Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ez így működhet? Házasok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez így működhet? Házasok segítség?

Figyelt kérdés

A párommal egy nagyon nyitott, nem monogán párkapcsolatban élünk, komoly szabályokat állítottunk fel. (Közös lakásunk csak a miénk, ott nincs helye másnak, ha mással huzamosabb ideig találkozgatunk azt nem keverjük bele a mi közös kis életünkbe.)

Ez így eddig jól is működött, voltunk mi és voltak a kis bűntudatmentes afférjaink.

Egy hete volt egy elszólása, hogy annyira jók vagyunk együtt, hogy akár házasok is lehetnénk. Erre nem szóltam semmit, csak nevetgéltünk, sekmi komoly.

Azóta viszont megállás nélkül házasságra célozgat. Azt mondja elvenne és hogy milyen kényelmes lenne, megszokott, egész életét eltudná képzelni velem.

Ezelőtt sosem célozgatott a házasságra, ezért is ijedtem meg egy kicsit.

Úgy érzem nekem fontosabb, hogy a kapcsolatunk nyitott legyen és őt annyira nem zavarná a monogamitás, de én nem bírnám.

Szívesen hozzá mennék, ha a kapcsolatunk maradhatna a régi, csak lenne egy papírunk arról, hogy házasok vagyunk.

Ez normális? Megoldható vajon? Házasok, ti el tudnátok képzelni, hogy egy ilyen házasság működjön??



nov. 9. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak rajtatok múlik. Attól, mert házasok vagytok még működhettek tovább a megszokott módon, nyitott kapcsolatban, de erről nagyon őszintén kell beszéljetek, nehogy bármi félreértés, ki nem mondott dolog maradjon köztetek.


Mióta vagytok egyébként együtt?

nov. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Nem javaslom.

Oké, én eleve nem hiszek abban, hogy tartósan fenntartható a nyitott kapcsolat, de amíg nincs benne jogi közösség, addig végülis nem katasztrófa, ha szétesik a kapcsolat.

De a házasság többek között pl pénzügyi unió is, azaz ha szétesik, megvan az anyagi ára is rendesen.


És ezzel a szemlélettel gyanítom nem vagytok vallásosak... de... valójában.. mi értelme monogámiát fogadni, ha nem tartjátok be? A házasság egy eskü arra, hogy a másik mellett ktiartunk. Konkrétan van olyan esküszöveg, miszerint "veled megelégszem". Ezt te egyértelműen nem tudnád hazugság nélkül kimondani.


Szóóóval ne, nagyon ne. Legyetek nyugodtan nyitott kapcsolatban, de házasodjatok, semmi értelme. Pluszt nem ad nektek, minuszt annál inkább.

És attól még, hogy ő szeretné, neked nem kell belemenned. A te életed, abszolút prioritás, hogy jó helyen legyél saját magad számára.

nov. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%

A házasság a kisajátításról szól.

Rajtad a gyűrű, meg vagy jelölve.

Most, ha nem tetszik a helyzet fogod a cuccod és lelépsz, ha házasok lesztek azzal morális alapot teremt arra, hogy átalakítsa a most (szerinted) jól működő életeteket.

nov. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3as, mondjuk egészséges esetben a két fél önszántából megy bele a házasságba. Azt nem kisajátításnak nevezik hanem valami olyasminek, hogy pl önmagad önként adod.

De a házasság monogámia nélkül teljesen értelmetlen. Én nem ajánlom.


F30, 6 éve házas.

nov. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

2-es: a házasságok fele válással végződik itthon, és jelentős részük nem azért megy tönkre, mert a felek nyitott kapcsolatban élnek. A házasság intézménye mindenkinek mást jelent, másért fontos (vagy nem), és semmiféle esküszöveg nem kötelező a házasságkötéskor.


3-as: mindenkinek mást jelent a házasság, a legtöbb embernek NEM a kisajátítást, megjelölést. Talán a párját kellene megkérdeznie, hogy szeretne-e változtatást a kapcsolatuk jellegében ha összeházasodnak.


1-es vagyok.

nov. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem működhet, csak hogy ez az oldal is kapjon szavazatot, de egyetértek azon előttem szólókkal, hogy maximális nyitottság és kommunikáció nélkül a másik emberrel nélkül nem, akár házasok vagytok, akár nem.


Tényleg fontos lenne tudni rólatok olyan adatokat a hiteles válaszhoz, hogy mióta vagytok együtt, mit jelent a most nyitott kapcsolatotok: mindketten eljártok ide-oda ezzel-azzal?


A házasság maga csak egy papír, én értem, hogy miért írta a 3., hogy kisajátítás, mert egyes vallások úgy állnak hozzá, de manapság nem kötelező egyházi esküvőt is kötni már, ugye, sőt, polgárit sem fontos. Tehát ha már házasság, akkor először is azt tisztázd előbb magadban, aztán meg vele, hogy neked mit jelent és mit szeretnél vagy mit nem.


A nyitott kapcsolat lehet nyitott házasság is, miért is ne lehetne, de tényleg jogos a kérdésed, hogy akkor meg minek a házasság? Talán a kapcsolatotok hitelesítéséért.


Én is nyitott kapcsolatban élek, házasság nélkül, és én pl. szívesen házasodnék, de nekem meg a másik felem nem akar, sőt, ő igazából még a párkapcsolatunkat is kikéri magának, hogy ő nem hisz a párkapcsolatokban, erre szoktam mondani neki, hogy oké, akkor legyünk csak lakótársak extrával. Tök mindegy, hogy hogy nevezzük, a neveken belüli önmeghatározásotok az, ami fontos, én sem ragaszkodom már ahhoz, hogy a pasimnak hívjam azt a férfit, akivel minden egyes nap egy ágyban alszom, mi sem hozunk haza senkit, de nem az otthonunkban bármi megtörténhet, megmondtam neki, hogy én csak tudni szeretnék róla. Felőlem neki legyek én a lakótársa, nem a csaja, a lényeg, hogy továbbra is egy ágyban alszunk. Ha házasok lennénk, szerintem semmi nem változna azon kívül, hogy akkor már a hivatalos papírjainkba is be lenne írva, hogy mi összetartozunk.


Alapból is nyitott kapcsolatot csak egy eredetileg zárt kapcsolatból lehet csinálni, akkor meg mi a probléma azzal, hogy azt az eredeti kapcsolatot megerősíteni egy papírral, netán egy szertartással?


Mert a nyitott kapcsolattal szemben van a poliamoria is, a többszeretőség is, amikor egy embernek minden napra más kapcsolata van, amit pont azért írok, mert ez pont szemben áll azzal, amikor egy két (netán több...) félből álló párkapcsolatot kinyitnak nyitott kapcsolattá, és ebből következően egy alá- és fölérendelt viszony is kialakul a párhoz kapcsolódó emberekből, hiszen akikkel a pár (vagy többes...) tagjai együtt vannak, azok a pár (vagy többes...) alárendeltjei.


Talán a házassági ötletével szeretné biztosabbá tenni a kapcsolatotokat, mi ezzel a probléma? Téged mi aggaszt? A házasság nem egyenlő a monogámiával, csak a vallási esküvő! Az viszont nem kötelező, ugye.

nov. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem eleve nyitott kapcsolatból felesleges, mert alapvetően érzelmi dolog szokott lenni a házasság, régebben az egymás iránti elköteleződés szimbóluma volt.Persze így már jogi vonzattal .

Mondjuk pénzügyileg megérheti különféle támogatásokhoz , én magam így nem tettem volna.

Nyitott kapcsolat esetén semmilyen közös anyagiakat sem vállaltam volna.

Mondjuk én a régifajta monogám házasságban élek, két évtizede.

Nem ítélem el aki így él,szíve joga ha a társának is tudomása van róla .

Nagyon megváltozhatnak az érzelmek a nyitottsággal kapcsolatban ha esetleg családalapítás is szóba jön később.

Ez saját vélemény, ezt Nektek kell érezni.

Utólag szokott kiderülni hogy valamiben jól döntöttünk-e.

nov. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!