Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kinek mennyit segit a ferje a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek mennyit segit a ferje a hazimunkakban?

Figyelt kérdés

Ha megkerem a ferjem akkor megcsinalja amit kerek, de pont ez zavar hogy mindenre kernem kell. Keres nelkul gyakorlatilag hozza se nyul semmihez, max elpakolja maga utan a tanyerjat. Es mivel allandoan meg kell kernem mindenre, o egy ido utan mar "izelgetesnek" veszi mert allandoan ugraltatom mit csinaljon. Hianyolom belole az a proaktivitast, hogy ne csak szo szerint azt csinalja meg amire kerem, hanem jarjon mar nyitott szemmel a hazban es elpakolja ha latja elol van, osszeporszivozzon ha latja hogy szukseges.

Mas ferjek milyenek ilyen teren?

(Mindketten ugyanannyit dolgozunk, hazunk es gyerekeink vannak, szoval lenne boven tennivalo...)


ápr. 15. 16:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
26%
Én mindenben segítek, még se vagyok jó. Ez van sajnos.
ápr. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
78%

Az én férjemnek máshol van az ingerküszöbe, mint nekem. Elpakol meg észreveszi, ha nagyon nagy a gáz, de mire odáig jutna a dolog, hogy egyáltalán feltűnjön neki a tennivaló, én már rég összepakoltam és feltakarítottam, mert engem alacsonyabb szintű rumli/piszok is már jobban zavar. Nem hinném amúgy, hogy ez lustaság vagy megjátszott tehetetlenség lenne a részéről, egyszerűen csak tényleg nem üti meg a "szintet", hogy egyáltalán regisztrálja a dolgot.

Na, a terjedelmes bevezető után gondolom sejted, hogy nem különösebben kiegyenlített a felosztás :D Annyiban nem okoz gondot, hogy azért a ház körüli, a házzal kapcsolatos karbantartási munkákat azokat csinálja, fejben tartja, intézi, a gyerekekkel rengeteget foglalkozik, és kéthetente jár hozzánk takarítónő, szóval annyira nem érzem rettenetesen kihasználva magam. De mielőtt ez volt a felállás, én konkrétan elmondtam neki, hogy mit várok el tőle, volt idő, amikor kis listát vezettünk, hogy melyik feladatnál éppen ki a soros (ez még sok-sok évvel ezelőtt, az összeköltözésünk idején volt, de volt :D ), de sosem volt igazán a házimunka bajnoka. Ez annyiból jó viszont, hogy amit lehet, gépesítettünk, részben az ő kezdeményezésére, így van mosogatógép, szárítógép, robotporszívó, tervben van a robotfűnyíró és automata öntöző is, szóval olyan rettenetesen nem kell megszakadni a házimunkában így már.

ápr. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%
Én párom még többet is csinál mint én. Teljesen magától.
ápr. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
82%

Sokat segít. Van, amire nem kell kérni, van, amire megkérem. De a legtöbbször magától is megcsinálja, mert rendszeretőbb, mint én.

Leginkább kerti munkákra szoktam kérni, mert az nekem hezebben megy, pl. ágak lefűrészelése.

ápr. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk is ez van, azzal a különbséggel, hogy ő az elején meg is mondta, hogy neki mondjam mindig, hogy mit csináljon, mert ő azt nem látja. És ez komolyan így is van, mondom, és már ugrik is. Van egy-két apróbb munka, amit már nem kell neki mondani, mert látja, de az a ritkább. Amit nem mondok neki, az nem is létezik, szóval ugyanaz, mint nálatok. Szerintem ezt engedd el, mert jobb nem lesz, csak te idegeled fel magad folyamatosan.

Nekem egyszer azt tanácsolta erre egy coach, hogy írjunk egy listát, amit a héten meg kell csinálni, és ő mindig kiválaszthatja belőle a feladatokat, így nagyobb önállósága lesz és mégis tudni fogja, hogy mi a feladat. Aztán hét végére szépen mindet kipipálja.

ápr. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Alapból mindent is, ezen felül jönnek az extra kérések, óhajok, sóhajok. Robotgép üzemmód.
ápr. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Noren1989 ***** válasza:
53%
Férfiként: én főzök az esetek 98%àban, és csinàlom a gyerekeknek a tízórait,uzsonnàt. A mosogatógépet kb 30-70%ban ban pakoljuk be, övé a több. A szemetet én viszem le, ha tehetem. Terigetni segítek, ha este, lefekvés előtt csinàlja.
ápr. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
80%

"

Én mindenben segítek, még se vagyok jó. Ez van sajnos."


Az már baj, ha ez "segítség". FOrdítsuk meg, és legyen úgy, hogy a feleséged besegít neked. Ettől önmagában miért lenne jó valaki? Alap dolog, nem plusz.

ápr. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

A férjem Nem segít, mert nem egy vendég aki szívességet tesz nekem, hanem ő is itt lakik a házunkban, szóval kiveszi a RÉSZÉT a házimunkából.

Mi heti vàltásban csináljuk a házimunkákat, egyik héten én, másik héten ő, tehát ugyanúgy söpör, mos fel, töröl port, pucol wct, mosogat el stb stb mint én. De pl a fűnyírást együtt csináljuk amikor szükség van rá.

Közös megegyezés alapján kivételt képez a főzés, amit csak én csinálok, és a bevásárlás, amit csak ő. Mert Nekünk így jó és ebben egyeztünk meg. Én inkább tudok főzni ( ő kevésbé), vásárolni viszont utàlok, neki annyira a főzés nem megy, a vásárlással meg nincs semmi baja. Ennyi.

ápr. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez úgy van, hogy egy csomó dologra megkér a feleségem rendszeresen, amikor szükséges és ő nem szereti csinálni (pl porszívózás és/vagy felsöprés), egy csomó dolog van, amit automatikusan közösen csinálunk (pl a gyerekek szobáiból össze szedni a tányérokat, poharakat, berakni a mosogatógépbe (persze tanítjuk őket, hogy maguk is megtegyék, de azért ez nem mindig működik még)), és van pár dolog, amit meg csak nekem jut eszembe megcsinálni és ezen meg is szokott lepődni, hogy "jéé, ez nekem eszembe sem jutott volna".


És én főzni is szoktam rendszeresen, amit nagyon szeret a feleségem. Sőt, süteményeket is készítek, amit ő színte soha. Szerinte én jobban csinálom. De ez azért is alakult így, mert egyrészt szeretek sütni-főzni, másrészt sokat dolgozik a feleségem, sokszor én vagyok egész héten itthon délutánonként a gyerekekkel és muszáj is produkálnom nekik valamit.


Amit viszont talán még sosem csináltam, az a mosás és teregetés, azt az egyet akkor sem engedné, ha akarnám csinálni, ahhoz az egyhez nagyon ragaszkodik.

ápr. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!