Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasságkötésre akkor is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságkötésre akkor is illik vinni ajándékot, ha utána nincs lagzi?

Figyelt kérdés

2021. dec. 9. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Mármint nem lesz semmi? Se vacsora/ebéd, se pohárköszöntő, csak a ceremónia és ennyi? Szerintem illik így is, bár ilyenen még nem voltam, de akkor nyilván elég kisebb értékben, mert akkor nincs az benne, hogy illik legalább annyit adni, ami fedezi a rád eső költségeket.
2021. dec. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
egyetertek az 1.-vel. azert valami fogadas vagy kaja csak lesz utana. szerintem illik, mondjuk egy 10-15 ezret, ami a kajat kb lefedi. lagzira szoktak kb 20-30at.
2021. dec. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Attól függ, mennyire közeli ismerős, hány főt hívtak meg, és ahogy írták, hogy lesz-e vacsora. Bár én alapvetően azt az elvet vallom, hogy nem tartok olyan "bulit", amit nem tudok kifizetni, vagy ami után kompenzációt várok, ettől függetlenül soha nem mennék esküvőre, akkor is, ha csak ceremónia, valami jelképes összeg nélkül.
2021. dec. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én akkoris vittem de akkor ehhez mérten nem 30-40 ezret hanem egy kisebb ajándékot.
2021. dec. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kb 30 meghívott volt, de a szertartás után csak a szűk családdal mentünk vacsorázni. A többiektől nem vártunk ajándékot, hiszen semmit nem "adtunk cserébe". Csak szerettük volna, ha ott vannak az esküvőnkön. Volt, aki hozott sütit, más egy vázát, megint más egy párkapcsolati témájú könyvet. Tök kellemetlenül éreztem volna magam, ha valaki borítékot hoz.
2021. dec. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szűk körben tartják és nem lesz utána semmi.
2021. dec. 10. 12:44
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

semmi? egy pezsgokoszonto se?

akkor en max egy uveg italt vagy egy csokor viragot adnek, azert megiscsak gratulalni kell valamivel, de 5ezernel tobbet nem szannek ra, csak vmi jelkepes ajandekot.

2021. dec. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Illik vinni.Ha közeli rokon,akkor annyit adok,amit lagzi mellett us odaadtam vona.Ha ismerős,akkor is annyit kb,mint lagzival,kivéve,ha vissza viszem az összeget,amit ő adott az enyémre.Akkor ugyanannyit adok,amennyit ő hozott.
2021. dec. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs utána lagzi, akkor az ajándékozás újkeletű dolog lenne. Ha nincs lagzi, "nászajándékot" nem illik elfogadni (ill. bontatlanul vissza kell juttatni a küldőhöz, még akkor is, ha csak apróbb dologról van szó).

Eddig az volt a szokás, hogy a lagzira meghívottaknak kötelező volt ajándékkal kedveskedniük. A lagziból kirekesztett rokon korábban súlyos sértésszámba ment, ezért nem volt elvárható tőlük az ajándék sem - ha véletlenül előre megküldték, azt bontatlanul vissza kellett küldeni. Most már egyezkedés kérdése ott, ahol az egybekelők nem akarnak 50+ személy feletti megalagzit. Faluhelyen nem volt ritka a 300 személyes, 2-3 napig is tartó dőzsölés.

Ha covid miatt akad el a lagzi, akkor a pár dönthet úgy, hogy a lagzit később megtartja. Ha elfogadják a nászajándékot, akkor ezt az ígéretet jelezni kell a rokonok, potenciális meghívottak felé. De ez azért necces, mert rizikó kiállítani manapság egy ilyen bianco-csekket (ígéretet), amit később nehéz megvalósítani, mivel előtörhet az is, hogy régen megbánták az adott szót, így nyögvenyelősre alakulhat az a későbbi lagzi.

2021. dec. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 #grrr# válasza:
88%

Csak a szertartásra meghívottak nem visznek ajándékot. Nem kell!

Meleg kézfogás, puszi és integetés. (Az anyakönyvvezetővel koccint az ifjú pár)

Erre az eseményre ajándékot vinni olyan, mint a bölcsis, vagy ovis ballagás... marhaság.

2021. dec. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!