Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Borítsak mindent, vagy éljek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Borítsak mindent, vagy éljek olyan házasságba ami számomra nem jó?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk házasok a párommal. Már a házasság előtt is voltak vitáink az élet céljainkat illetően, de úgy voltam vele ez majd az idővel megoldódik, ő is ezt erősítette bennem. Aztán ahogy telik az idő egyre többször gondolom azt, hogy nem egy fele halad az utunk és amennyire eddig előre vittük egymást, az elmúlt 1-1,5 évben annyira húz vissza. Tudatában volt annak, hogy pl költözni szeretnék a mostani helyünkről, de azóta is itt vagyunk, mondván még nem tudja mit szeretne, át kell gondolnia. Én viszont haladnék, csinálnám amit szeretnék. Munka, lakhely, család. Ezek azok, amiket ha beszélünk róla se jutunk előrébb, mindig az a vége, hogy szeretjük egymást és megoldjuk. Szerintetek ez működhet valamilyen formában tovább? Mit tennétek?

26/L



2022. máj. 2. 17:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%

Nem szamithatsz pasikra.

Ha egy nő fejlodni akar legtobb esetben egyedul van segitség nélkul.

Van az a mondás is hogy egy nő magának szül.

Nem egyedi eset a pàrod.

2022. máj. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
41%

1. megvolt a kártékony feminista akinek nincsen pasija mert ezt a stílust egy elméjű férfi sem viseli el. És e miatt nagyon frusztrált és próbál itt téríteni. m1.

Szerintem ha sok a vita és kezd nyomasztó lenni otthon a hangulat akkor beszéld meg vele hogy te lehet hogy el akarsz válni mert rosszul érzed magadat. Bocsi de itt sok inkonpetens barom ossza az eszét mint az 1. és lehet hogy menthető a kapcsolat de lehet hogy menthetetlen, ezt a pároddal kell megcsinálni nem itt velünk.

2022. máj. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy jó korai házasság volt, sajna... Ha úgy érzed, hogy te elégszer leültél vele megbeszélni, de semmi változás, semerre sem haladtok, és nem is úgy tűnik, hogy bármi változna, akkor igen, válni kell. Lehetőleg közös gyerek, komolyabb közös vagyon előtt.

Én még tennék egy utolsó próbát a helyedben egy nagyon-nagyon komoly beszélgetés keretében, ahol leszögezed, hogy nem elég válasz már az, hogy megoldjuk. Ha nem nyitott, nem lehet vele dűlőre jutni, nem tudtok legalább egy "ütemtervet" kialakítani, akkor engedjétek el egymást. Fiatalok vagytok, mindkettőtöknek lehetősége van találni egy jobban passzolót.


Az egyesre meg ne hallgass, igenis vannak normális férfiak, akikkel együtt lehet fejlődni.

2022. máj. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
11%

#2


Most, hogy femináci vagy nem az mindegy is, férfiként mondom, hogy szerintem is igaza van. Én is magamtól érem el azt amit. Próbálja meg ő is magától. Ismerek olyan nőt (mondjuk ő ronda volt), aki egyedül vágott bele az örökbefogadásba pl. Meg olyat is, aki felcsináltatta magát egy nigával csak hogy legyen gyereke, aztán azóta egyedül nevelgeti. Azt, hogy miért nigát választott ne kérdezze senki, fogalmam sincs, de a gyerekkel eléggé kibаszott az biztos, itt Magyarországon ez nem szokványos...

2022. máj. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
41%
Csak itt is az megy hogy menekulnek az aranyásoktol meg aki a penzre (fejlodes ingatlan stb)megy. A ferfiak politikája hogy minel olcsobb legyen a nő es ne kelljen tenni semmit érte.
2022. máj. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
33%

Látjátok gyerekek? Ezért nem szabad fiatalon házasodni. Totál felesleges.


Igazából írhatunk mi bármit úgyis el fogsz válni tőle. Ezt te is jól tudod. Te az a "haladósabb" típus vagy, a párod pedig megfontoltabb aki nem ugrik fejest egy elhamarkodott döntésbe.

2022. máj. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ez csak langyos víz. Voltam ilyen kapcsolatban, mindig csak az ígéret volt, hogy majd és majd és majd ... stb. Öt év telt el úgy, hogy sehova nem haladtunk, így véget vetettem a kapcsolatnak. Rá egy évre megtaláltam azt az embert, akinek pontosan ugyanazok az életcéljai, mint nekem, így az eddig vele eltelt négy év alatt sokkal többet haladtunk, mint az előző kapcsolatomban. Nincsenek mellébeszélések, hitegetések, szépen haladunk egyik célunktól a másikig, közösen.


Tudom, hogy késő bánat, de ne haragudj, felmerül bennem a gondolat, hogy ha már az elején is így volt, akkor miért mentél hozzá? Reménykedtél, de miben? Hogy egy papír majd változtat a hozzáállásán? Drága tanulólecke volt 😑


Kívánom, hogy megtaláld azt a társat, akivel érdemes közös életet tervezni!

2022. máj. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha már esküvő előtt sem egyeztetek kár volt házasodni. Ha már egy költözésben sem tudtok dűlőre jutni, akkor mi lesz később? Ha a szüleiteknél laktok, és nem hajlandó önállóan élni, akkor azonnal elválhatsz, pont akkora súlya van a házasságotoknak, mintha csak járnátok. Amúgy meg le kell ülni, és átbeszélni a jövőt, mint kellett volna jóval házasság előtt, munka, lakhely, család tekintetében mit/hol/mennyit terveztek, mikor, erre milyen anyagi forrásotok van. Az nem válasz, hogy nem tudom, csak tudja, hogy hol/hogyan akar élni, hány gyereket tervez, és ennek időbeli keretet is tud adni.
2022. máj. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem valj el. Ha te ilyen rámenős meg pörgős vagy O meg nem ez örökké súrlódás lesz
2022. máj. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire nem megy a kommunikáció, a közös élet összehangolása, felesleges volt összeházasodni.

Ez amúgy abszolut nem korfüggő kedves 6-os. Mi is fiatalon házasodtunk 25-22 évesen, mégis mindent meg tudunk oldani együtt (12 éve)

Ha még szeretitek egymást, és ha már megházasodtatok, nem kellene ezt ilyen könnyelműen eldobni, nagyon megbánhatjátok. Felnőtt emberek vagytok, kössetek kompromisszumokat, engedjetek mindketten.

Persze, ha semmi ilyesmire nem vagytok hajlandóak akkor kb mindegy, másodszorra talán jobban átgondolod kivel kötsz házasságot.

2022. máj. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!