Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért mennek bele férfiak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mennek bele férfiak látszatkapcsolatokba?

Figyelt kérdés

Az én környezetemben nincsenek “kirakat kapcsolatok”. Vannak persze megromlott kapcsolatok, meg vannak rossz választások, de alapvetően a családi értékrendben ez a “hollywoodi kapcsolat” típus szerepel (vagy nem tudom hogy mondjam, az az ideális kapcsolat, ahol szereted a másikat és a párodnak tekinted).


Az egyik tesóm viszont beválasztott. A húgom nem kifejezetten házias, hanem inkább karrierista, a phd-ját csinálta (csinálja) és mellette orvosként dolgozott.


Egy viszonylag új kapcsolatba becsúszott egy gyerek, és az apa nagyon pattogott, hogy tartsák meg, neveljék fel közösen. A tesóm végül beadta a derekát, csináltak egy szép nagy esküvőt (szintén a srác kérésére).


A baba most született meg, és kiderült, hogy az újdonsült férj végig csalta a tesómat. Ráadásul az ő családja ebben semmi problémásat nem lát, nem is értik miért akar elválni.


Az ilyen emberek/családok pontosan mit gondolhatnak, miért házasodnak?


2023. jún. 3. 08:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokan nem érzelemből hanem számításból lépnek kapcsolatba. Még egész fiatalok is már számítóan "vadásznak" a megfelelő jelöltre, mert ennek meg kell lenni. Férjnek, feleségnek, gyereknek ki kell pipálva lenni.
2023. jún. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első jól írja. A " kötelező " ki van pipálva. A húgod egy kicsit " vak" volt.
2023. jún. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Társat azért mindenki akar. Valakit, aki mellett biztonságban érezheti magát. És hát vannak a belénk nevelt társadalmi elvárások, hogy ez milyen formában történjen. Aki még nem tapasztalt, sokszor azt hiszi, ezektől lesz majd boldog, ha ezt kipipálja. És az ember nehezen kérdőjelezi meg a kapott, "default" beállításokat, pláne, ha szereti a szüleit (ha nem akkor meg az határozza meg, hogy az inga az ellenkező irányba leng). Pl. drukkol a saját országának, a legjobbnak a saját vallását tartja és lehet sorolni... A házasság, család intézménye is ilyen készen kapott dolog, ami növeli az összetartozás, biztonság, egyedi fontosság érzését. De miért is tenne másképp, vágyna másra amíg nem ismer mást? És valahol rövid is az élet mindent kipróbálni is, meg várni is és végül semmit sem tenni, mert hátha van jobb. Az ember így alakul hát, döntéseket hoz, néha rosszakat, mert elhamarkodja, nem jól választ, és akkor abból vagy tanul vagy se. De azért ilyen fiókokba egy példa alapján nem kell rakni az embereket, se férfiakat, se nőket.
2023. jún. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3 De ez a srác nem társat keresett. Vagy legalábbis szerintem nem, hiszen már a házasságkötéskor csalta a tesómat, kb. három hónap jegyben járás után.


Minek vette el? Ráadásul ilyen nagy keresztény templomi esküvőt is tartottak.

2023. jún. 3. 08:58
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős, velem is így csinálta a kedves volt férjem 😄 csak én a terhességem végén tudtam meg hogy megcsal rendszeresen. Én azonnal kivágtam házasság, terhesség ide vagy oda. Az ő családja sem értette mi bajom, és szerintük én vagyok az idióta liba mert ki mertem hajítani azzal a végszóval hogy látom nem esett messze az alma a fájától (az anyjának meg az apjának is fontosabb az új kapcsolat mint a gyerek vagy a család)
2023. jún. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, ettől még az ő értékrendje szerint ő egy jó ember, a megcsalás meg belefér, mert biztos mindenki más is így csinálja és mondjuk tesód volt a hibás akármiért ő meg jófej volt, hogy pl. fizette a nemtommit és néha játszott a gyerekkel...

Ezeket egy ember nagyon szépen el tudja rendezni magában, hogy neki mit szabad és másnak mit szabad. Sokan vannak sajnos, akik elakadtak valahol és teljesen gyerekszinten egocentrikus maradt a világképük. Azaz a másikat a tulajdonának tekinti, és megfordítva nem képes belehelyezkedni a másik szemszögébe. A szerelem/szeretet birtoklást, hasznot jelent nála, hiányzik az, hogy meg akarja ismerni a másikat és az önismeret is. Ezt szokták divatosan nárcisztikusnak nevezni, bár az már ennek egy súlyosabb formája.

2023. jún. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

4

Van ez a típus. Talál megfelelő nőt, családot alapít, de közben csalja a másikat

2023. jún. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Van mellettuk valaki, aki rendes, kedves, megbizhato, gondoskodo, ezert jo lesz arra, hogy kihordja a gyerekuket. Aki bulis tipus, arra nem igazan szamitanak, ellenben aki otthonulo tyukanyo tipus, azt egybol anyatipusnak is titulaljak.

Mondom ezt nokent, aki nem tenyeket allapit meg, csak tolmacsolom azt, amiket nekem a ferfi ismeroseim mondtak. Hogy aztan ezek utan a gyereken kivul vajon oket mi koti ossze, az jo kerdes. Sok esetben tudtak ezek az ismeroseim, hogy nem az igazival vannak egyutt, de a tarsadalmi nyomas egyre surgetobb lett, es hat “tovabb akartak vinni a nevuket” illetve kiegtek a kapcsolatokban, es aki eppen mellettuk volt, azzal vallaltak gyereket. Szoval ok nem eppen attol a notol akartak gyereket, hanem gyereket akartak es ehhez kerestek erre alkalmas not.

2023. jún. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon sok a látszatházasság, csak ezekről általában ritkán vagy sosem derül ki. De sokszor én is elgondolkodom, mikor azt látom, hogy ezek milyen boldogok, azok milyen boldogok...hogy vajon melyikük házasssága lehet romlott? Csak senkinek sem mutatják
2023. jún. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!