Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Az a gyanúm, hogy anyám évek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az a gyanúm, hogy anyám évek óta csalja apámat. Szerintetek ez előfordulhat? Tönkre fog menni a 20 éves házasság? 19f

Figyelt kérdés

A szüleim már évek óta veszekednek, már kisgyerek korom óta vannak problémák. Mindig kibeszélik egymást, és nekem öntik ki a lelküket. Apám (52 éves) munkamániás, nagyon keveset látom és keveset is beszélek vele. Ő vele az a probléma még, hogy titokban gyűjti a félretett pénzét, több millió Ft-ot félre rakott az évek alatt a megkeresett pénzéből, nincsen közös kassza, akkor ad anyámnak pénzt, amikor ő ezt jónak látja. Reggel nyolckor megy dolgozni és este hat vagy hétkor ér haza. Az otthon töltött szabadidejét is legtöbbször szereléssel, otthoni munkával tölti.

Anyámat (44 éves) tavaly elbocsátották, vendéglátó helyen dolgozott és csődbe ment a hely, jelenleg nincsen munkája. Érettségi tagozaton van, mert rábeszéltem, hogy érdemes lenne letennie. Amiben tudok, segítek neki.

Anyukám mostohaanyjánál lakunk, ő szokott főzni ránk (mert anyám sajnos nem tud és nem is akar főzni). Sajnos a házimunkát elhanyagolja, nem képes rendet tartani maga körül. Amit én rendbe rakok, azt pár nap alatt összepiszkítja.

Szóval, ma reggel az asztalon hagyta a telefonját és egy bizonyos "Zsanival" csetel már évek óta. A gyanús ebben az egészben az az, hogy mindig amikor hazaérek megkérdezem, hogy mit csinálsz és zavarba jön, elrejti a mobilját, a válasza pedig az, hogy Semmit.

A mai nap meglestem egy kicsit a telefonját (most megkövezhettek, hogy nem szabad, de tudni akartam, hogy valóban hűtlen-e anyám).

Olyat írt ez a személy neki tegnap, hogy "csinálhatnánk olyat, hogy este megszöksz, hajnalra pedig visszamész haza". Anyám csak annyit válaszolt, hogy most nem lehet, amíg zajlik a vírushelyzet.

Más egyebet is cseteltek, de ez a mondat nagyon meglepett. Én sokáig úgy tudtam, hogy ez az illető az osztálytársa volt. És ez a "Zsani" becenév is nőiesnek tűnik. Hetente többször megy el, amikor eszébe jut, hogy ideje lenne kimozdulni egy kicsit. Elfurikázik a kocsijával kb. 2 óra múlva hazajön.

Szerintem a házasságuk zátonyba fog futni, ha így folytatódik. Attól tartok, hogy én tartom össze a kapcsolatukat. De sajnos egyszer én is ki fogok repülni az otthoni fészekből. Nem szeretném, hogy elváljanak, de ha valóban hűtlen az anyám, akkor már tényleg nem lesz vissza út.

Szerintetek ebből válás lesz?



2021. ápr. 7. 11:58
A kérdező szavazást indított:
Anyukád megcsalja apukádat, tönkre fog menni a házasságuk.
Anyukád nem csalja meg apukádat, de tönkre fog menni a házasságuk.
Ennyi év együttélés után nem biztos, hogy elválnak.
Nem fog tönkremenni a kapcsolatuk.
Ez a kapcsolat már tönkrement, menthetetlen. A következő lépés a válás lesz.
24 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Apukád is ludas a dologban. Milyen már az, hogy titokban gyűjtögeti a pénzt? Mind a ketten kijátsszák a másikat. Hogy mi lesz belőle, azt nem lehet megmondani. De sajnos a gyerekek kirepülésével sokszor az anyának megszűnik az életcélja, amiért addig a párjával maradt, hogy a gyereknek biztonságos hátteret adjon ő és a férje. a munkamániás férjek pedig tök vakok a környezetükben, családjukban történő dolgok miatt. lehet egy homályos célja apukádnak, amire gyűjt... vajon mi lehet az?...
2021. ápr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Szval... inkább valaki nyakán laktok miközben az apádnak van pénze ?Ezt hogy sikerült osszehozni?Nem lepődnék meg ha anyukádnak lenne vkije.
2021. ápr. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Ez elképesztő, sosem volt rendes kapcsolatuk, teljesen tönkrement. Első körben anyukád miatt van hol laknotok, apukád meg külön gyűjti a pénzét és csak néha ad anyukádnak, aki friss munkanélküli? Nem is tudom mi ez! Plusz házasságban közös kassza van, hacsak nem írtak szerződést, de gyanítom, hogy akinek érettségije sincs, az biztos nem írt szerződést. Apukád gerinctelen, de nem csak ő egyedül.


Zsani nem biztos, hogy férfi, lehet apukád sakkban tartja valamivel anyukádat, pl nem ad pénzt meg lehetőséget bulizni, hanem elmennek egy barátnőjével meginni valamit, vagy vásárolni. Nagyon sunyi dolog. Ha meg megcsalja, akkor mmégsunyibb.


Ez a házasság a velejéig romlott, sosem volt jó. Apukád szerintem a leggerinctelenebb, ki az aki anyósánál lebzsel és titokban félreteszi a pénzt magának, amit a felesége anyja spórolt meg neki? El se mer válni, gondolom sajnálná albérletre kiadni, arra gyűjt, hogy legyen egy háza hitelre(könnyű úgy dolgozni, ha nem te neveled a gyereket), hogy új életet kezdhessen..


Áh, mind boldogabbak lesznek külön, a legtöbb családban addig várnak a válással, amíg a gyerek 14-16-18 nem lesz. Amint anyukádnak lesz munkája, apád le fog lépni szerintem.


Az én apámnak 60 évesen kellett új gyerek a barátnőjétől, tizenéves lesz a gyereke, mikor az én unokám majd dédpapának szólítja.., szóval akiben nincs gerinc és jóérzés az így jár el.


Apád le fog lépni, miután megszedte magát az anyósán élősködve, és már elő is készítette a terepet, szólt neked, hogy téged ne érjen váratlanul a dolog..


Áh kölyök..tudom milyen rossz, ha csalódsz a szüleidben és rájössz, hogy nem jó emberek neveltek.

2021. ápr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Nos ez a házasság nem fog már zátonyra futni, ez már rég zátonyra futott és most a tetején billeg, kérdés mikor esik szét.

Viszont nem gondolom, hogy a te dolgod lenne össze tartani valamit ami két ember közt már nem működik. Szerinted apád miért gyűjt? Gondolom ő is látja, hogy nincs közös jövő. És ne haragudj, tudom nehéz de azért én nagyobb bűnöst látok anyád személyében mint apádban. Munkája nincs, főzni nem akar, takarítani szint úgy, feleszi a kosz ha más nem takarít de órákra el tud menni otthonról ráadásul 44 évesen azon töri a fejét, hogy éjjel titokban kiszökik majd hajnalban visszajön. Ha apád nem tök hülye akkor tudja, hogy gond van ha nem is tud minden részletet. Lehet azt várja, hogy Te "kiröppenj" otthonról. Vagy ha nem is hagyja el anyádat de már nem számít rá mint társra és ezért teszi amit tesz. Inkább magára számít. Persze sosem csak az egyik bűnös de azért szerintem nagyobb részt anyád az. És, hogy csak akkor ad pénzt neki amikor jónak látja azon nem csodálkozom. Mire kéne adnia? Háztartást nem vezet, gondolom csekkeket apád kifizeti.

Segítesz anyának ahol tudsz.. Írod. Miben kell neki segíteni ha semmit nem csinál? Inkább beszélni kéne vele, hogy ennyi évesen pofára fog esni ha nem szedi össze magát és apád elhagyja. Ha van más pasija az sem biztos, hogy tűrni fogja, hogy otthon semmit nem csinál, munkanélküli stb. Csak ezzel még eddig nem szembesült az illető. De ha arra kerül a sor akkor hamar rájön, hogy nincs kolbászból a kerítés.

2021. ápr. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Eleve ha szr a házasság, el kell válni. Pont, gyerek ide vagy oda.


Én legalábbis senki kedvéért nem maradtam még egy rongy kapcsolatban, és ezalól a gyerek sem lenne kivétel.

2021. ápr. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj ezzel, hogy te azt hiszed, most romlott el a házasságuk, bár említed, hogy régebben is voltak problémák. Nos, ez a házasság maga egy probléma úgy, ahogy van. Valószínűleg sose volt jó, vagy max.nagyon az elején. Lehet, hogy anyukád csalja az apukád, de az is könnyen lehet, hogy apád is csalta anyukád. Azért nem váltak el, mert így volt kényelmes, és jól rád lehet fogni, mert szegény gyereknek szörnyű lenne. Te pedig kisgyerek korod óta ezt a kapcsolatnak nem nevezhető f.st láttad. Azt hiszed, ez a normális és viszed tovább a saját kapcsolatodba. Válni kell! Ez nem jó a "gyereknek."
2021. ápr. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
38%

Édes Istenem ennyi sok szakértő barmot.... Osszátok az észt, mindenféle légből kapott következtetésekre alapozva.

Tényleg az apját szidjátok, azért mert dolgozik és takarékos? Fú, jó nagy rohadék lehet, hezzeg anyu, ő csak félre jár, az semmi. Sőt az lenne a tisztességes, ha apu még finanszírozná is neki a faszizást a félrerakott pénzéből amiért keményen megdolgozott.

Lehet hogy van x millió, de az nem feltétlenül = lakás ára, és nem jelenti azt, hogy akkor most gyors el lehetne tapsikolni.

2021. ápr. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Anyud gondolom azert nem valik, mert a pasija nos lehet. Nem vallalna fel.
2021. ápr. 8. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
8-as vagyok. Folytatom. Te ne szolj bele. Nem is ertem miert felnel, ha valas lenne. Ez igy nem kapcsolat koztuk. Gondolj arra lehet lenne egy boldog anyad meg apad.
2021. ápr. 8. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem is gerinctelen dolog csalni, ezt valahol a férj érzi, mert egy több éve tartó kapcsolat már nem kaland és sok érzést kivisz a házasságból.

Ha szerelmes a ” zsaniba ” lehet már nincs is házaséletük.

Jól teszi, ha nem ad pénzt. Vegul azt is zsanira költené

2021. ápr. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!