Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért megy tönkre sok házasság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért megy tönkre sok házasság?

Figyelt kérdés

Azt mondják a házasságok fele válással végződik. Valahogy én nem tudom elképzelni, hogy minden happy annyira, hogy eljutnak odáig, hogy házasság, aztán miután megvan elkezdenek lejtmenetbe menni a dolgok.

Ennek mi lehet az oka?



márc. 30. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Én szerintem a házasságok felének minimum meg se kellett volna történnie. Sok pár együtt van évekig, körülbelül olyan 6-8 évet és aztán történik a házasság. Addigra megunják egymást sokan, de kilépni nem akarnak/mernek. Ami még probléma szokott lenni, hogy gyermek nem születik, vagy azért van, hogy mentse meg a házasságot, illetve mert "való" a társadalom szerint.
márc. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Valahogy én nem tudom elképzelni, hogy minden happy annyira, hogy eljutnak odáig, hogy házasság, aztán miután megvan elkezdenek lejtmenetbe menni a dolgok."

Mert nem is. Nemhogy a házasságok, már a kapcsolatok egy jó nagy része is úgy néz ki, hogy ez jutott, vele sikerült összejönni, elég volt már a társkeresésből, végül is nem érződik (még) teljesen élhetetlennek, úgyhogy költözzünk össze, házasodjunk, alapítsunk családot, ahogy "kell", ne öregedjünk meg egyedül, mert az nem jó (tényleg nem). Szóval a házasságig eljutás folyamatát nem a "minden annyira happy, hogy" hajtja.

És meg lehet érteni ezt is. Ha mindenki arra várna, hogy találjon olyat, akivel összeillik és jól működik minden lényeges szempontból, kölcsönös a vonzalom, tudnak szerelmesek lenni egymásba, majd szeretni egymást, egyeznek a céljaik, az értékrendjük, minimum elfogadják rossz érzés nélkül a másik által preferált életstílust, a szokásait stb-stb., akkor nagyon sokan még 50 évesen is társkereső fázisban tartanának.

márc. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Nekem az tunt fel, hogy akik valnak, azok eletrevalobbak azoknal, mint akik osszebutorozva maradnak.
márc. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezer oka lehet a válásnak.

Van, hogy már az elején látszik, hogy nem egymáshoz valók. De jó a szex, vagy nem jó, de jól együtt tudnak működni az élet más területein. Vagy az egyik totál szerelmes, a másik meg nem, de kényelmes neki a helyzet.

Aztán van egy társadalmi elvárás, hogy 35 éves korig illik megállapodni. Ezért sok nő képes olyan dolgokban is kompromisszumra, ami a saját személyiségének ellene megy.

Van, hogy vagy az egyik, vagy mindketten kapcsolatfüggők, de minden másban különböznek. Aztán eljön a pont, amikor már egyszerűbb kívülről találni egy másik kapcsolatot, mint elviselni ezt a különbözést.

Az is előfordul, hogy minden klappol, de az élet megpróbáltatásai kikezdik a kapcsolatot. Ilyenkor általában az egyik fél feladja, vagy jön egy csábítás és elgyengül, félrelép. Az ilyen megpróbáltatások meg is tudják változtatni az embert, a másiknak nincs minden esetben elég ereje, hogy ezt kezelni tudja.

Szóval sok oka lehet...

márc. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszerűen csak azaz egyik oka, hogy nagyon sok ember kapcsolatfüggő. Nem boldog a kapcsolatban, de hát vele is jobb, mint egyedül. Aztán a másik oka az, hogy sokszor olyan emberek házasodnak össze, akik nem ismerik egymást eléggé. Aztán a házasság után döbennek rá, hogy voltaképpen ők nem is egymást keresték. És akkor van egy harmadik rész is, akiknek csak kell a csok, a babaváró, mert nincsen pénzük miből lakást, házat, autót venni. Hát házasodjunk össze, csak szülni kell a gyerekeket. Pikk pakk menni fog ez. Aztán ezek az emberek rájönnek, hogy nem szeretik egymást, mással akarnak lenni, mással akarnak szexelni, derogál nekik a családos élet (a pénz az kellett, de hosszabb távon a gyerek már nem), de hát elválni nem tudnak, mert a hitel (+ a gyerekek) összetartják őket jogilag.
márc. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%

"Valahogy én nem tudom elképzelni, hogy minden happy annyira, hogy eljutnak odáig, hogy házasság, aztán miután megvan elkezdenek lejtmenetbe menni a dolgok."

Miért írnak ide emberek 0(NULLA!) élettapasztalattal! Legalább EGY komoly kapcsolat legyen már mögötted! Egy tapasztalatlan lúzerrel nem lehet érdemi kommunikációt folytatni!


"akkor nagyon sokan még 50 évesen is társkereső fázisban tartanának."

Tartanak is! Rengeteg ilyen 50-es nő teper utánam és nem értik hogy miért koptatom le őket! Nem is értem minek akarnak 10+ évvel fiatalabb párt, minek erölködnek, minek akarnak lehúzni a szintjükre!

márc. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Es az mivan azokkal a kapcsolatokkal ahol nem mernek kilepni meg jobb hazassagba mint egyedul de megis tartanak szeretot? Akkor megpattanhatnanak a szeretovel de megse teszik. Tehat ha lelepnwnek a szeretovel nem maradnanak egyedul
márc. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!