Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Régen a múlt század elején,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Régen a múlt század elején, közepén mekkora volt általában a korkülönbség házaspárok közt?

Figyelt kérdés

Én azt tapasztalom, hogy régen általában nagyobb volt a korkülönbség a férfiak javára, mint manapság. A dédnagyszüleim közt a minimum 5, de olyan is van ahol 22 évvel volt idősebb a férj a feleségénél, nagyszüleim közt is 10 év van. Végülis ha jól értem logikus is volt, hiszen a férfiakkal szembeni elvárás már egy kialakított egzisztencia volt, ami jellemzően 25 éves kor előtt nem igazán jött össze, ha nem származott gazdagabb családból az illető, nőknél meg az volt a fontos szempont, hogy minél fiatalabb legyen, hisz a termékenység akkor van a csúcson, így 18-20 éves korban mentek is férjhez.

Ma ez másképp van, mert mindenki dolgozik és nincs annyira ráutalva, hogy házasságban éljen, mint korábban, ami nyilván rengeteg pozitívumot hoz, mert több lehetőség van tanulni, minőségibb munkákat vállalni, viszont a késői házasodás miatt sokkal nehezebben is jönnek össze a gyerekek. Persze ez nem mindenkinek cél és nem is erről szól a kérdés, de ez is hozzátartozik.



2022. aug. 28. 12:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad egybemosni a különböző társadalmi csoportokat.

A paraszti (falusi) lakosság fiatalon és kis korkülönbséggel házasodott. A nagyipari munkásréteg hasonló módon.

A gazdagabb értelmiségi, nagypolgári vagy éppen arisztokrata rétegben volt inkább jellemző, hogy valaki mondjuk 40 évesen vett feleségül egy 20-25 éves fiatal nőt.

A lakosság újratermelődését alapvetően biztosította a paraszti ill. munkásréteg, mivel az utolsóként említett társadalmi csoport nagyon vékony volt.

2022. aug. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy az 1. írja. Faluhelyen akkor volt nagy korkülönbség, ha vki özvegyen maradt. Akkor őt mindenképpen újraházasították akár nagy korkülönbséggel is. Egyébként nagyjából azonos korú azonos korúval házasodott. Levéltári anyakönyveket, ha megnézed, ott nyomon tudod ezt követni.
2022. aug. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyűlölöm azt a tévképzetet, hogy régen teljesen átlagos volt a pedofil házasság, és minden férfi akasztani való degenerált volt. Gyűlölöm....


Az ilyen óriási korkülönbségek régen is ritkák volt, és csak olyanok vágytak rá, mint a mai tinib..szók.

Egy teljesen normális, átlagos házasság kb úgy nézett ki, hogy a nő 20 évesen hozzáment a 25 éves szerelméhez, aztán viszonylag hamar lettek is gyerekeik. Manapság csak annyi változott, hogy ezek a dolgok később történnek, szóval van, aki 30 évesen házasodik először, és 35 évesen lesz gyereke.

Az, hogy egy 30-35 éves összeházasodjon egy 14 évessel, vagy 40 éves egy 20 évessel, mindigis természetellenes volt (kivéve persze bizonyos helyeken, pl a muzulmánoknál, ahol barbárabb körökben az is megesik hogy a jövendőbeli férj a karjába is veheti azt a babát, akiről tudja, hogy a felesége lesz egy napon)


Az a képzelgés, hogy régen arany élet volt a gyerekbszóknak, sőt, szabályosan el volt várva hogy gyereket bsszál, mert egy 18 éves már löttyedt vén rongy, csak a betegek képzelgése, a tudatlanok meg elhiszik.

Kivétel persze volt, ilyen kivételek ma is vannak, és mindig is lesznek.

2022. aug. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
3-as: Haha, pedig nem tudtad? Régen mindenki aljas bűnöző volt, meg degenerált, meg homokos, de legalábbis többszörös gyilkos! Vagyis aljarendű ember! Ilyen aljarendű emberek építettek és terveztek gótikus katedrálisokat, vízvezetékeket, fedeztek fel életveszélyek árán idegen földeket, komponáltak oratóriumokat, stb.. (Irónia. A lényeg, h ez a mai kor emberének önnön visszavetítése a régi korok emberére. Ez egyfelől irigység, másrészről a saját kisebbrendűségnek a tudata. Nem azzal van a baj, amikor valaki azt mondja, hogy régen is volt rossz. Az a beteges, amit a modern emberek mondanak: hogy régen MINDENKI és MINDEN rossz volt és MINDIG).
2022. aug. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem volt engedve ez a 10-40 év távolság, hanem maradt az 1-5 év.
2022. aug. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
Regen ugyanugy elofordultak szelsoseges peldak ahogy most is
2022. aug. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

Dédmamám 14 évvel volt idősebb dédpapámnál, ami még ma is szokatlan lenne, 20 - 34 évesen házasodtak :)

Sajnos nem tudom, hogy jöttek össze, miért alakult így :(

2022. aug. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az lenne a kérdésem, hogy régen ciki volt, ha egy nő idősebb pár évvel? Akár nem is olyan régen, mondjuk 50-60 éve.


Egyik korábbi munkahelyemen páciensek adatait vittem fel a rendszerbe, sok idős házaspár volt, nem volt egy olyan sem, hogy a nő lett volna akár egy nappal is idősebb.

2022. aug. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Nekem az lenne a kérdésem, hogy régen ciki volt, ha egy nő idősebb pár évvel? Akár nem is olyan régen, mondjuk 50-60 éve."


50-60 éve nem tudom, akkor már nem biztos, de 100 éve kicsit furcsán néztek erre. Dédanyám 3-4 évvel volt idősebb dédapámnál és összeházasodhattak, viszont kaptak megjegyzéseket.

Szüleim közül és anyu idősebb fél évvel, 35 éve házasodtak, akkor már semmi ilyesmi nem volt.

2022. aug. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nekem is nagynéném 6 évvel idősebb nagybátyámnál, '85-ben házasodtak és állítólag tettek rá megjegyzést a nagyszüleim.
2022. aug. 29. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!