Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Párkapcsolat=szolgáltatás?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolat=szolgáltatás? Monoton kapcsolat=válás?

Figyelt kérdés
Egy fórumban olvastam, ahol egy hosszú évekig hibátlanul működő kapcsolatra ráunt a hölgytag, indokolni nem tudja miért, de majdnem kilépett a kapcsolatból. A pasinak azt hozták fel, hogy valószínű monoton és beszürkült lett a kapcsolat, a nő ezért "menekül" belőle. A kérdés: ehhez nem két fél kell? Vagy a férfi a szolgáltató, a nő a fogyasztó és ha "nem felel meg a szolgáltatás", akkor lemondjuk? Vagy esetleg mindketten kellene, hogy tegyenek?
2013. jún. 11. 09:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindketten kellenek egy kapcsolathoz, nem a férfi a szolgáltató a nő meg a fogyasztó, mert ez nem szolgáltatás, ez két ember egymásért vállalt szövetsége inkább.
2013. jún. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd ha eltérők az igények akkor tök mindegy ki milyen poszton van,nem fog működni.

Lehet hogy a nő szerint szürke volt de a férfi szerint nem,akkor mivan?ki,mi a normális és mi nem az?kinek mi a szürke?

Igen két fél kell,és az a jó ha a két félnek ugyanolyan vagy legalább hasonló a szinlátása,ha már a szürkeségnél tartunk.

2013. jún. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván mindkettőnek kell tenni. Mondjuk a fórumos történetet gondolom, senki nem ismeri a-tó, z-ig, hogy ki hogy próbált azon segíteni, szólt-e a nő, hogy beszéljék meg. Ha igen, akkor a pasi megnézheti magát, amiért nem segített, mert ez így is jó. Ha meg nem, akkor a nő szemét, mert illik tudatni szakítás előtt, hogy vmi nem stimmel.


Az sem mindegy, ki mit tett azért, hogy ne laposodjon el a kapcsolat. Mert mind a kettőnek tennie kell ezért. Nem szabad az egyik féltől elvárni mindent.

2013. jún. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen mindketten kell, hogy tegyenek érte. Nekem volt olyan kapcsolatom, amikor én mindent beleadtam (apró kedvességek, figyelmesség, házimunka, programszervezés, stb.) és egyre jobban azt értem, hogy én semmit se kapok, csak egy pasit, aki ül a tévé előtt és még egy jót se lehet vele beszélgetni. Úgyhogy tovább álltam. A férjemmel egálban vagyunk ilyen téren. Lehet, hogy az exem is szeretett, szerelmes volt belém, de képtelen volt arra, hogy kimutassa. A férjemmel 3 éve házasodtunk össze 2 év járás és 1 év együttélés után. Persze van, amikor mi is csak zombulunk a tévé előtt, de nem érzem úgy, hogy csak rajtam múlik a kapcsolat, és hogy ha a kisujjamat se mozdítanám, akkor összedőlne az egész, mert a férjem is mindent megtesz azért, hogy működjön a dolog.
2013. jún. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%
Meglepoen sok ilyennel talalkoztam mostanaban a barati koromben. Lehet, hogy a fenti eset mas, de amit en lattam, ott inkabb az volt a gond, hogy minden sinen volt. Volt haz, kocsi, szereto ferj, jo allas. Hulyen hangzik, de a tul jo sem, jo, nincs kihivas, nincs hova fejlodni, nincs miert kuzdeni, eveszik az elet ertelme. Ezert inkabb kileptek, bevallalva azt, hogy kb 0-rol kezdenek mindent. Szoval szerintem ez is lehet egy ok.
2013. jún. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Egy kapcsolat ápolása kétemberes feladat.Aki ezt nem így fogja fel,annak nem való kapcsolat.
2013. jún. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%
5-os voltam, aki lepontozott megmondana miert?
2013. jún. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én felpontoztalak,kedves 5-ös válaszoló,szerintem az is egy jó meglátás,ami Te írtál.Elvégre azért manapság sok olyan eset is adódik,amikor a felek jó dolgukban nem tudják,mit csináljanak,és pont ez a baj.Ha minden perfekt,hát keresnek okot a biliborításra.
2013. jún. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az emberek is változnak és az ember igényei is változnak. Már miért ne lehetne kilépni egy kapcsolatból, ha az az egyik felet már nem elégíti ki? Minek kell ilyeneket netes fórumokon megvitatni? Ha nekem valami rossz és nem tudom vagy nem akarom rendbehozni, nem csinálom tovább és kész.
2013. jún. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, hát pont ez az! Ott a szerető férj, ház, kocsi, jó állás, stb. De ha csak a külső szemlélőnek tűnik úgy, hogy ez egy álomkapcsolat, és valamelyik fél nem érzi benne jól magát, akkor megette a fene. Az én szüleim pl. mintaházasok: saját, közös vállalkozás, két kiházasított felnőtt gyerek, nyaralások, náluk nagy családi kajálások, szép unokák, stb. Mindenki, még apám testvére is irigyli őket. Mert mások előtt úgy megjátsszák magukat, hogy el se hinnéd! Közben már mindketten léptek félre, ha csak én, vagy a tesómék vannak ott, állandóan veszekednek, stb. A közös vállalkozás miatt nem válnak el, mert tönkremennének anyagilag. De, ha szétmennének, senki se értené az ismerősök, de még a rokonok közül se, hogy miért, hisz annyira idillinek hiszik a házasságukat.


Ha egy ilyen "szép" pár szétmegy, néhány ember fejében meg se fordul, hogy volt problémájuk, csak annyit mondanak, hogy jó dolgukban nem tudtak mihez kezdeni. Az én szüleimnek sose volt jó a házassága, mégis mindenki felé az ellenkezőjét közvetítik, így az emberek el is hiszik, hogy őket egymásnak teremtették. Nekik a látszat nagyon fontos, ők ilyenek.


Egy jól működő kapcsolatban is lehet hova fejlődni, hisz minden ember személyisége folyamatosan változik, ráadásul, ha megérkeznek a gyerekek, az is komolyan próbára tesz egy kapcsolatot. De szerintem egy házasság se megy tönkre azért, mert túl jó, és a felek unatkoznak. Még egy jó házasságban is vannak megoldásra váró problémák. Lehet anyagi, vagy lelki, teljesen mindegy. A különbség az, hogy közösen törekszenek a felek a megoldásra, és az egyik nem várja a másiktól a sült galambot.

2013. jún. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!