Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan tudom felvenni a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudom felvenni a párom teljes nevét ha összeházasodtunk, ha neki két keresztneve van?

Figyelt kérdés

Tegyük fel az ő neve Puskás Áron József. Ha én a teljes nevét szeretném felvenni, akkor Puskás Áron Józsefné leszek vagy Puskás Áronné? Mert ezesetben ő az Áront használja csak.


Illetve ha én nem szeretem a saját vezetéknevemet, de csak Puskásné .... Katalin (most csak mondtam egy nevet) kívánnék lenni házasságkötés után, akkor külön kérelmezni kell a vezetéknevem megváltoztatását és csak utána tudom felvenni a párom nevét ebben a formában?


Próbálok tájékozódni a lehetőségeimről... Tudom, hogy több lehetőség is van, de semmiképp se szeretném megtartani a saját vezetéknevemet semmilyen formában.



2023. szept. 28. 07:53
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Amikor bejelentkeztek az anyakönyvvezetőhöz, nyilatkozatot teszel majd, hogy mi legyen az asszony neved (lehetsz pl Puskás Katalin is. ), illetve azt is meg kell mondani, hogy mi lesz az esetlegesen születendő gyerek/gyerekek családneve (pl Puskás, vagy Puskás-Kovács, vagy Kovács). Ott majd minden opciót megbeszéltek.
2023. szept. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha két keresztneve van, akkor Puskás Áron Józsefné formában tudod felvenni. Vagy ha ő még házasságkötés előtt nevet változtat és "leszedeti" a második keresztnevét.

Ha nem szereted a saját vezetéknevedet, akkor Puskás Katalin lehetsz. Puskásné Katalin nem. Csak Puskásné Kovács Katalin.

Az összes verzió:

- Puskás Áron Józsefné

- Puskás Áron Józsefné Kovács Katalin

- Puskásné Kovács Katalin

- Puskás Katalin

- Puskás-Kovács Katalin

- Kovács-Puskás Katalin

- vagy marad a lánykori név: Kovács Katalin.

2023. szept. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

Igen, lehetsz Puskás Katalin is, szerintem neked ez lenne a legmegfelelőbb. Nincs benne a saját vezetékneved, de mégsem egy identitását veszített Puskás Áron Józsefné... Ha a férjed teljes nevét veszed fel a -né végződéssel, abból nem hagyható le a második keresztneve, mert ez a névviselési forma úgy van meghatározva, hogy "a férje TELJES nevét a házasságra utaló toldással (-né)"; a teljes név pedig a teljes név, tehát mindkét keresztnév benne van. Anyámnak is ilyen Fehér András Tiborné (csak példa) neve van, pedig a férje sosem használja a Tibort, csak rá lett aggatva valamelyik felmenője után, ahogy gondolom a te vőlegényedre is.

Amúgy ha a Google-be beírod, hogy házassági név forma, akkor rengeteg oldalt találsz, ahol leírják a lehetőségeket.

[link]

És igen, az anyakönyvvezetőnél is fel lesznek sorolva a variációk, és bejelentkezéskor ki kell választani.

2023. szept. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A 2/3 válaszadó szerintem mindent leírt.


Amire a névváltozás kérdésnél még érdemes figyelned, ha külföldi nászútra is mentek:

- ha házasságkötés előtti névvel foglaltatok (repjegy, szálloda), akkor a személyes okmányok cseréjét ne kezdd el az utazás előtt, majd csak a nászút után.

2023. szept. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!