Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichés segítségnyújtás,...

Pszichés segítségnyújtás, államiban működhet, mit tehetek így?

Figyelt kérdés

Itt a pszichiátriai szakrendelés után tudnak továbbküldeni pszichológushoz. Én nem akarok gyógyszert szedni, az sem segít a szorongásomon, hogy meg kell tanulnom elfogadni, hogy ez egy életen át tartó betegség, és teljesen taccson van az önértékelésem tőle, teljesen lebénít. Ha megmondom, hogy nem akarok gyógyszert, akkor nem ír fel? Az viszont könnyen lehet, hogy állami pszichológushoz én most nem férek be, egyetemi szinten nem tudnak fogadni leterheltség okán. Egy ismerősöm azt mondta, hogy sajnos magánrendelésen sincs igazán kapacitás, a Covid túl sok embert sodort nagyon nehéz helyzetbe.


Az én problémámnak semmi köze a Covidhoz, félek, hogy senki sem fog komolyan venni. :(


A GAD-ban az a borzalmas, hogy "hisztinek" tűnik. Az ember szenved, pedig látszólag semmi oka rá. És minél jobban megértem, hogy nem vagyok nehéz élethelyzetben, nincs értelme így éreznem, annál jobban utálom magam, annál rosszabb a helyzet. Semmi kontrollt nem tudok gyakorolni felette.


És nem tudom elfogadni, hogy muszáj lesz leszedálni ahhoz, hogy legalább sírás nélkül végigvigyem a napjaim. :( Soha ne kerüljetek ebbe a helyzetbe, kívánom nektek.



2021. dec. 14. 14:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
EGyetlen orvos sem fogja belédkényszeríteni a gyógyszert. Lehet, hogy elmondja majd, hogy gyógyszerrel hatásosabb lenne a pszichoterápia, de nyugodtan mondhatod, hogy nem szeretnéd.
2021. dec. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:

Együttérzek Sorstárs, én is generalizált szorongástól szenvedek 12 éve. :/

És a gyógyszerhez is hasonlóképpen állok hozzá. Követem a kérdésed.

2021. dec. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Fú de nehéz ìgy hogy az emberre rávágják a telefont :( Marmint megértem, hogy nem tudják felvenni, de én még ilyet egészségügyben nem tapasztaltam.
2021. dec. 14. 15:00
 4/17 anonim válasza:

Neked még felveszik?! :o

(#2 voltam)

2021. dec. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem vették fel, letették. Szerintem ez egy egyértelmű jelzés arra, hogy adjam fel. :(
2021. dec. 14. 15:09
 6/17 A kérdező kommentje:
Azaz kinyomtak na. XD
2021. dec. 14. 15:09
 7/17 A kérdező kommentje:
Nekem talán 7 éve van amúgy, de nem volt ilyen rossz az elején. Amúgy lelkileg sosem voltam jól, amióta az eszem tudom ez van. Gyerekként sokak céltáblája voltam a gyenge lelkem miatt. Most meg jobbára csak panaszkodnak rám emberek meg nem tudok új kapcsolatokat kialakítani.
2021. dec. 14. 15:11
 8/17 anonim válasza:
#7: Sajnos hasonló tapasztalataim vannak nekem is, mindig kinéztek az emberek az érzékenységem miatt. Ha van kedved beszélgetni ezekről, privátban folytathatjuk, hátha már az is jól jön nekünk, ha valaki megért, aki szintén átéli ezeket. (30F)
2021. dec. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Szerintem ez egy egyértelmű jelzés arra, hogy adjam fel."


Nem, ez egyértelmű jelzés arra, hogy akkor épp nem vették fel a telefont, máskor kell újra próbálni.


Kezdj el valami könyvet keresni a témában, hátha tud valamennyit segíteni, amíg nem tudsz bejutni szakemberhez.


Van olyan barátom, aki más betegségre ugyan, de szed gyógyszert. Nem ördögtől való ez a megoldás és ha segít legalább részben egyenesbe hozni az életed, akkor már megérheti.

2021. dec. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Az önfejlesztő könyvek nem igazán hatásosak, nem annyira, mint azt sokan gondolják és az is baj, hogy évek óta nem tudom rávenni magam könyvek olvasására, örülök, ha 1 regényt sikerül évente.
2021. dec. 19. 00:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!