Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Anyagi biztonság, boldogtalanu...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyagi biztonság, boldogtalanul vagy egy nehezebb élet, boldogan? Többi lent

Figyelt kérdés
A mai világban az anyagi biztonságot vagy a boldogságot választanád, ha van gyereked? Sajnos a férjemmel megromlott régebben a kapcsolatunk. Mindig próbáltam helyre hozni, de ő nem. Neki így jó. Sose ölel meg, sose csókol meg. Neki az ilyesmi felesleges. De nekem szükségem van ezekre. Lassan 20 éve együtt vagyunk. Már nagyjából jól élünk, de borzasztó boldogtalan vagyok. Már a mindennapjaim is erről szólnak. Tudom elítélnek sokan, én is ezt tettem régen, de megismertem valakit, lassan 1 éve van köztünk több mint barátság. Férjemmel évek óta csak mint a testvérek úgy élünk. Na de ez a másik férfi úgy szeret amire mindig is vágytam. Viszont mellette újra végig kellene küzdeni azt, hogy nehezebb a megélhetés. Talpraesett, törekvő, de neki nincs az a háttér, ami a férjnek van. Nem is ez a lényeg, de nyilván nem mellékes. De borzasztó tanácstalan vagyok, a gyerekek miatt. Magam miatt tudom, hogy rég esélyt kellett volna adni mindenkinek, hogy mással boldog legyen. De most nem ilyen egyszerű. Ki mit tenne? Aki így vagy úgy döntött, megérte? A szerető szerintem velem lenne, nyilván azt mondja, ha kiderül a helyzetünk, kitudja marad e. De ez akkor se jó, ami van.
2023. júl. 27. 14:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
El kell válni. Ennek a házasságnak már úgyis annyi.
2023. júl. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

"férjemmel megromlott régebben a kapcsolatunk. Mindig próbáltam helyre hozni, de ő nem. Neki így jó."


Magyarul ő mindig is ilyen volt, te meg nem akartad észrevenni, de a kényelem jó. A szeretődben annyira nem bízol, hogy tudd, hogy "teljes állásban" is vállalna-e. Anyagilag visszaesés lenne, azt nem akarod. A gyereid életét beborítanád, még akkor is, ha otthagynád az apjukkal őket (mert ugye azért lenne benned annyi, hogy azért mert neked mehetnéked van, őket nem rángatnád magaddal?) Mi a kérdés akkor tulajdonképpen? Az a baj, hogy mindent akarsz: pénzt is, a megszokott jó életet is, meg a kényeztetést is, de egyik ágyból a másikba mennél, az a másik viszont több okból is képlékeny. Szerintem élvezd az életet úgy, ahogy tudod addig, amíg megteheted! Hidd el, most kellemes pásztorórák, meg lopott rnadevúk is megkopnak, és keserédessé válnak a hétköznapok szürkeségében, ha majd a kegyelten valóság pofán talál, és amikor a szeretődből se csak a full extrás veziót kapod pár órában, hanem a teljes valóját. Az is büdöset sz...zik, az is lesz nyűgös és ideges, az is lesz bunkó, plusz még akkor a pénztelenség is rá fogja nyomni a bélyegét a dolgokra. Ha egyáltalán kér belőled állandóra, aztán jó eséllyel ott maradsz két szék között a pad alatt.

2023. júl. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

Ha a férjed amúgy normális, akkor meg lehet vele egyezni, sőt a törvény is úgy szól hogy a gyerekkel kapcsolatos kiadásokba bele kell adnia, a gyerektartáson kívül a plusznak a felét. Nem tudom ez mennyire terjed ki az egyetemi tanulmányaira, de ha normálisan áll ehhez akkor meg lehet egyezni.


Mert ennek a házasságnak így semmi értelme. Sőt abszolút nem tartom kizártnak hogy neki is van más. Az meg a gyereknek se jó ha egy ilyen házasságba nő fel. Nem írod hogy a férjed bántana, vagy inna, vagy bármi ilyesmi, de az se jó ha boldogtalan vagy. És ahogy írod, te próbáltad többször helyrehozni.


Én valószínű megpróbálnék kilépni. Gondolom a gyerek már nem kicsi, neked is van munkád, vagyis amennyiben egyikőtöknek (neked és a szeretődnek) sincs sok adóssága, hitele, úgy szerényebb fizetésből is el lehet lenni. Persze kérdés tényleg marad e. Ilyenkor azért azt is kalkulálni kell, hogy egyedül is boldogulnál e.


De feláldozni magadat nincs értelme, meg ha már mást szeretsz, akkor végképp nincs jövőtök.


De az is ott van,hogyha amúgy meg elvagytok, akkor a biztosat a bizonytalanért, az együtt felépített életet az újrakezdésért, nem biztos hogy érdemes eldobni

2023. júl. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Elmondom az en tortenetemet.

24/35 evesek voltunk, amikor megismerkedtunk, en az exemmel eltem egyutt, o a felesegevel es a gyerekukkel. Honapokig csak beszelgettunk, aztan elcsattant egy csok, par nappal kesobb en pakoltam a volt paromtol, o meg egy honappal kesobb cuccolt el alberletbe. Ennek mar 3 eve, 3 honapja hazasodtunk ossze.

Valoban nagyon nehez volt az elejen, ott volt a covid, az anyagi bizonytalansag. De nagyon szerelmesek voltunk egymasba, es ugy voltunk vele, megoldjuk, es kitartunk egymas mellett. Egymast valasztottuk, es habar tenyleg nagyon nehez volt, sokszor veszekedtunk, de azota sem engedtuk el egymas kezet. Kozos gyereket is szeretnenk. Mi a boldogsagot valasztottuk, es nem bantuk meg. Persze voltak ketkedok, voltak akik nem hittek bennunk, de minket nem erdekelt senki.

Azzal viszont nem ertek egyet, hogy mar egy eve huzod ezt, nem tisztesseges a ferjeddel szemben sem, de a szerelmeddel szemben sem. Nem huzhatod egyikut idejet sem, csak mert te keptelen vagy donteni. Elobb utobb borul a bili, aztan megnezheted magad.

2023. júl. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem az anyagiak itt a legnehezebb dolgok,hanem inkább

az hogy a gyerekeidnek nem lesz többé egész családja..

Nem tudom mennyire kötődnek az apjukhoz,de az biztos hogy

egy gyereknek se könnyű egy válást feldolgoznia..

És te magad sem tudod még arra se egyértelműen a választ,

hogy a szeretőd veled maradne-e később..Hát szerintem ez

így meggondolandó....

2023. júl. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
3as. Elvagyunk. Nem bánt, nem iszik, dolgozik. A munkának él. Biztos nincs senkije. Ezt bizonyos jelekből tudom. Sajnos nem igazán ad magára. Nem ilyen az ember, ha valakihez készül. Attól ismerkedhet, de nem gondolom. Tényleg tudtam, hogy ilyen, igazán sose voltam boldog. Fiatalon jöttünk össze. Azt nem lehet mondani, hogy csak a pénzt akarom élvezni. Nyilván szeretnék részese lenni, mert eddig kőkemény támasz voltam, hogy oda jusson ahol van. Minden háttér munkát én intéztem, hogy minden össze jöjjön. Ez ugye nem látszik, így kapom is, hogy ő tett értünk csak. De hogy én neveltem a gyerekeit, az semmi. Egyébként az egyik gyerek még elég kicsi és 10 éven aluliak... Szóval nem könnyű
2023. júl. 27. 15:17
 7/12 A kérdező kommentje:
4es.nem is igazán a döntés. Ha a szerető azt mondaná, hogy itt állok mögötted, én mennék. De ő fél. Tudom hogy szeret. De a férjem ilyen téren lehet okozna kellemetlenségeket. Nem könnyen egyezne bele ezekbe a dolgokba. Biztos lenne háború. Épp tegnap is mondtam, hogy úgy érzem borítani kéne a bilit, mert nem bírom tovább nélküle és ebben a helyzetben.. De kérte, hogy még ne. Igazából ő vár még. Tudom, az jön le, hogy nem akar igazán.
2023. júl. 27. 15:20
 8/12 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem örülj hogy van egy szeretőd, ez izgi és biztosan jó is.

Nem kell mindent robbantani,az élet nem fekete és fehér..

Élvezd ki az anyagi biztonságot,meg a szeretőt is.Problem solved.

A gyerekek se fognak megborulni.

2023. júl. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

5-ös. Igazából jó hétvégi apa. Nyilván minden nap hazajon, de kb szarik a gyerekekre. Szereti őket, de nem neveli őket egyáltalán. Távolról szépek, jók, de közelről nincs ideje, néha játszik velük, de többnyire nem érdekli őket. Ezt leszamitva tudom hogy szereti őket. Tudom, hogyegviselné őket. Viszont már nem bírom az itteni légkört, hogy folyamatosan boldogtalan vagyok és ezt már ők is érzik. Mindig azaz idézet jut eszembe, hogy ha azt akarod, hogy a gyerekeid boldogok legyenek, akkor szeresd az anyjukat... Nagyon igaz. Nem voltam szeretve, cssk voltam, mert szép feleség, szép család, a látszat volt

De a magány felemészt. Mokuskerek az életem...

2023. júl. 27. 15:24
 10/12 A kérdező kommentje:
8as. Örülnék, de szeretem. Szeretnék vele lenni mint kapcsolat. Viszont félek, hogy ő nem vár rám, hanem talál mást
2023. júl. 27. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!