Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Autistaként lehet majd családo...

Autistaként lehet majd családom? Szeretnék is, meg nem is.

Figyelt kérdés

22 éves autista lány vagyok. Volt már 2 barátom, de egyikbe se voltam olyan hű de szerelmes, pár hónap után szakítottunk is. Most ott tartok, hogy van egy diplomám, van állásom, és egyre gyakrabban eszembe jut, hogy mások ilyenkor már gyűrűvel az ujjukon mászkálnak és az esküvőt szervezik, én meg még sehol se vagyok... Viszont akármennyit is álmodozok arról, hogy majd elvesznek engem is feleségül, ha ismerkedni kell fiúkkal, akkor valahogy elmegy a kedvem az egésztől.

Másrészt meg nem igazán bírok együtt élni más emberekkel, ez kiderült, amikor kolis voltam. Pedig barátnőimmel laktam együtt, nem is idegenekkel. A saját családommal is csak úgy jövök ki jól, ha bent vagyok a szobámban, csinálom a dolgom, ők pedig nem háborgatják az én saját kis világomat. Lehetek így valaha boldog? Lesz valaha is családom, vagy ne is álmodjak róla?



2012. aug. 2. 15:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Ne haragudj, de nekem nem tűnik fel, hogy autista vagy. Hidd el tudom, mi az az autizmus. Rólad ki állapította meg, hogy az vagy? Miben nyilvánul meg nálad?
2012. aug. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
22 évesen elég kevesen mászkálnak manapság gyűrűvel, nem vagy elkésve semmivel!
2012. aug. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Asperger-szindrómás vagyok, nagyon sokat jártam pszichológushoz és pszichiáterhez gyerekkoromban.

Nem is az a baj, hogy el lennék késve, hanem hogy van-e így esélyem bármikor is párt találni és főleg gyereket nevelni. Úgy vagyok vele, hogy szeretnék normális életet élni, mint mások, férjjel és gyerekekkel, de nem tudom, jó feleség és jó édesanya lennék-e, mert nagyon sokszor azt szeretem, ha elvonulhatok magányosan és békén hagy mindenki.

2012. aug. 2. 15:58
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Autista és Asperger szindrómás nem ugyanaz. Ha az utóbbi áll fenn, -már pedig rájuk jellemző az, hogy szociális képességeik nem a legfejlettebbek- akkor ezt kezeltetni kell. Rengeteg lehetőség van arra, csoportok, könyvek, szakemberek. Ha küzdesz ezért, lehet családod.
2012. aug. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

A kérdezőnek igaza van: Az Asperger-szindróma (Asperger syndrome, gyakori rövidítése AS) neurobiológiai pervazív fejlődési zavar; az autizmus egy enyhébb formája.

Egyébként, ha jól tudom, az Asperger-szindróma egyik jellemzője, hogy nehezen alakítanak ki kapcsolatokat, kevésbé/vagy egyáltalán nem empatikusak, és ragaszkodnak a saját, megszokott környezethez.

Olvasgass könyveket, járj többet társaságba. Ha találkozol a barátaiddal, kérd meg őket, hogy hozzanak magukkal 1-1 olyan barátot, rokont, akit nem ismersz! Én is könnyebben tudok, és jobban szeretek úgy ismerkedni, ha egy adott, általam ismert társaságban egy, vagy nagyon kevés új arc van. Nem kell kerítést csinálni, nő-férfi lehet vegyesen. Ha egyre többet gyakorolsz, sokkal könnyebben fog menni az ismerkedés később is.

Egyébként: Semmivel nem vagy elkésve! :D

23L

2012. aug. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Miért ne lehetne családot?! Járj el autista közösségbe. Próbáld ki ezt is, azt is. Aztán majd meglátod, melyik válik be jobban.
2012. aug. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Még az hogy 2+2=4 az is csak az ember által kitalált 10-es számrendszerben igaz, a pszichiátria pedig abszolút nem-egzakt tudomány.

Igazából a pszichiáter benyomások alapján diagnosztizálnak, viselkedésminták halmaza melyik általuk kitalált tünetegyütteshez illeszkedik a legjobban.


Wikipedián egész jó cikk van az Asperger-szindrómáról: [link]


Ebben ami érdekes, úgy sejtik hogy genetikai okai vannak, te genetikai vizsgálattal nem tudják diagnosztizálni.


Igazából, ha nekem mondjuk 5 éves koromtól sokat bebeszélték volna hogy pl. asperger-szindromás vagyok, és mint ilyen több mindent megengedtek volna, vagy kaptam volna, lehet hogy megtetszett volna a szerep, és egy idő múlva magam is elhittem volna, hogy ebben a betegségben szenvedek, és prímán produkáltam volna a tüneteket.


Pszichológusok munkahelyen minket és évente vizsgálnak, sokan úgy tekintünk rájuk mint a szelektáló SS-őrökre. Céges leépítéskor sokszor az orvosok és pszichológusok kapták a piszkos munkát, előre meghatározott kollégák valamilyen indokkal történő kiselejtezését (pl. rosszabb látás, vagy valamilyen lelki defektus).

2012. aug. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

nem vagy beteg, nyugodj meg!


ha az lennél nem lett volna 22 éves korodra két barátod. hidd el nekem...


hagyd abba az önsajnáltatást, és próbáld meg élni az életedet!

2012. aug. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az a 2 barátom csak azért volt, mert ők szépnek tartottak és ismerkedni akartak, soha nem én kezdeményeztem. Semmi testi kapcsolat nem volt köztünk, és kb. 1-2 hónap után egyenesen utáltam már őket és szakítottam. Évek óta nem volt párkapcsolatom. Teljesen egy kettősség van bennem, egyrészt szeretnék saját családot, másrészt mindenki hagyjon engem békén, mert egyedül szeretek lenni.
2012. aug. 2. 18:14
 10/12 anonim ***** válasza:

Lenne pár kérdésem: Hogy állsz a sárga szinnel?

Az éles hangokkal?

Milyen vagy matekbol?

Mennyi az IQ-d?

Van az érintésnek olyan formája amit szeretsz?

Vannak olyan dolgaid amikbol nem szivesen engedsz,ragaszkodsz hozzajuk?

Szedtel valaha valami gyogyszert erre,mit?

Mikor kezdtel beszelni,nem volt gondod vele?

Köszi ha válaszolsz,ha gondolod én is szivesen válaszolok pár kérdésedre,a a férjem szintén zenész....

2012. aug. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!