Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasságban illik hangoztatni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságban illik hangoztatni, hogy anyagilag ki mennyit tesz bele?

Figyelt kérdés
Vagyis én naivan úgy gondoltam, hogy akkor elvileg úgyis minden közös és együtt a család érdekében döntik el mire használják fel a bejövő forrásokat. Persze egymást közt biztos vannak vitáik, de a külvilág felé inkább az egységet kellene mutatni. Az egyik barátommal beszélgettem, aki már házas és mesélte, hogy kertes házba szeretnének költözni, de csak falun tudnának venni, városon valószínűleg nem. Akkor kérdeztem, hogy és a feleséged mit szól ahhoz, hogy falura költöztök és erre mondta, hogy úgyis az ő pénze, neki el kell fogadnia. A szóhasználat lepett meg kicsit, mert elvileg a házasságban nincs "én pénzem", csak közös van. Vagyis a szüleim sosem beszéltek így, mindig csak többes számban.

márc. 24. 10:13
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Azért amikor több tíz millió forintról van szó az más. Én sem tudnám magaménak nevezni még a felét sem annak, amiért más dolgozott meg, vagy amit más örökölt.
márc. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem, semmiképp nem illik hangoztatni. Ilyen nyíltan és arrogánsan kifelé pedig végképp nem oké ezt kommunikálni.


Annyit azért megjegyzek, hogy jelen példában a pénz elköltése "egy dolog", de mivel a másik életét -lakhelyét- döntően befolyásolja, mindenképp figyelembe kéne venni az ő igényeit/érzéseit is.


Még négyszemközt se illik hangoztatni egymás előtt (Mint ahogy azt se hogy ki mennyit tesz bele a kapcsolatba!). De ha normális mindkét fél, akkor NEM IS KELL ezt hangoztatni, mert a másik is érzi hogy bizony a párja többet hajt, kockázatokat és stresszt vállal hogy több legyen. Tiszteletben kell tartani, de térdre nem kell borulni miatta. Főleg ha csak mikászá és nem szukászá 😅

márc. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha én is hozzajarulok, akkor gondolom nem a férjem dönti el egyedül hol fogunk élni

Ha meg nem megy városi ház, akkor így jártam

Mondjuk nekem nem kell semmit elfogadni, hanem megbeszeljuk mik a lehetőségeink és ehhez képest ki mit képzel el, milyen kompromisszumot tud vállalni

márc. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk a közös kassza nem működött. A férjem!!! Igen a férjem sokkal többet költött mindig mint én. Sosem volt hónap végére pénzünk. Akkor telt be a pohár amikor szüleimtől kaptam pénzt/ v.mit eladtak/. Gondoltam milyen jó, karácsony elött. Aztán másnap a közös bukszában csak egy kis apró pénz volt.Mert hát a csekkek meg a bolt.... Azóta már eltelt 20 év. A közös költségeket számlák, nagy bevásárlás együtt álljuk. A többi magán. Nekem van megtakarításom, férjem mindig elfogy hónap végére. Ettől még jónak tartom a házassagunkat. Nem osztom, hogy házasságban csak közös van.
márc. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
4es, az hogy a mindennapi eletben milyen modon osztjatok meg a koltsegeket, azt semmi sem szabalyozza.. csinalhatjatok igy, ettol meg a te megtakaraitasod csak addig letezik amig hazasok vagytok. Ha elvaltok az kozos vagyon, ez a jog.
márc. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Persze, ezt én is tudom, hogy válás esetén minden feleződik. Kivéve az örökséget. A napi életre gondoltam. A kérdező arra utal, hogy egybeteszik a fizetéseket és mindenki abból költ. Közös.
márc. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát... azért sztem ez nem egy ilyen fekete-fehér dolog, hogy ha összeházasodtunk, minden közös, akkor is, ha én otthon döglök, a másik meg 3 műszakban rohad, és ugyanolyan szavam van és parancsolgathatok. Sztem van az eset, amikor azt illik figyelembe venni, hogy ki az, aki több erőfeszítést tett bele a kapcsolatba, ill. kinek az óhaját-sóhaját "éri meg" figyelembe venni. Azért, ha vki dolgozik, a másik meg nem, ott érdemes csekkolni, hogy a munkalehetőségek hol jobbak, neki mi a kényelmesebb... ott elég viccesnek tartom, hogy utána a másik, aki nem dolgozik, elkezd olyan miatt nyafogni, hogy "de hát az vidék" meg "nincs olyan közel a konditerem / pláza" (most direkt mondtam ilyen sarkos példákat, nem a városiakat akarom szidni, én is pesti vagyok és nem akarok elmenni innét).

Persze a megfogalmazás azért gáz, hogy "nincs beleszólása", de attól még lehet, hogy az az illendő / méltányos, hogy ilyen horderejű dologban aző szava számítson jobban.

márc. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De. Ez fekete feher. Fekete betukkel irt jogszabaly egy feher papiron vagy hatteren.

Hazassag=vagyonkozosseg.

Nem szamit hogy ki mennyit dolgozik es keres. Minden bevetel es kiadas kozos.

Egy esetleges valas soran a felek barmiben megallapodhatnak, akar figyelembeveve a beletett anyagi javakat is. Viszont vita eseten, birosagi uton a jogszabaly fekete es feher. Az aki otthon van es vegzi a hazimunkat, foz, mos, takarit, gyereket nevel az ugyanugy munka. Birosagi iteletek vannak olyan esetekben amikor pl a nonek nem kellett dolgoznia mert a parja eltartotta. Csak a haztartast vitte.

márc. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jogilag igen, de itt most a kérdező arra értette, hogy parancsolgathat meg a másik ugráljon, ahogy fütyül, meg mindenben ugyanolyan szava legyen azért, mert közös. Na, az a nem mindegy. És azért nemcsak az az ideális eset létezik, hogy az otthon levő gürcöl végig... sok eset van, amikor héderel és a háztartási munkát is felezné... vagy a barátnőivel műkörmeztet meg koktélozik folyamatosan, ameddig lepasszolja a gyereket a nagyszülőnek (vagy fordítva, olyan esetet is ismerek, amikor a férfi maradt otthon és gépezett meg sörözött házimunka helyett).
márc. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Senior Séf ***** válasza:
100%
Nagyobb erények kellenek a jó sors, mint a szükség elviseléséhez.
márc. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!