Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek nagy kérés, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek nagy kérés, vagy elvárható, avagy ciki ilyen dolgon "görcsölni"? Tovább.

Figyelt kérdés

Szitu a következő:Barátnőm 41,én 43.Gyerekkori szerelmek voltunk,25 év után felnőttként együtt élünk lassan 1 éve.Közös gyerek nincs,csak volt házasságból külön-külön,de ez most nem téma).Nagyon szeretjük egymást,szeretnénk életünk végéig együtt maradni.Én elég mélyérzésű típus vagyok,és van egy dolog,amit szeretnék tőle.A volt férjét,akitől már néhány éve elvált,ismerem,igaz nagyon nem,de ő volt annak idején az utánam következő fiú,akihez végülis férjhez ment.Nem miattam váltak el,de az a lényeg,hogy még mindig sok esetben az XY-né (volt férj) nevét viseli,igazolványokban,érkező leveleken,csekkeken,számlákon,stb.,és még a FB-on is úgy szerepel,hogy volt férj vezetékneve,és saját keresztnév.Mostani nyaralásnál is úgy foglalt helyet kettőnknek,hogy volt férj-né.Ő szerinte ebben semmi különös nincs,ez csak papírforma,én pedig kicsit mást szeretnék.Mivel elég komolyan vesszük a kapcsolatunkat,és tényleg tiszta szívből szeretjük egymást (én főleg Őt)megkértem normálisan,hogy lassan ezt az XY-nét meg kellene szüntetni,és átiratgatni az adatokat,mert ez nekem nem esik jól,hogy rengetegszer,még véletlenül is ezt olvasom egy csomó helyen.Ha én lennék Ő,biztos már magamtól megtettem volna a lépéseket az ügyben,mert megadom neki azt a tiszteletet,hogy én papíron sem tartozom senki máshoz.

(majd esetleg összeházasodunk,de azzal még várnánk)



2012. aug. 2. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az érthető, hogy hagyja el a volt férje nevét, de az, hogy vegye fel a tiédet, számomra nem. Tudom, nem írtad, de én hozzátenném azért.

Egyébként egyetértek veled, és én sem értem miért nem hagyja el magától... Furcsa. Mit mond erre?

2012. aug. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos, bizonyos szempontból igazad van. Viszont én erre azt mondanám, hogy majd ha el akarsz venni, akkor az új asszonynevemben a te neved fog szerepelni. :)

Az összes felsorolt esetből egyedül valóban a facebookot nem értem. mert én biztos hogy visszaállítanám a lánynevemet, amint vége a kapcsolatomnak (még válás előtt is) mondjuk az is igaz, hogy ha férjhez mennék, akkor is megtartanám a saját nevemet, nem venném fel más nevét.


Ezen kívül még azt tartom esetleges lehetséges magyarázatnak, hogy a barátnőd olyan nő, aki úgy érzi jól magát, ha idegenek, kívülállók a nevéből már tudják, hogy mellette áll egy férfi hivatalosan. ez pedig úgy lehet, hogy xy-néként használja a nevét. Ez elég régimódi hozzáállás, de ettől függetlenül lehetséges.


33/N

2012. aug. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A Faceb.annyira nem is érdekel,közel 600 ismerősből legalább 400 nem is tudja,hogy nem ez a születési neve.

Bár én ebben az esetben is szépen írnék egy körüzenetet.

Engem igazán az XY-né zavar.

Én nem szeretem ezeket a kutyulásokat,szeretem a tiszta dolgokat.

2012. aug. 2. 19:43
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyébként nem lett belőle vita,igaz nem érti az én nézetemet,de lehet hogy tesz valamit az ügyben,most csönd vanén meg nem piszkálom Őt.
2012. aug. 2. 19:46
 5/5 anonim ***** válasza:
53%
Ha majd el akarod venni, akkor két kört kell futnia a papírok miatt. Egyszer vissza lánykori névre, aztán újra férjezettre. Ezt leszámítva igazad van, nekem is rosszul esne, illetve én válás után magamtól szabadulnék meg a férjezett nevemtől. Vagy az első szempontot figyelembe véve az egyszerűbb helyeken azért igyekeznék megoldani. Pl. facebook.
2012. aug. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!