Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Működhet-e jól egy házasság,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhet-e jól egy házasság, a pénztől?

Figyelt kérdés

Sokan azt mondják hogy nem, meg hogy a pénz nem boldogít. De ha jobban belegondolunk, egy jól kereső férj mennyivel többet tud adni a feleségnek, még akkor is ha a nő nem pénzéhes. Pl. egy nő sokkal boldogabb lesz attól, ha mondjuk Gucci öltözetbe jár, mintha a turkálóból öltözik. Sokkal több élménye lesz egy luxushajó úton, mintha egy szerényebb anyagi helyzetű férj mellett, a panelban ül a 4 fal között, aki mellett ezt nem engedhetné meg magának. Ezt egy nő boldogságként fogja fel és attól viszont boldogtalannak érzi a házasságát, ha soha nem engedhet meg magának semmit és folyamatosan a számlákon aggódik. Miért van az, hogy a nincstelenség miatt a nők, mindig a férjet okolják. Jó persze az is igaz, hogy a férfinak kell eltartani a családot.

Tehát kérdésem, boldogabb lehet attól egy házasság, ha az ember anyagilag több mindent megengedhet magának, mintha szegénységben élnének? Mik a tapasztalatok ill. meglátások?

Egyébként jómagam nem vagyok nős.



2012. szept. 16. 14:16
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
73%

A lóf.szt lesz boldogabb Gucci táskától. Az már a pénzéhes kategória, eleve felszínes személyiséget mutat.


Bizonyos mennyiségű pénz kell, de nem csak a nyomorgás és a luxusélet létezik, van átmenet is.

De a nő is tud dolgozni és jól keresni, a szülés utáni időszakot leszámítva kár a férj pénzére apellálni.


Nálunk az én fizetésemből élünk, a férjemét teljes mértékben félretesszük, gyűjtjük. Le is van kötve, csak akkor nyúlunk hozzá, ha súlyos betegség miatti kórházi számlára kell.

2012. szept. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
98%

A pénz nem boldogít önmagában, de nélküle élni elég szar.

Viszont ez távolról sem a Gucci ruhákra és gyémánt fülbevalóra vonatkozik. Akinek ez boldogságot jelent, az lelkileg nagyon szegény. Ez maximum egy pillanatnyi öröm, de nem boldogság.


Inkább fogalmazzunk úgy, hogy ha van pénz, akkor ez a tényező nem rombolja az együttlétek mindennapját, de hangsúlyozom, amikor egy pár a pénz miatt megy szét, ott az a gond, hogy a rezsire és élelmiszerre sem futja és emiatt állandó feszültség és ezáltal folyamatos veszekedések vetnek véget a házasságnak.

2012. szept. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
92%

Tény hogy sok házasság romlik meg a pénz hiánya miatti sok veszekedéstől.

De én szívesebben élek kevesebből de boldogan egy szerető támogató férjel.Mint utazgatva egy milliomossal aki valószínű nem szeret és csal agyba főbe.

2012. szept. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
86%
Igen boldogabb, több lehetőség a kikapcsolódásra, új élményekre. Nem görcsölnek hó végén. Megengedhetik maguknak, hogy olyan dolgokkal is foglalkozhassanak, amivel szeretnének stb.
2012. szept. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
74%

Nincs olyan állításod, amivel egyet tudnék érteni.


Nekem nem ér egy fillérrel sem többet a Gucci táska, mint a kínai, és egy luxushajóút sem különlegesebb egy sátorozásnál számomra. Igen, lehet jönni, férfiállatok, mondjátok csak, hogy álszentkedek...(mintha érdekemben állna.)


Nem a férfi dolga eltartani a nőt, hacsak a két fél nem úgy állapodik meg eleve. Nem attól lesz boldog a nő (máramelyik), hogy a férje "mindent megad" neki. Ezalatt a minden alatt csak az anyagi biztonságot érted, és szó sem esett arról, hogy a valódi törődést megkapja-e a nő, vagy csak pénzzel van betömve a szája.


"egy jól kereső férj mennyivel többet tud adni a feleségnek, még akkor is ha a nő nem pénzéhes. Pl. egy nő sokkal boldogabb lesz attól, ha mondjuk Gucci öltözetbe jár, mintha a turkálóból öltözik."

Nekem mondjuk ez már a pénzéhes kategória, ha a hölgy nem magának állja, de mondom, megegyezés kérdése.


Én, mint nő, soha nem vártam el ilyesmit, és egyenesen taszítana, ha valaki pénzzel akarna pumpolni. Nem olyan környezetből származom, ahol ez divat, és ennek megfelelően olyan párt is választottam, aki a - számomra lényegesebb - dolgokat tudja nekem megadni: megbízhatóság, őszinteség, közös jövőkép, jól működő kommunikáció, sorolhatnám. Ha ezek megvannak, lehet jó egy házasság. Ha ezek nincsenek, a pénz az egyetlen kapocs a két fél közt, a házasság meg maximum egy jól álcázott pöcegödör.

Persze, lehet jönni azzal, hogy mi van akkor, ha minden fontos dolog megvan a kapcsolatban, ráadásul van pénz is. Nos, akkor mégis mi tartja mozgásban a kapcsolatot? Ha nincsenek gondok, éppúgy ellaposodik, vagy éppenséggel kreálnak a felek maguknak egy kis házibajt. Nekem tényleg sokadlagos a pénzkérdés - legalábbis az a része, hogy a férfinek mennyi vagyona van, és hogy a sheggem alá tol-e mindent vagy sem. Az a lényeg, hogy hasonlóan álljunk a pénzkereséshez, és a spóroláshoz. Ez meg nálunk megvan. Innentől kezdve én nem szenvedek hiányt semmiben, boldog vagyok vele.(és szeretek turiba járni. És évente kb. egyszer eszek Milka csokit. És sosem voltam még külföldön.)

2012. szept. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező eszmefuttatásával az a baj, hogy ő csak milliárdosokat és éhező nyomorgókat lát. Az átmenet fel sem merül benne.
2012. szept. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
#4 14:25 Igen, erre gondoltam én is. Hogy most ettől jobb egy házasság?
2012. szept. 16. 14:35
 8/30 anonim ***** válasza:

Most állunk gyerekvállalás előtt (már a biológiára van bízva, mikor sikerül), de megállapodtunk, hogy a férjem marad itthon a szoptatási időszak után, mert én keresek jobban.

Ez mindkettőnknek megfelel így.

2012. szept. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
71%

"egy nő sokkal boldogabb lesz attól, ha mondjuk Gucci öltözetbe jár, mintha a turkálóból öltözik."

Ezen jót röhögtem! :DD

2012. szept. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Kérdező... ott, ahol nincs gond a pénzzel, ott általában más baj üti fel a fejét, és akkor a nő nem fogja sajnálni a Gucci táskáját nekihajítani a férje fejének.

Két minimálbérből is el lehet lenni egy házaspárnak hónap végéig, csak ha ugyanazokat a luxuscikkeket veszi az ember, mint amit a milliomosok, akkor persze, hónap végére marad a köszübrágás. Ezért mondtam azt, hogy sokkal fontosabb, hogy a két fél hasonlóan álljon a spóroláshoz, és a munkához.

2012. szept. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!