Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek kötelessége a házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek kötelessége a házasság alatt ellátni a házimunkákat, mint pl. főzés, mosogatás, takarítás, a nőnek vagy a férfinek?

Figyelt kérdés
Én még a hagyományos házasság híve vagyok, ahol a férfi csak férfias munkákat végez. 41/F

2021. júl. 15. 22:22
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem 50-50.
2021. júl. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
95%
kinek több az ideje
2021. júl. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
98%
Mindkettőnek.
2021. júl. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
96%
Én is amellett vagyok hogy akinek több az ideje. Akkor alakult ki ez a berendezkedés amikor a nők nem dolgoztak, a ferfiak meg hajnaltól estig. Szóval ha ez a helyzet nyugodtan passzold át a háztartást, viszont ha nem akkor azért neked is ki kell venni belőle a részed.
2021. júl. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek sem kötelessége semmi, gondolom az csinálja meg, akit jobban zavar a rendetlenség, vagy ahogy egymás között beosztják.
2021. júl. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem olyan eldönthető kérdés, hogy férfi vagy nő, hanem az adott helyzettől függ. Van-e kettő közül, aki kifejezetten élvezi a háztartás vezetését, akarja-e csinálni. Ha nincs, akkor mindketten dolgoznak-e, ha igen, ki hány órában, hol élnek...


Pl. ha tanyán élnek, és fát kell hasogatni kint, akkor oké, ha a nőre hárul a házimunka, ha az ilyen ház körüli munkákat a férfi végzi. Panelben azért nincs annyi férfimunka, hogy meg lehetne ideologizálni, hogy az az igazságos, hogy a nőre szakad minden otthoni munka, ha mindketten dolgoznak.

2021. júl. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

Osszák meg, de ha csak az egyik fél dolgozik , akkor mosogasson a másik, de megoszthatják nyugodtan akkoris,

Pl nemtom mennyi pénzük van, de pl ha egyik direkt megteheti h nem dolgozik,mert van annyi pénze a másiknak, hogy eltartja, de mondjuk személyzetet nem vennének fel hozzá, akkor mindig mosogathat pl aki otthon van, de a másik is lehet jófej és átvállalhatja időnként, ha úgy látja, a másikon meg kell könyörülni, mert utálja a mosogatást

De ha egyik csak átmenetileg nem dolgozik , akkor is szerintem osszák meg, mert majd fog dolgozni, csak pl álláskeresésben van, vagy depis.

2021. júl. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Megnézném, hogy a férjem milyen "férfias" munkát találna a társasházunkban.
2021. júl. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Változó… ismerek példát mind kettőre. Pl nagyszüleimnél a papám takarított, a nagymamám nagyon domináns személyiség. Szüleimnél anyám takarít, apámat sosem láttam semmiféle házimunkát csinálni. Nálunk pedig én a feleség.. de a férjem nem várja el. Ez inkább személyiség függő.
2021. júl. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
88%
Megbeszélés alapja. Pesti lakásban lehet pont fele-fele az arány. Vidéken eltolódik a kerti munka férfi, háztartásbeli nő javára.
2021. júl. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!