Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulással kapcsolatban...

Továbbtanulással kapcsolatban kérnék segítséget, mit gondoltok erről? Ez így működhet, vagy nem valószínű, hogy elfogadják?

Figyelt kérdés
Határontúli magyarként tanulok főiskolán, jelenleg biológia Bsc szakon. Már csak egy évem maradt. Debrecenbe felvételiznék idén gyógypedagógiára, de nincsen emelt szintű érettségim, mert itt nem tehettem. A felvin olvastam, hogy az emelt szintű érettségi kiváltható, vagy teljesíthető valamilyen diplomával vagy szakképzési oklevéllel. Ha várnék egy évet, akkor lenne egy bsc diplomám hozzá, de nem nagyon várnék. Szakképzési intézetben érettségiztem, óvodapedagógia szakirányon voltam. Ott kaptam egy ilyen szakképesítést, ez valamennyire kapcsolódik a gyógypedagógiához. Vagyis a felvi szerint ezzel kiváltható az emelt. Vagy nem jól értelmezem?

2022. jan. 24. 18:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kiváltható, de úgy tudom, csak diplomával. Nekem volt emeltem, de nem abból a tárgyból, ami elfogadott az adott szakon, mint felvételi tárgy, így nem számított. A korábban megszerzett diplomám miatt vettek fel.
2022. jan. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Vagyis akkor csak a biológia lesz elfogadott.
2022. jan. 24. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!