Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha mindenünk megvan már,miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha mindenünk megvan már,miért nem jegyez el?

Figyelt kérdés
6,5 éve vagyunk együtt (6 éve élünk együtt) viszont soha nem beszéltünk még eljegyzésről vagy esküvőről. Valahogy soha nem jött még fel a téma. Viszont én ezt természetesnek tartottam,hogy 3-4 év után alap dolog az eljegyzés,majd esküvő. Hisz mire várjunk már ennyi idő után? Nem lehet kifogás sem az anyagiak,sem a kapcsolatunk. Nagyon jól megvagyunk,sosem veszekszünk, dolgozunk rendesen. Igen, tudom hogy rákéne kérdezni, de hogyan lehet az ilyenre rákérdezni, főleg úgy hogy sosem beszéltünk még róla és nem szeretnék erőszakos lenni? Tényleg csak kíváncsi vagyok,hogy miért nem léptünk még előre.

2022. febr. 16. 19:57
1 2 3 4
 1/32 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Érdekes, várod hogy feleségül vegyen, de még beszélgetni sem tudtok.

Mi nem fogjuk tudni, miért nem jegyez el TÉGED, de egy normális kapcsolatban a felek megbeszélnek kb mindent, miről mi a véleményük.

Mi a másik, tulzó oldal vagyunk, a második héten már erről beszéltünk, csak általánosságban, hogy kifejezetten kicsi esküvőt képzelünk el, blabla.

Bár, mi tudtuk, hogy egymással fogunk házasodni, de az első fiúmmal is megbeszéltük, tiniként, ki mit gondol a házasság témáról, én meg megmondtam neki, nem gondolkodom vele házasságban. Pár hétre rá szakítottam vele, mert nem ugyan azt kerestük a másikban.

2022. febr. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Azt gondolom,hogy ha nem lennénk képesek normális kommunikációra, akkor nem lennénk már együtt, és főleg nem harmóniában. Nem gond beszélgetni, de mint írtam ez a téma sosem jött fel idáig. Most elgondolkoztam rajta és ÉN felhoznám. A kérdésem az lenne,hogy hogyan lehet ezt szépen megtenni, úgy hogy egy férfi ne riadjon el, ha esetleg ő nem szeretne házasságot!
2022. febr. 16. 20:15
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Leültök, és átbeszélitek, hogy hogy képzelitek a jövőt. Nem csak az eljegyzést, hanem házasságot, gyerekeket, hol akartok élni stb.

Nagyon furcsa, hogy 6,5 év alatt ez szóba sem jött, de ez nem erőszakosság, hanem teljesen normális igény, az emberek többsége nem így csak él, aztán várja a sült galambot, mint ti. Akkor mit csinálsz, ha kijelenti, hogy ő sosem nősül? Akkor kidobtál 6,5 évet...

2022. febr. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
3/3 köszönöm a válaszodat! Saját lakásban élünk már,gyereket nem szeretne egyikünk sem. Ha kijelenti,hogy nem szeretne nősülni, akkor elfogadom a tényt és élünk tovább boldogan.
2022. febr. 16. 20:19
 5/32 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Tényleg nem bántásból mondtam amit írtam, lehet kicsit támadóan hangzott.

Csak tényleg fura, hogy 6,5 éve nem is beszéltetek erről, kb ilyen téren egy vadidegen a számodra.

Itt jó tanácsot max általánosat kaphatsz: ülj le vele, kérdezz rá, de nyugodt hangnemben ,blabla. De te ismered őt, neked kéne ezt tudni, hogy lenne a legjobb felhozni.

Bár, én amúgy gyanítom, de ne legyen igazam, ha meg akarta volna kérni a kezed, már megtette volna.

2022. febr. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
71%
Nyilván azért nem akarja ő felhozni, mert ő a nő és kínosnak érezné ezt nő létére feszegetni. Azt várná, h a férfi magától álljon elé egy gyűrűvel.
2022. febr. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Dr.med köszönöm a választ! Nem voltál bántó.

Igen valóban fura,hogy sosem volt még róla szó. Talán nem tartottuk fontosnak az egészet(főleg a korunk miatt) Csak mostanában a barátaink közül már mindenki megházasodott, így elgondolkoztam rajta,hogy nálunk hogy nem merült ez még fel. Valószínűleg igazad van, ezzel sem lenne problémám.

2022. febr. 16. 20:30
 8/32 anonim ***** válasza:
61%
Miért is venne el?
2022. febr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

6/8 köszönöm szépen! Pontosan így vagyok.


8/8 miért ne?

2022. febr. 16. 20:34
 10/32 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Azért, érdekes dolog ez, nem tudom, társadalmi nyomás, neveltetési különbség, de én, aki totál azt mondom, tényleg csak egy papír, meg megmaradtam egyénnek a házasságban, nemis lesz gyerek, így ergo csok sem, sőt, nem is vagyok amellett, hogy ez mindenképp a kapcsolat kiteljesedése, azért én örültem hogy letérdelt, kaptam gyűrűt, volt házasságkötés, amikor említjük egymást jó férjnek-feleségnek nevezni a másikat.

Érdekes, hogy enélkül is így lennénk, mint a borsó meg a héja, de ha nem kérte volna meg a kezem, hiába vagyok fiatal és "modern", kicsit fúrná az oldalam, hogy de mé'nem, de mé'nem?!

2022. febr. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!