Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Melyik a jobb? Rossz házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik a jobb? Rossz házasságban maradni a gyerek miatt, hogy apaképe is legyen, vagy elválni és apa nélkül nőne fel a gyerek?

Figyelt kérdés

Ki melyiket választaná és miért? Kort és nemeteket is írjátok le.


Köszönöm


2020. dec. 27. 21:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%
Szerezz másik faszit és probléma megoldva. Bíróság úgy is neked ítéli a felügyeleti jogot. Lesz másik faszid és még apakép is lesz. Win-win 36F
2020. dec. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, én szar apakép mellett nőttem fel. Folyamatosan azt kívántam bárcsak nélküle nevelkednék....
2020. dec. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Intelligens, a gyermek érdekeit is szem előtt tartó módon kezelve nem értem miért nőne fel az apja nélkül.
2020. dec. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Ez nagyon attól függ, hogy a férj milyen apa, miért rossz a házasságod, és mekkora a gyerek.
2020. dec. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Szokásos ostoba kérdés.

Rossz és rossz házasság között óriási különbségek vannak. Itt a gyakorin válást javasolnának akkor is, ha a férj egy kiadósat szellent.

És ahogyan előttem írták, nem mindegy, hogy a férj milyen apa, mekkora a gyerek - és nem utolsó sorban, hogy válás után a feleség milyen körülmények között tudná a gyerekét tovább nevelni (nemcsak anyagiakról, hanem logisztikáról is szó van). Egyáltalán magától értetődő-e, hogy a férj nem fog küzdeni a gyerek felügyeleti jogáért? És ha ő kapja, akkor a feleség azt hogyan élné meg?


47F vagyok, ha a közvélemény-kutatásodhoz kell ez az adat is. :-)

2020. dec. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Van, amikor jobb, ha nincs az az apa kép.
2020. dec. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Alkohol problémái vannak, eddig is voltak többé kevésbé, de nem ennyire ami most van, mióta megszületett a gyerek. Emellett vagy eddig nem vettem észre, vagy csak akkor kezdett el drogot használni, mikor terhes lettem. Minden esetre, szülés után jóval később bukott le vele, aminek következtében eljárt terápiára, mert így szeret és úgy nem akar elveszíteni minket, amin az elsőn elbukott és a másodikra nem ment végig és abba hagyta. Bennem bizalom és a belé vetett hitem felé már akkor elveszett, mikor ezek kiderültek. Azóta nem tudom, hogy csinálja e, bár vannak fura húzássai. Viszont én a gyerekem nem akarom ennek kitenni.

Ráadásul nem olyan régen találtam a papírok között egy olyan papírt, hogy abból az derült ki, hogy mentális beteg volt régen. Olyan ez, mintha nem is ismermém azt az embert, akivel élek már 10 éve. Erről se tudtam, hogy mentálisan beteg és hogy kezelték is vele. Ha ezeket időben tudom, akkor nem válaltam volna vele gyereket, de még csak közös jövőt se.

Nagyon eltöprengtem ezen, hogy vajon melyik a jobbik opció a két rossz közül.

A gyerek 2 éves.

2020. dec. 27. 22:04
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

7 éves voltam amikor a szüleim szétmentek. Én nagyon pozitívan élem meg. Kb 2 év után megismerkedett anyám a jelenlegi párjával, akinek szintén volt már gyereke - ennek már 22 éve.

Szóval rajtad és a döntéseiden múlik, hogy alakul a gyereked sorsa és férfiképe, de egy rossz kapcsolatnál csak jobb lehet a különlét.

2020. dec. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A kábítószerestől, pláne, ha a terápiát is abbahagyta, mindenképpen válj el!
2020. dec. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű, válás. Minden rossz apakép rosszabb a semmilyennél. A mártír anyák mániája, hogy a gyerek miatt ki kell bírni. Hát, én még olyan felnőttel nem találkoztam, aki megköszönte volna, hogy a pokolban nőhetett fel. Az a gyerek, aki a szülei rossz házasságában nőtt fel, kivétel nélkül azt mondja felnőttként (gyakran már kamaszként is), bárcsak elváltak volna.

Alkoholizmus, drogfogyasztás már gyermekveszélyztetés is. Szerinted milyen pluszt ad ez a gyereknek?

39/N

2020. dec. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!