Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit csináljak, hogyan tegyem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, hogyan tegyem túl magamat ezen? Mit tegyek, hogy a férjem ne veszekedjen folyton? Az autizmus miatt vége lesz a házasságomnak?

Figyelt kérdés

Annyira magam alatt vagyok, úgy érzem minden rám hárul

kislányomról kiderült most hogy,autista!:(

Férjem azóta elviselhetetlen engem okol mindenért, mért nem takarítok minden nap, mért nincs kedvem főzni, folyton veszekszik, eddig is minden rám szakadt, de most már úgy érzem nem bírom! Minden olyan szép volt, még 3 hónapja, megvettük álmaink házát és nagyon boldogtalanok lettünk, férjemmel nem lehet beszélni, hazajön azonnal belém köt veszekszik! Ha kérem beszéljünk, mindig kibújik alóla! Mit tegyek??? Segítsetek!



2012. nov. 15. 19:47
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
pedig csak a kommunikáció segít...ha nem hajlandó rá, akkor veszekedés közben vágnám oda, hogy "szerinted nekem nem ugyanolyan nehéz, mint neked?!" hátha észreveszi magát.:(
2012. nov. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát nagyon sajnálom :-(


Fogalmam sincs, mit lehetne tenni. Ő ezt nyilván nem tudja (még??) feldolgozni, elfogadni. Márpedig ha nem tudtok róla egymással sem beszélni, akkor valószínűleg tényleg rá fog menni a házasságotok.

Keress olyan szülőket, akiknek szintén beteg a gyereke de már túl vannak a sokkon, évek óta élnek a betegséggel együtt. Talán ha ők elmesélik az élményeiket, a nehézségeket és főleg azt hogy így is lehet boldog életet élni akkor talán nem fogja olyan sötéten látni a dolgot.

Ha lehet, menjetek el pár órára kettesben de ne csak erről beszéljetek.

Én ezzel próbálkoznék.


Kitartást és sok erőt!

2012. nov. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Családterápia lehet egy opció, vagy te beszélitek meg a dolgokat. Leülteted, mondod hogy most te akarsz beszélni, hallgasson végig és elmondod szépen neki a problémádat. Reméljük vevő lesz egy normális beszélgetéshez.
2012. nov. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Most ott tart, hogy szakértőtől szakértőkig akarja vinni minden hová, most kért is időpontot Pestre, ma hazajött azt mondta aztán nem ám belebeszéled az orvosba, hogy a gyerek autista! Gondolkodtam azon, hogy el kellene menni olyan szülőkkel beszélgetni, akiknek gyermekük szintén autista, ma mondtam is neki, azt mondta ő nem jön.
2012. nov. 15. 19:58
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyermekről kiderül, hogy valami "kellemetlen",szégyellni való" betegsége van, sok apa ahelyett, hogy segítene és megértést tanusítana, úgy kezd viselkedni, mintha az kizárólag az anya hibája lenne. Mintha ő teljesen vétlen lenne a dologban. Ez elég szomorú és elítélendő. Keressetek meg pszichológust, aki

segít ezt a témát helyre tenni. Akkor talán a férjed is belátja, mit kell tennie a beteg kislányotok mellett és érdekében.

2012. nov. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
62%
Az autizmust hozzáértő személynek kell kezelni. Ezt elég nehéz feldolgozni egy szülőnek,de, ha kaptok tanácsot, hogy miként kell ezt nektek is kezelni talán megnyugodnak a kedélyek. Egyébként az autisták bizonyos területeken zsenialitást mutatnak. Nem tudom hány éves a kislány, de keressétek meg ezt és láttasd meg a férjeddel, hogy a ti kislányotok ebben többet tud, mint a többiek. Az autistáknak külön világuk van, nehezen, vagy egyáltalán nem tudnak kontaktust létesíteni. Nem tudom mennyire súlyos autista a kislány, mert ennek különböző súlyosságú fokozatai vannak. Nagyon nehéz lehet nektek, de együtt élnek sokan autista gyermekkel és az ilyen gyerekek még jobban összekovácsolják a családot. Kívánom legyen így nálatok is! Minden jót kívánok nektek!
2012. nov. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
7%

Ugye az autizmus nagyfokú, súlyos fogyatékosságot, mentális retardációt jelent. (Közelebb a skizofréniához.) Ezt a férfi kudarcként éli meg. A nő képes nevelni egy iylen gyereket, de egy férfi ritkán.


Sajnos el fog hagyni.

2012. nov. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
74%
Eddig is rettegtem a gyerekvállalástól, most hogy elolvastam ezt a kérdést, ez a rettegés kábé tízszeresére emelkedett. Sajnálom Kérdező, hogy ennyire nem tudja kezelni a férjed :(
2012. nov. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Az én öcsém (10 éves), neki a Vadasparkba is mondták,hogy autista.Anyuék is el voltak eleinte keseredve,de érdekes módon kiderült,hogy magasabb az IQ-a az átlagnál.Most 4.osztályos és végig kitűnő tanuló, minden év végén az iskola legjobb tanulóinak meg a szüleinek állófogadás van, és mindig ott van az öcsém és a szüleim is.És még van egy szintén kitűnő tanuló kislány az osztályban,pedig ő is autista.És egyáltalán nem látszik rajta.

Amúgy csúnya dolog,hogy a férjed rajtad veri le az egészet,mintha te tehetnél róla!

2012. nov. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
9%

7:41, akkor az öcséd nem autista, hanem aspenger-szindrómás. IQ nagyon magasan, érzelem nagyon alacsonyan, de nem veszélyes a környezetére. És el tudja magát látni. Egy autista nem tud egyedül élni. Lehet hogy megldja a negyedfokú egyenletet, de a fenekét nem tudja kitörölni WC-zés után (sőt, lehet a szoba közepére tojik).


Autista majdnem tudathasadásos.

2012. nov. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!