Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mikor érdemes házasságot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor érdemes házasságot kötni ? A rózsaszín köd , a szerelem , a boldogság , a szenvedély hatása alatt ? Vagy amikor már kijózanodott az ember és a reális helyzetet látja ?

Figyelt kérdés
Szerintem a leendő férjnek /feleségnek csak úgy érdemes IGEN- t mondani ha megismeri kiismeri a társ . Hogyan viselkedik otthon a háztartásban, a boltban bevásárláskor, hogyan tudja beosztani a pénzt, mennyire tudatosan éli az életét mennyire hasonló a gondolkodás . Valamint szerintem nagyon fontos megtapasztalni ,hogy a társ hogyan viselkedik mások előtt ,mondjuk egy társaságban, tiszteli-e a társát odafigyel-e rá vagy inkább másokkal foglalkozik .

2021. aug. 17. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Van egy kedves mondás:

Isten azért adta a szerelmet, mert józanul senki sem házasodna. :)

2021. aug. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Hormonálisan szűk két évig tart a rózsaszín köd utána átalakul egy fenntartható állapottá. Ha ezek után még mindig minden szuper egész nyugodtan.
2021. aug. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem mindenképp a rózsaszín köd után. Amikor az elmúlik, sokan rájönnek, hogy valójában az agyukra megy a másik, és semmi közös nincs bennük.
2021. aug. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Amikor úgy érzik.

Én személy szerint nem hiszek az ilyen közhelyes dumákban, hogy 2-3 év után elmúlik a szerelem, szerintem ezt azok terjesztik akikkel ez történt, de ez nem jelenti azt, hogy minden házasság így végzi.

Mi szerelemből házasodtunk, 1,5 év után, 25-22 évesen, 10 éve. Semmi sem múlt el/ csökkent le vagy alakult át másra, egyre jobban és intenzívebben szeretjük egymást. A szexuális életünk is ugyanolyan intenzív.

Lehet lepontozni, de ettől még nem lesz általános, hogy az emberek pár év alatt kiszeretnek egymásból, meg hogy megszokás lesz stb. Maximum az ilyen soha nem is volt igazi szerelem.

2021. aug. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Nem kiszeretnek egymásból. Csak az az agyatlan ideologizálás múlik el, ami nem engedi látni a nyilvánvaló problémákat, illetve ami miatt hajlamos az ember átsiklani olyan dolgok fölött, amik eléggé megnehezítik az együttélést. Ami miatt azt hiszik, hogy akkor is működhet a kapcsolat, ha totál más világ a két ember, és semmi közös nincs bennük.

Nem biztos, hogy lesz ilyen, lehet, hogy mákod volt, és pont megtaláltad azt, akivel minden szempontból passzoltok. Én is megtaláltam, 12 éve vagyok együtt a férjemmel, ugyanúgy szeretjük egymást, még komolyabb súrlódás se volt, mert nagyon egy húron pendülünk. De volt előtte olyan kapcsolatom, akivel én is beleestem abba a hibába, hogy a fene nagy szerelemben egyszerűen nem tűnt fel, hogy ég és föld vagyunk, a totál mas életcélokra is csak legyintettem, hogy ohh, majd alakul az. Majd amikor 2-3 év után elmúlt az újdonság varázsa, és elkezdtem reálisan látni magunkat, észrevettem, hogy totál esélytelen, hogy együtt maradjunk, kb semmiben nem értünk egyet. Pedig szerelmes voltam még mindig, csak már nem ideologizáltam. Erről beszélünk rózsaszín köd alatt.

2021. aug. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

Akkor más fogalmaink vannak a szerelemről. Én nem idealizálok senkit évekig, hogy aztán rájöjjek, ez nem, mégse az az ember aki nekem kell.

Igyekszem megismerni, és ebből lesz szerelem ( ha lesz). Azt hiszem nem véletlen, hogy a férjem előtt, akivel több mint 11 éve vagyok együtt, sose volt évekig tartó kapcsolatom, max pár hónap, mert hamar rájöttem minden exemmel, hogy nem vagyunk egymáshoz valók.

2021. aug. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Tök jó ilyet is olvasni itt, mint amit a 6-os írt.
2021. aug. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
IDEALIZÁL nem pedig ideologizál... Jézus...
2022. szept. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!