérdést 40 felett, 15-20 év házasságból lehet igazán tisztán látni.

2020. szept. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

21év házasság után is azt mondom, amit 20 évesen: nem kell kihűlnie a kapcsolatnak csak mert letelik 3, 7, 10 vagy akárhány év, amiket az okosok emlegetni szoktak. A szerelem nem egy konstans dolog, megvan a maga dinamikája, ami nem azt jelenti, hogy egyre kevésbé lángol és egyre laposabb... Én ennyi év után is ugyanúgy remegő kezekkel érek a férjemhez sokszor, pedig minden porcikáját ismerem. Tenni kell érte, mert magától nem megy, de ha mindkét fél akarja, akkor nem a langyos fossal egyenértékű egy 20 éves házasság sem.


Visszatérve az eredeti kérdésre: ha tesznek azért, hogy működjön a dolog, akkor igenis maradjanak együtt. Ha csak kényelemből nem meg egyik sem sehova, pedig már akár utálatba is átfordult a dolog, akkor én sem értem, miért nem lépnek.

2020. szept. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ácsi!


Most csak annyi a baj, hogy nem szeretik egymást, vagy vannak is köztük konfliktusok, gyűlölködés, veszekedések, stb? Mert a kettő dolog nem jár együtt. Mert ha már nincs szerelem, akkor is lehet normális módon egymás mellett élni, szexelni, élvezni az életet, stb.

2020. szept. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A közeledben van valaki aki így él ?

Nem tudhatod,mi az oka.Legjobb megkérdezni attól aki így él.

2020. szept. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a házasság már csak vitáról "apu-anyu mindig veszekszik" szól akkor tényleg jobb ha elválnak. Ha beleragasztják magukat egy érzelemmentes, lakótárs-szerű kapcsolatba "a gyerekek miatt vagyunk már csak együtt" és ez nekik elég az életben az meg szívük joga - mindenki úgy tolja el az életét, boldogságát ahogy neki jólesik.

Létezik egy harmadik út is. Nevezetesen a problémák megbeszélése, közös megoldások keresése, a tűz, láng folyamatos fenntartása. Tudom, ez a nehezebb, mindig könnyebb a másik felet hibáztatni, de ez utóbbi a legjobb út.

2020. szept. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

#3 Nagyon jó dolgokat írsz, teljesen egyetértek, de szerintem nem a kérdésre válaszolsz. A kérdés kifejezetten azokara a párokra vonatkozik, akiknek nyilvánvalóan rossz a házassága, dolgozni sem akarnak rajta, de ha megkérdezed, hogy miért vannak még mindig együtt, az a válasz, hogy így jobb a gyerekeknek.


Hogy a kérdére is válaszoljak, ez nagyon a pártól függ. Vannak olyan válások, amik nem rázzák meg különösebben a gyerekeket (a szüleim esetén ez volt), máshol meg csúnya sértődések alakulnak ki, a felek a gyerkekkel manipulálják egymást - ez nyilván rosszabb, mintha együttmaradtak volna.

Együttmaradó szülők van hogy azt hiszik, hogy a gyerekeknek majd nem tűnik fel, hogy baj van a szülők házasságával, de pszichológusok gyakran beszámolnak arról, hogy felnőtt emberek párkapcsolati problémái mögött épp ez húzódik, hogy valami igenis feltűnt nekik.

Sok múlik azon is, hogy ki kezdeményezi a válást. Ha egy férfi nem érzi jól magát a házasságban, gyakran nem az a visszatartó erő, hogy a gyerekeknek jobb, hanem hogy neki hiányoznának a gyerekei, akiket 99%-ban a feleségnél helyzetnek el ilyenkor. Most pont ismerősnél ez a helyzet, hogy elváltak, és az ex-feleség erre elköltözött a gyerekekkel az ország másik végébe.

Ha nő elégedetlen a házasságával, akkor meg gyakran az anyagiak a visszatartó erő - hiába keres ő maga is jól, ketten mindig jobb körülményeket lehet biztosítani egy gyerek számára, mint egyedül.

Szóval nagyon sok itt a változó, mérlegelni kell, hogy melyik helyzet a jobb. Én amellett vagyok, hogy jobb elválni, de valószínűleg csak azért, mert az én szüleim értelmesen meg tudták oldani, és utána mindkét oldalon jól alakult a helyzet.

2020. szept. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

Nyilván van az az eset, amikor ez mégiscsak a jobb megoldás - nem érzelmileg, hanem anyagilag. Még mindig jobb kisebb feszültségben élni, mint azon aggódni, hogy mikor jön ki a gyerekvédelem azért, mert nincs lakás, nem tudják a számlákat befizetni stb... és azért sajnos manapság két fizetésnél is elő tud ez fordulni, mert normál esetben az ember, ha minimálbéren, de tisztességes munkát végez, meg kellene tudnia élnie biztos fedéllel a feje fölött, de hát ez Magyarországon nem így van jelenleg... nemhogy olyan esetben, ahol az egyik szülő azért nem tud munkát találni, mert sok munkahelyen sem nézik jó szemmel, hogy 4kor le kell lépnie, hogy elvigye a gyereket oviból, suliból... vagy sokan vannak, akik nem találnak munkát éppen vmilyen okból kifolyólag, pl. egészségügyi gondok, covid...


Viszont ha ez nem oszt abban az adott helyzetben... sok embernek nagyon buta és fals elképzelései vannak arról, hogy mi tesz jót egy gyereknek. Azt hiszik, feszültségben élni jobb, mint úgy, hogy nincs "apakép", "anyakép" 24/7 a gyerek előtt meg a szülei nincsenek együtt, kicsit ilyen begyöpösödött módon... amikor azért a legtöbb beszámoló hasonló helyzetben levő gyerekektől, kutatásoktól inkább nem ezt igazolják.

2020. szept. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Tenyleg nem jobb ha egyutt maradnak. Ilyen moslek hazassagban nottem fel a testveremmel egyutt kis korunk ota evekig ebbe sinylodtunk.Mire elvaltak mar felnott voltam. Kosz. Mindig jott a pofazas h mi mattunk muszaj egybe maradniuk. Ja szep is volt. Ott sose volt szeretet szerintem szerelem sem. Nem tudom h ennyi szulot mi a fax vitt ra arra h behazasodjanak es gyereket csinaljanak.Utana meg 20 evig pokol. A gyerekek meg szenvednek.Elbactak az egesz gyerekkorunkat azon kivul h megkaptunk mindent el voltunk kenyeztetve, tengerparti nyaralasok, draga jatekok draga ruhak zsebpenzek mindenunk meg volt anyagilag faterom jol keresett de ahogy ezek éltek en vartam h elvaljanak. Mar 16 evesen tomboltam h rugja ki anyu aput de nem..azt lett még 5 pocsek evem emiatt☹☹azt mondtam es mondom mai napig is ha nagy a car ott nincs mirol beszelni tovabb. En biztos nem fogok csak a kicsik meg az anyagiak miatt tarsas maganyban elni egy eleten keresztul.
2020. okt. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!