Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha valaki nem szerelemből...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki nem szerelemből házasodik, de tisztességgel végigcsinálja az szégyen?

Figyelt kérdés
A keleti kultúrákban és nálunk is régen tulajdonképpen ez volt az általános. A szerelmet mint fogalmat mindig ismerték, sőt kultusza is volt, de egyszerűen a házasság, család, gyereknevelés szempontjából nem tekintették lényegesnek. Ma meg azt kell mutatni a külvilágnak milyen nagy a szerelem két ember közt és hogy ha újra fellobban valaki iránt, akkor tök oké elválni és a családot szétszakítani. Régen ez ciki lett volna, hűségesen kitartani meg erény, ma úgy tűnik fordítva van. Társadalom előtt felvállalni, hogy a kötelességtudat miatt vagyok együtt valakivel, nem szerelemből olyan tabunak számít, pedig egy jó együttműködésben egy bizonyos fajta szeretetet is kialakulhat.

2023. aug. 14. 19:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%

Nem szégyen mert nem tudja senki.

Nem egy pasit ismerek aki csak a karrierje pénze miatt van pl egy ronda nővel, de jo ha főz mos penzt visz haza, inkább mint a szex szerelem vonzó nők.

(Akiket szintén megkapnának csak azok nem tudnak mit letenni az asztalra..)


Az ilyen nök es a családjuk mindenki beveszi hogy ez egy korrekt házassàg kozben a pasik csak szépen befészkelnek jó "arákhoz"

2023. aug. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem szégyen, mert úgy is fel lehet fogni, hogy az ember teljesen tudatossá válik, illetve megérti, hogy semmi sem tart örökké. Még a szerelem sem.
2023. aug. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Sőt inkább dicséretes, hogy nem lép félre, nem titkolózik, nem bántja a másikat.
2023. aug. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
Dícséretes? Üres kapcsolatok ezek csak racionalitásbol. Sokan tudnak így élni de nem mindenki.
2023. aug. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Valahol az arany középút a jó szerintem.

Nyilván kell, muszáj hogy meglass valamit a másikban. A jellemén túl szükséged van arra is hogy a kulsejetol se undorodj.


De nem tartom jónak azt sem mikor full különböző emberek csak "jaj olyan jó a kémiai", aztán már az esküvőn tudja mindenki hogy nem maradnak együtt örökké.

Nem minden a szerelem. Nagyon nem. Ezt mutatja a rengeteg válás is.

Racionalitás ide vagy oda, igenis használni kell az eszedet is amikor elvileg egy életre választasz párt magadnak.

2023. aug. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%
1 elet.. miert szenvedjen valaki egy jo anyagi helyzetu pasi mellett ha szaraz az egesz?
2023. aug. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem a kihűlt, szerelemmentes, de a mindennapokban jól működő házasságokban elköteleződésből benne maradó pároknak nem rosszallja a társadalom a döntésüket. A veszekedésektől hangos, érzelmileg bántalmazó, egymást kínzó pároknak viszont valóban gáz együtt maradniuk. Igen, azzal már nem ért egyet a többség, ha elsírod, hogy az asszony/férj megaláz, elveszi minden önbizalmad, és állandóan leordítja a fejed, de jajj, a házasság neked szent, úgyhogy tűrsz. És ez nagyon jó, hogy ez már nem okés!


"Ma meg azt kell mutatni a külvilágnak milyen nagy a szerelem két ember közt"


Amúgy az átlagember szerintem nem mutogatja azt sem, ha van szerelem a házasságában. Csak a közösségi médiában aktívak tárják folyton a világ elé, hogy mennyire szerelmesek. A többség sokkal visszafogottabb, akár szerelmes, akár nem. Szóval nem, nem kell azt mutogatni, hogy milyen nagy a szerelem két ember közt. Normál esetben a társadalomnak alkalma sincs megítélni a fent leírtak miatt.

2023. aug. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
Nagyanyáméknak elrendezett házassága volt. Ötven valahány éve vannak együtt. Egyszer nem láttam békében meglenni őket egymás mellett, pedig egy időben ők "neveltek" engem. Nagyapám alkoholista, lusta, amióta ismerem mindig részeg, fekszik, alszik, amikor nem, akkor kiabál. Ráadásul büdös is mint egy pöcegödör. Nagyanyám kerüli, csak muszájból áll vele szóba, de az sem sima beszélgetés, hanem mindig, mindig veszekedés kivétel nélkül. De nagyanyám másoknak kifelé azt mutatja, hogy minden rendben! Sokszor megkérdeztem, hogy miért nem vált el? De válaszolni nem tud erre a kérdésre, szerintem ő pont az a fajta, akinek nem számít, hogy megbetegszik a sok idegességtől, fél évszázada a mindennapos veszekedéstől, undorodik a férjétől, soha nem érzet szerelmet, soha nem volt egy normális ember mellette, ez nem számít neki, csak az számít, hogy kifelé mutassa, hogy "tisztességes" házasságban él 50+ éve.
2023. aug. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem szégyen, de miért kéne a társadalom előtt felvállalni? A társadalmat nem érdekli hogy milyen érzelmi viszonyban van valaki a partnerével. Magánügy.
2023. aug. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem szégyen,csak értelmetlen hülyeség...Nem tudnék így élni,akkor inkább

egyedül.

2023. aug. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!