Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy mondjam meg a férjemnek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam meg a férjemnek, hogy már nem szeretem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A férjemmel évek óta vannak gondjaink, beszélgettünk is róla, próbáltuk megoldani. A mindennapokban jól megvoltunk, nem volt vita, semmi ilyesmi. Szép lassan elmaradt a szex, a csók, sőt meg a puszi is mikor hazaértünk vagy elmentünk itthonról. A héten viszont be kellett vinnem egy papírt neki a munkahelyére, amit itthon hagyott. Beszélgettünk kicsit, majd mikor elköszöntünk adott egy puszit a számra. Nagyon meglepett és régen nagyon is örültem volna, de most semmit nem éreztem, sőt nagyon furcsa volt. Jobban belegondoltam a dolgokba és arra jutottam, hogy lehet már nem szeretem. Ezt hogy mondjam meg neki?

Köszönöm a válaszokat!


2023. márc. 25. 23:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Szar ügy, de el kell mondanod. Ha szerencséd van, már ő sem szeret téged. A puszi nem a kollégáknak szólt? Ha még nincs jelentkező, akkor első!
2023. márc. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
20%

A házasság a jóban-rosszbanról szól. Most épp eljutottál a rosszbanhoz. Természetesen tilos válnod, hiszen esküt tettél.


Kitartást!

2023. márc. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%
Én se szeretem a pasim, csak megszokásból vagyok vele, közben meg másba vagyok szerelmes. Engem már idegesít amikor puszit akar adni.. L
2023. márc. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
2-es válaszoló ez konzervatív seggdugasz, letűnő csillag egy korban, ami, mint tapasztaljuk nem vezetett semmi jóra, mennyi elbaszott házasságban tengődnek, szenvednek az emberek, mert a házasság egy szentkötelék...egy lófaaszt, az az egy fontos, hogy az egyetlen életed, amiből már egy csomó évet elégettél, hogy éled, mennyire vagy megelégedve magaddal és az életeddel. Ha neked fontos egy jó társ keresd meg, ha nem, akkor maradj nyugodtan a férjednél.
2023. márc. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
32%
Idefigyeejjé Béla! Nem szeretlek má', vájjunk ee vagy valami e. Mi olyan nehéz ezen?
2023. márc. 26. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Évek óta gondjaizok vannak, de szex, se csók, se puszi, és most jut eszedbe, hogy lehet, hogy nem szereted már? Miért nem jutott eddig eszedbe, hogy akivel semmi intimitás nincs, azzal szerelem sincs?

Gondold végig, hogy miért érdemes megmenteni ezt a házasságot! Van gyerek? Mióta vagytok együtt? Hány éves vagy? Anyagilag kijöttök egyedül? Lenne hova költözni?

Egy válás mindig nagyon nehéz, anyagilag is, és érzelmileg is. Alapvetően azt mondom, hogy amíg nem teljesen menthetetlen, addig a házasságot rendbehozni könnyebb.


Azt írod, hogy nincs vita, jól megvagytok.

A gondjaitokról semmit se. Az viszont gáz, hogy nincs intimitás.

Így elsőre azt lehet javasolni, hogy ezt hozzàtok vissza. Szépen, fokozatosan. Bújj hozzá filmezés közben! Masszírozzátok egymást! Beszélgessetek sokat! Érintsd meg, simogasd meg! Menjetek el újra randizni! Táncoljatok! Sportoljatok együtt! Töltsetek együtt minőségi időt!

Nem napok alatt lesz változás. De idővel rengeteget lehet javítani ezen.

2023. márc. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
4. Én nem vagyok konzervatív, de szerintem sem az első lépés egymás eldobása. Miért ne lehetne próbálkozni a vágy és a szerelem újraélesztésével? Nem értem mi ez az iszonyatosan passzív attitűd, úgy hozzáállni mindenhez, mintha csak megtörténnének velünk a dolgok és nekünk semmi hatásunk nem lenne rájuk. Újra elkezdenek randizni, ismerkedni, újra kialakítják maguk között az intimitást. Akár külső segítséget kérnek. Ez nem értem miért ne lehetne az első lépés, miért kellene mindjárt elválni. Most hónapos, éves távokról beszélünk, nem arról, hogy a kérdező már 30 éve van egy rossz házasságban.
2023. márc. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


1-es, tudom, hogy el kell mondanom, csak nem tudom, hogy kezdjek hozzá. Lehet nekik szólt, nem tudom.


6-os, igazad van. Régen el kellett volna gondolkodnom ezen, de valahogy mindig volt valami, ami miatt ez háttérbe szorult, aztán az idő meg csak telt. Ezen már nem lehet mit helyrehozni, én úgy érzem. Nem igazán vágyom az intimitásra sem, ez a puszi is, nem tudok most rá jobb szót, kellemetlen volt.


7-es, nem 30 évről beszélünk, ez igaz. Ez egy több, mint 18 éves kapcsolat, amiből 12 év házasság, az intimitással a problémák kb. 7 éve kezdődtek, 6 éve pedig egyáltalán nincs semmi. Ezen mit lehetne javítani? Úgy érzem már semmit, túl sok idő volt ez.

2023. márc. 26. 11:06
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

8. "Ezen mit lehetne javítani? Úgy érzem már semmit, túl sok idő volt ez."


Ez mind fejben dől el. Nem akarsz már rajta javítani, megbeszélni, tanácsadóhoz menni. Ezek egyáltalán nem objektív dolgok, hogy hány év után megmenthető egy házasság és hány után nem. Kizárólag a te és a ő akaratán múlik.

2023. márc. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Tegyél fel magadnak kérdések is: Ha megadnád a választás ahhoz, hogy jobb legyen az életed hogyan alakulna? Mi kellene ahhoz, hogy....?

épitsd fel gondolatban és lásd magad előtt is…

én megcsinálnék egy elengedési procedurát is, hogy már kész tényekkel álljak elé + lezárás!

ha beleálltál az erődbe és határozottan feltudod vállalni, hogy akár egyedül is képes vagy arra, hogy élj, és nem függesz tőle semmilyen téren, akkor kérd, hogy figyeljen rád, és mond el neki úgy amit szeretnél, hogy már pont van a végén, és döntöttél, ez csinálom ez van…

nem ez lesz, meg mit gondolsz erről, most még úgy érzem, hogy nyitott kérédés ez az egész…

ha fejben meghozod a döntést, és egyenesen haladsz a megvalósitás felé, akkor már csak a bejelentés vár rá, hogy ennyi volt, szép volt, de vége…köszönöd a szép éveket vele, de döntöttél és véges…holnaptól nem lakok veled vagy bármi stb stb…

Tegyél fel magadnak kérdések is: Ha megadnád a választás ahhoz, hogy jobb legyen az életed hogyan alakulna?

2023. márc. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!