Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem túl sokat cigizik,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem túl sokat cigizik, kávézik, és iszik, szerintem, de nem hajlandó velem még csak beszélni sem erről, szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
A férjem mióta itthonról dolgozik, tehát kicsit több mint egy éve, egyre több kávét, és alkoholt fogyaszt, valamint nagyon sok cigit szív el. Többször megkérdeztem este, hogy hány szál cigit szívott aznap, mindig az volt a válasz, hogy nem tudja, nem számolja. Tegnap reggel kiürítettem a hamutartót és este 9 csikket számoltam, valamint 4 kávét ivott, és 2 üveg sört (kézműves sört iszik, tehát az alkoholtartalma 5% és afölött, na meg drága is). És egy szombati, kertben dolgozós, családi napról beszélünk. Semmi stressz nem volt, játszottak a gyerekek, kertészkedtünk, sütögettünk grillen. Egy munkanapon viszont stresszes, tehát mindenből többet iszik/szív. Próbáltam vele beszélni, hogy ez az egészségére nézve is rossz, és a gyerekeknek is rossz példát mutat. Például ma, mikor a férjem sörözött, a gyerek almafröccsöt csináltak maguknak és az apjukat utánozták, azt mutatták nekem hogy olyanok mint apa. Ez engem eléggé megijesztett, de a férjem csak viccesnek találta. Komolyan kezd aggasztani a dolog, főleg az hogy nem is figyel arra amit mondok. Az a legkevesebb hogy ezekre a “luxus cikkekre” elég sok pénzt költünk, de az egészsége, és az hogy milyen példát mutat a gyerekeknek, jobban aggaszt. Szerintetek mit tudok tenni? 34N

2021. ápr. 25. 23:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
7%
Válj el!
2021. ápr. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azért nem minden fekete-fehér, és nem olyan a kapcsolatunk, hogy mikor probléma adódik csak úgy elválunk. Na meg van két fiunk, és egy kislányunk.
2021. ápr. 25. 23:58
 3/17 anonim ***** válasza:
51%

Én vagyok az a feleség, aki a legnagyobb szarban is azt mondom, sosem fogok elválni, de!

Ha a férjem direkt rossz példát mutatna a gyermekeinknek és nem tudnánk érdemben kommunikálni erről, én sem látnék más megoldást.

2021. ápr. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

A házasságotok egyébként jó? Ha elmondod neki, hogy aggódsz az egészségéért, akkor érzi, hogy ezt szeretetből mondod?

Beszélgess vele arról, hogy az egészségét félted, és jobb lenne más, ártalmatlan feszültségoldást találni ezek helyett.

Az, hogy a gyerek utánozta az apját, azt nem kell túlgondolni. Nyilván a mozdulatokat utánozta. Mi gyerekkoromban vendégségben a ropival mindig azt játszottuk, mintha cigarettáznánk. Úgy fogtuk, szívtuk, miközben elfogyasztottuk. Mondanom se kell, sose lettem dohányos.

2021. ápr. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Egyébként jó a házasságunk, igen. Tudja hogy szeretetből mondom, és szokta is mondani, hogy nyugodjak meg, azért még jó ideig élni fog (persze ez nem igazán nyugtat meg). A gyerek nem csak a mozdulatot utánozták, hanem sört akartak tőlem kérni, de azt nyilván nem engedtem, ezért kitalálták hogy csinálnak almafröccsöt, mert az hasonlít rá, szóval ez nem a ropis cigizés esete szerintem.
2021. ápr. 26. 00:08
 6/17 anonim ***** válasza:
52%

Első vagyok. Nem beszólásnak szántam.

Anyám férje (aki nem az apám, de gyermekkoromban "nevelt" engem és a fiait) masszív alkesz lett és hiába volt anyám "normális" őt is belehúzta.

Ha időben elvált volna most nem roncs lenne.

Én még időben letipliztem (tizenpar évesen).

Hiába láttam a rossz példát sosem lettem alkesz.

2021. ápr. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%
Erre igy hajnalban nincs mit mondani. Egy bolond vagy kérdező. Ez semmi.
2021. ápr. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%
Beszélgess el vele arról mi a baja az életével hogy potcselekvesre van szüksége. Lehet hogy problémak vannak a munkahelyen amiről te nem is tudsz.
2021. ápr. 26. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
26%

Ilyen az élet egy függővel. Hidd el, csak rosszabb lesz. Jobb ha most felkészülsz az első agresszív dührohamra, amikor kiderül hogy nincs otthon cigi/pia.

A helyedben már most eldugnám a családi ékszereket, de nem otthon, hanem anyámnál.

2021. ápr. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
27%

Beszélj vele. Bújj hozzá sűrűn.

Szerintem stresszes a párod.

2021. ápr. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!