Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyire nehéz kisgyermek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire nehéz kisgyermek mellett a házasságot megtartani?

Figyelt kérdés
Még csak állapotos vagyok de nagyon sok ismerősünk elvált miután szülők lettek, sőt igazából egy család maradt egyben ott már három éves a kislány és valószínűleg ők át vészelték. Előre rettegek, mert habár úgy érzem a férjem nagyon kitartó, én is az vagyok és sok problémánkat megoldanánk ez biztos, viszont most már kicsit aggódok vajon mennyire fogja megviselni a kapcsolatunkat? Akikkel beszéltem csak a női oldalt ismerem. A nő egész nap otthon a férj késő délután jön haza munkából, be is segít de hétvégén mondjuk nyugit akar az anya pedig egész nap a házban van így ő ettől sokkalt be és nem kívánták egyáltalán a férjüket, már csak a baba számított. Azért félek ennyire mert én felárvaként nőttem fel,habár apukám meghalt és nem elváltak de minden vágyam,hogy a gyermekem számára harmonikus házasságot biztosítsak és együtt legyenek a szülei. Köszönök minden választ

2023. jan. 10. 22:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A kapcsolatok több mint fele válással végződik és már a mai óvodások nagy részének is elvàltak a szülei. A 2 félen sok múlik. Hiába ismerik egymást, mert a gyerek próbára teszi a stabil kapcsolatban élőket is. Senki sem tudhatja előre, hogy a másik hogyan fogja megélni a gyerek érkezését.
2023. jan. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
28%

Nem tudom, mi baromira nem értettük a problémát.

Meg ezt az egészet.

A kisbaba az első pár napban kb alszik, mert elfárad a szülésben.

Utána is egy csomót aludt, néha műsorolt mondjuk éjszaka.

Én nem tettem tisztába, mert béna vagyok, mindig kipisilt, de a feleségem igen.

Én etettem, ringattam inkább.

Mondjuk mi minden szart összevásároltunk, így nagy munka nem volt a gyerekkel.

Szal részünkről ennyi.

A második amikor érkezett, akkor már az első bölcsis volt, szal reggel vittük, délután hoztuk.

Sok vizet nem zavart.

A kicsinél meg már volt rutin.

Persze ha valakinél beteg volt a gyerek stb, azt megértem, ha ráment a házasság, mert szomszédban ez volt.

Nem voltak rossz emberek, csak elég szar helyzetbe kerültek.

2023. jan. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló, köszönöm szépen a válaszod, kifejtenéd kérlek mit jelent,hogy mindent össze vásároltatok? Mik voltak? Érdekelne, hátha van valami ami számunkra is hasznos lehet
2023. jan. 11. 00:15
 4/14 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem nem túl nehéz, ha mindenki tesz a kapcsolatért. Mi átvészeltük a nehezebb időszakot.
2023. jan. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ketten foglalkoztok vele és nevelitek, akkor nem nehéz. Ha te rá vagy fixálódva a gyerekre és megszűnsz önálló ember lenni saját élettel és/vagy ő meg hétvégi apuka, akinek büdös a (házi)munka, akkor 2 éven belül válni fogtok.
2023. jan. 11. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%

Kinek mennyire. Normálisaknak könnyebb.

Addog ti keten a világ ellen. Mint egy komoly móla, játék. De gyerek után már leírhatatlanra nő a szemtség. Ott már ti hárman egységben, összeolvadtként. Visszafordíthatatlanul közös felelősség választása, egy út, egy élet. Ha ez a házasságot gyengíti nálatok...

2023. jan. 11. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell tartani és meg kell egymást érteni. Nehéz lehet igen.


Pl kettessel ellentétben nálunk a gyerek nem "aludt egy csomót", hanem másfél évig semmit, max kis adagokban. Nem szopott és evett rendesen. Gond volt a mozgásával, úgyhogy mindig volt min aggódni. (Teljesen egészséges amúgy.)


Úgy elég gyorsan szakadt a cérna olyan hülyeségek miatt, amin előtte röhögtünk volna. Szex nulla volt egy évig, mivel kialvatlanul és gyomorgörccsel hogy hányadik percben kel fel, nem igazán lehetett. Nagyjából 6-8 hónapos kora körül többször elkezdtem pakolni magányomban hogy elköltözünk és válunk. A vicc hogy utóbb visszanézve nem a férjemre haragudtam, hanem a világra.


Aztán nem tudom hogyan de atlendültünk ezen, azóta minden oké, és teljesen rendben vagyunk. Segített hogy anyukám nagyon sokat kezdett segíteni és egyéves kora után visszamentem dolgozni. Születik a második gyerek lassan:-D

2023. jan. 11. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
43%
Én azt gondolom, hogy azok a házasságok, amik tönkrementek a gyerek születése után, sosem voltak jó házasságok. Nem lett átgondolva az a bizonyos ígéret, hogy kitartanak egymás mellett jóban és rosszban.
2023. jan. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom, én kisgyerekes környéken lakók, meg sok kisgyerekes család ismerősünk van tekintve, hogy ebben a korban vagyunk - nekünk is van kisgyerekek, jön a következő -, de senkit nem ismerek személyesen, aki elvált volna.
2023. jan. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha az én férjem írogatna, mondana olyanokat, hogy "szal", azonnal elindítanám a válást. :D


Valószínűleg amúgy sok házasság már a gyerek(ek) előtt sem volt túl jó, vagy talán még a házasság előtt sem. Nekem van barátnőm, aki az esküvőjük előtt 3 nappal kérdezte meg tőlem, hogy szerintem hozzámenjen-e a vőlegényéhez?!?!

Nyilván egy kisbabával megváltozik a legtöbb ember élete, nem mindenki szerencsés annyira, hogy a gyerek 2 éves koráig "egy csomót aludjon" csak és semmi teendő, probléma ne akadjon... A legtöbb szülő az első 1-2 évben részletekben alszik és felváltva, nagyon kevés programra jut idő kettesben, olyan problémaforrások jelentkezhetnek, amik korábban soha. Nagyon sok házasságot érint ilyenkor a pénzprobléma is, sajnos. Az újabb stresszforrás egy pár életében.

2023. jan. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!