Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akiknek van házassági szerződé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akiknek van házassági szerződésük, miket írtatok bele?

Figyelt kérdés

Házasság előtt vagyunk, szeretnénk szerződést. Külön kasszán vagyunk, vőlegényemnek van egy tehermentes lakása, én pár éven belül veszek egy sajátot hitelre. Nyilván ez már a házasság alatt történne, de ezt különvagyonnak szeretném érthető okokból, illetve hamarosan elindítanám a vállalkozásomat és azt is kizárólag magamnak szeretném válás esetén az összes költségével és profitjával együtt.


Mit érdemes még belefoglalni?

Ti miket írtatok bele?


Köszönöm a válaszokat.



2021. okt. 5. 19:15
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem így , ahogy leírtad, hogy amit Te veszel hitellel a házasság alatt az a terhével, jövedelmével csak a Tiéd. Ez így korrekt. Amennyiben a párod együttélés alatt vette az övét, érdemes azt is beleírni,hogy külön vagyon, mert együttélés alatt is ugyan úgy közös vagyon, mint házasságban, függetlenül attól kinek a nevén van. Amennyiben együttélés előtt meg volt neki,azzal nincs dolgotok,mindig külön vagyon marad, hacsak értéknövelő beruházást nem csináltok rajt, ha igen akkor keletkezik tulajdonjogod rajt. Ügyvéddel átbeszélitek.
2021. okt. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
17%

Igazan nagyon sok boldogsagot az oszinte boldog egymasban bizo es huseges, nem ketelkedo hazassagotokhoz!

Nalunk hala isten bizalom van igy nincs papir. Van bennunk annyi h tudjuk mi nem a mienk..ha szetmennenk..


Ki venne el maset? Ki mondana igent az oltarnak annak akiben nem bizik??


Es tudjatok mi a durva. A kerdezo latja mi folyik a vilagba lehet o se hulye tudom! A noket gyerekestul rakja sz utcara apuka es viszi be az uj bulat.. igen emiatt. Minden 30 koruli no erre keszul h oneroje legyen h ne haljon ehen ha kiteszik.


En naiv kislany! Jobban odafigyelek ezentul. Mindent akore epitek fel h megbantanak atvernek elvalas. Igy ugyanolyan jol leszek 40+ osan egyedul a kis vallalkozasommal mint a kerdezo akinek lesz penze mert volt esze gondolkozni!!!


Mar most tudja h el fognak valni igy arra keszul. Ez a jo dontes!

2021. okt. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Igen, 12-es, már most tudom, hogy el fogunk válni. Ezért megyek hozzá, teljesen logikus. Rajtatok kívül senki nem bízik a házastársában sem. Mindenki csak irigykedik rátok, hogy nektek nem kellett szerződés, és mindenki olyan házasságot szeretne, mint a tiétek...
2021. okt. 10. 10:49
 14/28 anonim ***** válasza:
0%

De ha felmerul benned,kerdezo!! Hogy a parod barmit az elvalaskor elvenne toled..ami tenyleg a tied!-Akkor nem bizol benne 10000% osan hisz emiatt szuletik a szerzodes! H ne forgasson ki a sajat vagyonodbol! Kulonben nem kellene a plusz szerzodes.


Kar bemagyarazni ebbe barmit. Ha nem tartanal attol..h barmit akar 1 fillert is elvenne ami nem az ove..hanem a tied, akkor nem kellene szerzodes.


Az osszes ilyen arra az esetre irodik ha elvalnak. Ergo arra is keszulnek.

2021. okt. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemesebb ügyvéddel beszélned, hiszen sokkal pontosabb választ fogsz kapni. Inkább fizess most pár ezer forint extrát, hogy későbbiekben minden jó legyen, mint később két szék közé esni, mert gyakorikérdéseken ezt olvastad.
2021. okt. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a házassági szerződés hozzáadhat egy jó házassághoz. A tudat, hogy Jani/Juli nem azért van veled, mert retteg hogy mi lesz a váláskor, hanem azért, mert veled akar lenni (pedig elsétálhatna).
2021. okt. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

"1 fillert is elvenne ami nem az ove..hanem a tied" - kedves 14-es, pont ez a lényeg, szerződés nélkül nem az enyém, hanem minden automatikusan az övé is. A lakás, amit veszek, a cég, amit csinálok.

Tudom, hogy sokan csak a kétbites gondolkodásra képesek, de azért, mert nem csukott szemmel járok a világban és hiszem azt vakon, hogy a most tökéletesen működő kapcsolatom 10, 20 év múlva, vagy bármikor máskor nem romolhat meg, még nem azt jelenti, hogy nem bízom a partneremben.

De mint írtam, nem a véleményedet kérdeztem, hanem, hogy nálatok hogy volt. De nálatok ilyen nem volt, úgyhogy nem is értem, miért nem görgettél csak tovább.

2021. okt. 11. 12:58
 18/28 anonim ***** válasza:
0%

Ahol egymas tisztelese..szeretet van es nem feltetelezed a parodrol h MEGLOP ott nem kell szerzodes. Magyaran most 10/10 es a kapcsolatod nagy a szerelem jon az eskuvo ES arra gondolsz hogy 10-20 ev mulva VAN ra esely h megromlik es kepes lenne a ferfi aki melle lefekszel este aludni, meglopni !?????


Ez komoly?? Azert kell ez mert ne kelljen attol tartani h elveszi ami tenyleg a tied..


Nagyon durva.


Lehet am ezt okosan is csinalni mielott leugatod a fejem h 2 bittel gondolkozok..-.-


Kapasbol nem tud kiforgatni abbol amid NEM tudja h van.


Ebbe mindent leirtam.

2021. okt. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
"Kapasbol nem tud kiforgatni abbol amid NEM tudja h van." - ah, szóval titkolózzak előtte és mentegessem ki a vagyont egy házasságból, mert az mennyivel korrektebb, mint egy házassági szerződés. :D Vág az eszed, mint a borotva!
2021. okt. 11. 17:41
 20/28 anonim ***** válasza:
56%

Abbol jobb a szerzodes hogy nyiltan mented a sajatod h enyem enyem es nem mienk nehogy elvegye, tehat nyiltabb oszinteseggel gerinccel eleallva hogy el ne vegye. Kimentegetni meg hianyzo gerinccel hogy el ne vegye.


Mindket verzio arrol szol: el ne vegye a ferjed amid van. Roviden.

2021. okt. 12. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!