Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Te, aki bizonytalan (voltál)...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te, aki bizonytalan (voltál) a házasodást illetően, mi vezetett a végső elhatározásig?

Figyelt kérdés

Egy már lassan 5 éve tartó párkapcsolatban élek.


Rövid rózsaszín ködöt követően eléggé megterhelő, kapcsolati és egyéb nehézségekkel tarkított pár év következett.



Szerettük egymást mindig, de nem tudtuk megfelelően kezelni sem a saját sem a másik fél érzelmeit, problémáit, így igazából soha nem tudtuk, hogy lesz-e közös holnap -de erről nyíltan beszéltünk.


Sokszor gondoltam arra, hogy ha nem lennénk már kicsit "Stockholm szindrómásak" mindketten, már rég nem kéne együtt lennünk.


Ehhez képest jött a csavar, egyszer kisimultak ezek a napi ellentétek, és el kezdtünk tudni kommunikálni. Még mindig nem tökéletes, de határozottan felfelé ívelő a tendencia, mindkettőnk oldaláról.


Ő mindig is úgy gondolta, hogy a felesége leszek,én azért közel sem éreztem ilyen egyértelműnek.

Ehhez tudni kell azért, hogy rettegek a hivatalos keretek közé átcsatornázott kotelezettségektöl.. valamiért azzal azonosítom, hogy innentől korlátozottak a lehetőségeim, fojtogató, és kiszolgáltatottság érzetet kelt.

Nem hivatalosan érdekes módon ezzel nincs semmi bajom.


De elég nehezen bízok meg bármiben ezen a világon, és jogilag is összefonódni, hát.. ezt nehezen tudom megemészteni.


Most, hogy egy jó ideje kisimult az élet, nagyon úgy sejtem, hamarosan lánykérés következik...

És kutya legyek, ha tudom mit fogok mondani. De nyilván mindkettőnek lesznek következményei.


Szeretem, de ez a sok bizonytalanság, az érzelmi kitettség, az esetleges anyagi összefonódás, netán kiszolgáltatottság, ettől borzalmasan félek.



Ha voltak kétségeid, mik voltak azok, és mi segített atbillenni ebbe vagy abba az irányba?

Őszintén érdekel.


Nem tudom, hogy valami kötődési probléma, esetleg egyéb gyermekkoromból hozott rossz minta lehet ez, és ez rossz tanácsadó VAGY hallgatni kellene ezekre a zsigeri dolgokra...


Előre is köszönök minden kultúrált választ!


34/N, (+35/F)


2023. júl. 17. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, minden kapcsolat és házasság más, mindenki más miatt bizonytalan, szerintem jó tanácsot úgysem tudsz itt kapni. Talán hülyén hangzik, de neked kell érezned, mi a helyes lépés, egy kis bizonytalanság természetes lehet, de ha már ennyit agyalsz rajta, ráadásul többször érezted, hogy nem egymás mellett van a helyetek, akkor talán így is van... az élettársi kapcsolat nem opció, ha ennyire elzárkózol a házasság elől? Vagy a párodnak mindenképp konkrétan a házasság a cél?
2023. júl. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az első válaszadóval. Ha ennyire csak az árnyoldalakra vagy kihegyezve, nem kellene erőltetni a házasságot. Attól még működhet jól egy kapcsolat, sőt, arra is van jónéhány példa, hogy a házasságkötés után romlott meg. Lehet, hogy veletek is ez történne.
2023. júl. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden kappcsolat más, minden pár egyéni gondokkal küzd. A mi esetünkben a férjem szeretett volna elvenni évek óta, én voltam a bizonytalan. Elég komoly szexuális gondjaink voltak (trauma miatt), hiába volt amúgy egy nagyon jó, más szempontból harmonikus párkapcsolat. Én azt a döntést hoztam, hogy csak akkor gondoljunk a házasságra, ha ez a probléma megoldódik. Nagyon nehéz időszak volt, bűntudatom volt, hogy mellettem elfecsérli a sok évet, miközben találhatna olyan nőt is, akivel működne minden, terápiára is jártunk, végül helyrerázódtunk, és onnantól már nem volt kérdés, hogy szeretnék a felesége lenni. Ez nem azt jelenti, hogy onnan felhőtlen volt minden, sok kétség gyötört, féltem az elköteleződéstől, de lassan leküzdöttem ezeket az ellenérzéseket. Azt tanácsolom, hogy beszélj a pároddal az ézelmeidről oszd meg vele, hogy miken gyötrődsz, nekem ez nagyon sokat segített.
2023. júl. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én meg úgy vagyok vele, hogy nyilván semmire nincs garancia.


Számomra azért nem lenne fojtogató érzés, mert ha nem megy, ha tényleg megoldhatatlan problémák állnak fenn, elválok másodszor is.


Úgysem tudjuk, mit hoz a jövő, éljük meg azt, ami jó, és majd alakul. Nem kell ezt túlbonyolítani 😀

2023. júl. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De igazabol ha a hazassag nem megy, mert tul fojtogato az "orokke", akkor igazabol a kapcsolat sem megy annyira, mert ha nem hazasodtok akkor is az " orokke" a cel, csak papir nelkul.

Egyebkent en a helyedben varnek, hogy mennyire javul meg a kapcsolat. Tehat ha most megkerne a kezed, akkor jarjatok 2 evig jegyessegben.

2023. júl. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem az, hogy tudtam hogy ha nem döntöm el végre hogy mit akarok, akkor elveszíthetem (mi is 5 éve voltunk együtt). Szerintem a másik embertől sem elvárható hogy türelmes kiskutya módjára várjon akár egy életen át.

Igazából nem értem a problémát, érzelmi kitettség meg hasonlók sima kapcsolatban is vannak. A házasság igazából csak annyiból új, hogy az anyagiak is közösek lesznek. De ettől miért lennél kiszolgáltatott? Gondolom ugyanúgy dolgoznál továbbra is.

2023. júl. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!