Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ciki amikor csak a pasi keres...

Ciki amikor csak a pasi keres javarészt pénzt?

Figyelt kérdés

Most költözünk albérletbe,4éve vagyunk együtt!Párom viszonylag jól keres,én viszont tanulok még.Ami pénzem van az a családi pótlék és egy kevés ösztöndíj.Tehát inkább mondható el hogy párom fizetéséből leszünk.

Ezt szégyellenem kellene?Mi a vélemény?


2011. szept. 22. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Nem, miért kéne szégyellned. A pároddal szeretitek egymást, majd ha végzel a tanulmányaiddal, keresel munkát. Egyébként legalább tudod, hogy milyen hozzáállása lesz, ha szülsz neki a későbbiekben. Amúgy se tudnál sok mindent csinálni, max. diákmeló, de ha a párodnak jó így, akkor ehhez senkinek nincs köze.
2011. szept. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
Én keresnék valami munkát. Mert ha mindkét fél tisztességesen dolgozik, nem számít, ki mennyit keres.
2011. szept. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Nem.
2011. szept. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

Egyáltalán nem kellene szégyellned! Egy pár vagytok, te tanulsz, ez normális! Sok pasi nem is hagyja, hogy a nő dolgozni menjen.

Régen szinte csak a férfiak dolgoztak, ők tartották el a családot, míg a nők rendben tartották a házat, nevelték a gyerekeket, stb.

2011. szept. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

14:34!!!


Igen,de hol vannak azok az idők már???

Érzem hogy nem kellene szégyellni,de valahol legbelül meg mégis csak "piszkál"!

2011. szept. 22. 14:36
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Nem, mért kéne?

Ha tanulsz, még jó hogy nem tudsz annyit keresni, mint aki egy PhD-vel napi 8 órában vezető beosztásban dolgozik.

Te tanulj, most ez a dolgod, erre kell koncentrálnod!

Amúgy nem tudom mit tanulsz, de én egyetem alatt, ha akartam se tudtam volna munkát vállalni, tekintve, hogy reggel 9-től esetenként este 10-ig, 11-ig bent voltam az egyetemen, de 5-ig, 6-ig biztosan. Persze nem sajnáltatni akarom magamat, mert önként vállaltam ezt, csak azt akarom mondani, hogy nem mindenkinek van lehetősége munkát vállalni a tanulmányai mellett.

2011. szept. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%
Nem ciki,nem kell szégyellni magad:)
2011. szept. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
23%
ha a pasidnak nem kellemetlen, hogy kitart...
2011. szept. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

Kitartásnak azért ne nevezzük. Azt más jelent egy kicsit, de mindegy!

Nem, nem ciki. Az én férjem is többet keres jóval!

2011. szept. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

Főiskolát fejeztem be, mellette vállalkozóként dolgoztam, de kutya vacsorája volt a bevétel, mondhatni alig kerestem valamit. Otthagytam, férjem pedig mondta, hogy inkább fejezzem be teljes mellszélességgel az iskolát, utána keressek munkát. Így kb egy évig ő tartott el, himi-humi melókból (fordítás, tanítás, stb) kb minimálbért kerestem mellette.

Amikor végeztem, ráfeküdtem a munkakeresésre. Nagyon tuti melóba nyúltam bele, meglepően jó fizetéssel. Rá két hónapra becsődölt a cég, ahol a férjem dolgozott. Azóta én vagyok a kereső fél. Viszont az előzmények miatt egyáltalán nem zavar, sőt, most én támogatom abban, hogy fejlessze magát és majd utána keressen munkát (neki velem ellentétben elég komoly szakmai tapasztalata van, de pl nyelvekkel nem áll túl jól).

Most mondhatni szerepet cseréltünk. Ő átvette a háztartást, mert sokszor este 8-ra érek haza, hatkor meg kelek. Bevisz dolgozni, utána hazajön, tanul, pakol, elszórakoztatja magát. Nekem hatalmas könnyebbség, hogy este hullafáradtan már nem kell nekiállnom mosni/takarítani és egy kipihent, jókedvű férj vár.

Hétvégente meg kettéosztjuk az itthoni munkát, így gyorsan készen vagyunk és tudunk egymásra koncentrálni.


Viszont a fenti szitut álmomban sem gondoltam volna még fél évvel ezelőtt.

2011. szept. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!