Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit lehet belefoglalni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet belefoglalni egy házassági szerződésbe?

Figyelt kérdés

Mit lehet beleírni? Én pl gondoltam olyanra hogy milyen esetben lehet elválni vagy válás esetén mi történik, esetleg hogy ki mit veszít válás esetén.

Nem tervezek még nősülni, csak elméleti kérdés.



2021. ápr. 5. 23:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezért lett leirva kemény 20 ezer Ft-os ügyvédi díjért hogy


Vettem én, 1/1 tulajdonú ingatlant X millióért a pénzemből + szintén a saját pénzemből, Y millió felujitjuk, így ha elvalunk ő csak a hitel felét kapja meg és mehet amerra akar, nem kérhet lakáshasználati díjat sem stb.


Ha egyszer úgy alakulna, akkor nem kell előkeresni 100 papírt, hogy én mit, mikor örököltem, mennyiért adtam el a másik lakásom meg bizonygatni a felújítás költségeit vagy passz hogyan működne.

2021. ápr. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Igen, nem kell bizonygatni. Ahogy azt sem kell, hogy a szerződés nélkül is pontosan ugyannyi jár.


Magyarul: 20 ezret fizettél azért, hogy kb 10-20 oldalból csináltál 2-3-t.

2021. ápr. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

De miért szerinted megőriz az ember 50 számlát 30 évig?


Apumtól is kaptam 5 Milliót, amit a házra költöttünk. Válás esetén hogyan bizonyítsam, hogy nem Kozmetikus meg szempillara költöttem?

2021. ápr. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Kizárólag vagyoni jellegű lehet a magyar házassági szerződés. Ez nem Amerika, ahol pénz jár a megcsalásért és egy szerződéssel sem írhatod felül a magyar törvényeket, például, hogy mikor lehet válni. Ezt törvény szabályozza. Azt lehet szerződéssel pontosítani, amit a törvény megenged. Előbb a Ptk. erre vonatkozó részét kellene megismerni a kérdezőnek, utána lehet szerződést kötni, ha valami nem tetszik. Külön vagyon a házasság előtt szerzett vagyon, sőt az örökség is. A házasság után szerzett vagyon feleződik, ezt az arányt lehet módosítani, de olyat nem köthetsz ki, hogy nem válhat el tőled vagy mikor válhat el.
2021. ápr. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!