Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tehetnék ebben az élethely...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék ebben az élethelyzetemben?

Figyelt kérdés

Tanácsokat, tapasztalatokat szeretnék kapni kívül állóktól. 21 éves kismama vagyok (az 5. hónapban járok), párommal ez év januárjában esküdtünk össze. Mióta együtt vagyunk (és előttem is) ő nem dolgozott, mert elmondása szerint "annyi pénzből, amit kapna, úgysem tudnánk megélni". Sajnos időközben nagyon eladósodtunk, az én teljes félretett pénzemet, értékeimet felemésztették a megélhetési gondjaink. Most odaköltöztünk férjem szüleihez, mert máshová már nincsen pénzünk menni, ahol csak éppen megtűrt személyek vagyunk (amit igazából nem is csodálok). Azt hittem, hogy majd értem és a születendő gyermekünkért összeszedi magát párom, és szerez valamilyen bevételt, hogy önállóan megélhessünk. De sajnos nem így történnek a dolgok, úgy látszik, még ha sikerülne is elköltözni egy albérletbe, azt sem tudnánk megint miből fenntartani. Már csak nagyjából 4 hónapom van a szülésig, nem bírok tovább várni és reménykedni, hogy történni fog valami! Hozzáteszem, férjemnek már volt egy előző házassága, ahol született egy gyermek, de nagyjából ugyanezen okok miatt elváltak 5 év után.

Nagyon félek, kétségbe vagyok esve, hogy mi lesz az életemmel és a babáméval, nem tudom mit tudnék tenni ebben a helyzetben! Megőrülök a tehetetlenségtől, sajnos nem tudok senkihez bármilyen segítséghez sem fordulni (az én családom kizárva). Ebben a házasságban úgy érzem elvesztettem a pénzemen kívül az önállóságomat, cselekvőképességemet, párom érzelmileg fogva tart engem.

Kérném szépen adjatok tanácsot, talán más racionálisabban látja a dolgokat, mint most én! Előre is köszönöm a segítő válaszokat!



2012. aug. 11. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Tudod hoy nem ezt akarod hallani,de a te esetedet én tényleg nem értem. Terhesség előtt,sőt kapcsolat elején is pontosan tudtad milyen a férjed. Előtte sem dolgozott,és olyan felfogással hogy minek dolgozzon úgyse kap eleget,nos számomra egy ilyen alak annyit sem érdemelne hogy szóba álljak vele. Te még azok után is szülsz neki gyereket,hogy tudod az előző házassága is ilyen volt..Nos erre mondják,hogy azt eszed amit főztél.


Sokat nem tudsz mit csinálni.

Vagy tűröd tovább hogy ilyen alak a férjed,és pici baba mellett te keresel pénzt,hogy megéljetek,és továbbra is elviseled,sőt hálát adsz az anyósodéknak,hogy ők befogadtak titeket gyerekkel is,

Vagy

még most lelépsz,elválsz és saját erődből felneveled a gyermekedet, azzal is számolva,hogy gyerektartást nem igazán fogsz kapni. Közben reménykedsz hogy jönni fog egy normális férfi aki elfogad téged gyerekkel együtt.


VAGY

Elválsz,és fájó szívvel örökbe adod a gyermekedet. Vagy legalábbis ideiglenesen nevelőszülőkhöz amíg talpra nem állsz anyagilag amikor magadhoz tudod venni.

2012. aug. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Ne haragudj, de mégis hogy tudtad bevenni ezt a "úgysem élnénk meg annyi pénzből" maszlagot?


Jéééézusom, hihetetlen, de ez tényleg olyan fokú hülyeség,és még anyóshoz is képes voltál odaköltözni?És elköltötted vele az összes pénzed? egyáltalán mi a francnak mentél hozzá?


Ha nem tudsz hazaköltözni a szüleidhez, akkor pár évig el vagy ásva. Majd ha be tudod adni a kicsit bölcsibe vagy oviba, és el tudsz menni dolgozni, talán van rá egy hangyányi esély, hogy egyenesbe hozd magatokat a gyerekkel.

2012. aug. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Te nagyon fiatal vagy még és tapasztalatlan. A lecseszéseket már megkaptad. A leckét megtanultad. Figyelj, vagy összeszeded magad lelkileg és az anyósékkal maradsz amíg a pici annyi idős nem lesz, hogy el tudj menni dolgozni és akkor leléptek, vagy ha már nem bírod mehetsz anyaotthonba. Ne idegeskedj és ne aggódj, a pici miatt nem szabad, ő adjon neked erőt! Minden jót kívánok nektek!
2012. aug. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló vagyok, ha gondolod privátban írhatsz nekem!
2012. aug. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kicsit későn estél kétségbe.Ilyen férj mellett csak a nélkülözés vár rád, és a babádra.Menekülj tőle minél messzebb.Soha nem fogja össze szedni magát.link alak.Mégis csak a családodhoz kellene fordulnod segítségért.Talán nem fordítanak hátat...
2012. aug. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A férjed hozzáállásán nem lehet változtatni?

Nem lehet rávenni arra hogy elmenjen dolgozni??

Mert a 0 bevételnél a minimálbér csak több...

Milyen végzettsége van van esélye elhelyezkedni?

Ha más megoldás nincs el kell hagynod és vissza kell költöznöd a szüleidhez!

2012. aug. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Istenem... és ők is szavazhatnak...
2012. aug. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyaotthon nem lenne megoldás számodra? Fel kell mérned, hogy így állandó nélkülözés vár majd rád és a babádra. Vagy majd neked kell több helyen dolgoznod, hogy eltartsd a férjedet, és emiatt lemaradsz a gyermeked fontos pillanatairól. Családsegítőhöz fordulhatsz talán ezzel a problémával, talán még nem késő!


Hány éves a férjed? Milyen a kapcsolatod a szüleiddel? Ellenezték a házasságod, emiatt nem fordulhatsz hozzájuk?

2012. aug. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
lehet hogy kicsit széét kéne költöznötök a szülés után. Ebben segíthetnek az anyaotthonok, melyek pont krízishelyzetben álló nőknek hivatottak segíteni, ahol a gyermekre vigyázni is tudnak amíg elmész dolgozni. Nem akarok ítélkezni, de nagy valószínűséggel a férjed maga is problémákkal küzd, és a "lustasága" nem fog csak úgy elmúlni. A mondat, amit írtál, hogy mondott számomra arra vall, hogy komoly motivációhiányban szenved. Depresszió is lehet! szakemberhez kéne elrángatni.
2012. aug. 12. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!