Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem merek vele beszélni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem merek vele beszélni az édesanyjáról. Én vagyok túlérzékeny?

Figyelt kérdés

A vőlegényem kb. 18 éves volt, mikor (nagyon hirtelen) meghalt az édesanyja. Ennek már több mint 10 éve. Tőle magától alig hallottam erről valamit, csak a testvére mondta, mennyire megviselte őt (mármint a kedvesemet), hogy ő tudta meg először a hírt és órákat töltött egyedül otthon várva, hogy hazaérjen a család...

Alig beszél az anyukájáról, csak ha különösen őszinte hangulatba kerül - pl. miután megkérte a kezem, vagy ha mondjuk megivott 1-2 pohárral. Szerintem még mindig nem dolgozta fel teljesen. (Fel lehet-e egyáltalán dolgozni ezt?)

Én meg annyira sajnálom őt, hogy nem merem szóba hozni, sőt már a saját édesanyámat is alig merem említeni. Egyik nap ültem a gép előtt és felujjongtam, hogy írt nekem az anyukám, aztán legszívesebben leharaptam volna a nyelvem... Nem akarok neki fájdalmat okozni azzal, hogy eszébe juttatom a veszteségét.

Tudom, hogy felnőtt ember, volt ideje feldolgozni stb., talán csak én reagálom túl, de fordított esetben én nem tudom, mit éreznék... Mondjuk én nagyon erősen kötődöm az édesanyámhoz, visszatérő rémálmom, hogy elveszítem, és nem tudom, hogy élném túl, ha valami történne vele, nem tudom, enyhülne-e a fájdalmam akár tíz év után...

Más is így van ezzel?

Persze, nem kerülhetem a témát egy életen át, de csak az érdekelne, hogy azok, akiknek hasonló veszteségük volt, mennyire tartanák ezt fájdalmasnak?



2013. máj. 30. 12:29
 1/2 anonim ***** válasza:
A férfiak nem nagyon szeretnek az érzéseikről beszélni, szóval nagyon erőltetni nem kell. Az idő majd segít, meg ha néha másfelől említed. Mondjuk örömteli dolgokkal, hogy de jó lenne ha az édesanyja ezt láthatná. Vagy ha hívő vagy mondhatod ilyenkor, hogy, most biztosan örül odafent.
2013. máj. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gondolkoztam, mit válaszoljak neked. Nekem is meghaltak a szüleim, és én sem beszélek szívesen róla, csak ritkán.

Az én párom is kerüli a témát, gondolom fél, hogy megbánt, vagy egyszerűen csak nem tudja, hogyan beszélgessen velem erről.

Az írásodból az ragadt meg bennem nagyon, hogy nem mersz ujjongani azért, mert levelet kaptál anyukádtól. Nyugodtan örülhetsz ennek, párod előtt is. Pl. karácsonykor tényleg majdnem elsírtam magam, mikor átadta anyjának az ajándékot, és láttam, hogy örülnek egymásnak. Majdnem sírtam, mert anyumra gondoltam. De közben boldog is voltam, mert magamban újra átélhettem olyan érzéseket, melyek nekem már nem adatnak meg.


Nyugodtan beszélgess vele anyukájáról. Mondd meg neki, ha nem túl fájdalmas, meséljen régi sztorikat a gyerekkorából.

2013. máj. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!