Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van még olyan ember rajtam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Catharina89 kérdése:

Van még olyan ember rajtam kívül, aki soha semmilyen körülmény között nem akar házasodni?

Figyelt kérdés
A rokonaim között mindegyik házasság botrányba fulladt, többek közt a mi családunkban is. Évek óta pereskedés, alkohol stb. Ezért bennem kialakult hogy soha nem akarok megházasodni, mert úgy érezném, hogy rá vagyok kényszerítve a másikra. Van aki még, aki így gondolja?

2013. jún. 21. 23:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Persze, sokan. Nem vagy kakukktojás. Ha így látod jónak nem kell házasodni. És ennek senkinek semmi köze.
2013. jún. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy kapcsolat botrányba fullad, annak semmi köze ahhoz, hogy házaspárról, élettársakról, vagy barát-barátnőről van szó.

Amúgy többen is vannak, akiknek nem tetszik a házasság intézménye, a legjobb barátnőm is ilyen, ő sem házasodna, inkább az élettársi kapcsolatot választaná.

Kinek-kinek ízlése szerint.

Viszont azért az fontos, hogy hasonló gondolkozású, világnézetű partnert találjon az ember.

2013. jún. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Én nem akartam. Nem azért, mert kényszert éreznék tőle, hanem mert csak egy rohadt papír, és két embert nem ez tart össze.

Jogilag azonban mégiscsak más a dolog, a külvilág felé sajnos csak ezzel lehet igazolni, hogy ti ketten egy pár vagytok. A bürokrácia felé meg pláne. Szóval mi a bürokráciának házasodtunk, mert előtte szó sem volt róla. Nem is akartam nagy cécót, a szülőket is ki akartam hagyni, de hagytam magam rábeszélni, hogy legalább ők ott legyenek. Oké, szülőknek ez nagy dolog, de nekem nem, jobban örültem volna, ha úgy alakul, ahogy eredetileg akartam.

Az a bizonyos házasság, az tündérmese, nálunk sem voltak jó házasságok a családban, de én nem attól tartok, hogy esetleg az enyém is kudarcba fullad. Tényleg csak egy nyavalyás papír, amit minden hivatal bekér, ha olyan dolgod van velük. Jogilag a nem házasok, csak élettársak, vagy bejegyzett élettársak sehol nincsenek a házasokhoz képest, és hatványozottan igaz ez a gyerekesekre.

2013. jún. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) én tudom magamról, hogy inkább lemondok 1-2 dologról, csak ne kelljen házasodnom. Utána egész életemben attól rettegnék, hogy mikor ver meg a férjem, és hogy utána nem tudok tőle megszabadulni a sok hivatalos ügyintézés miatt...
2013. jún. 21. 23:27
 5/24 anonim ***** válasza:
Nekünk semmiféle hátrányunk nem származott abból, hogy a szüleink nem házasodtak. Én sem tervezem a házasságot. Szerintem annyira felesleges...
2013. jún. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Most így a válás után én is azt mondom, hogy soha a büdös életben.
2013. jún. 22. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 kruse ***** válasza:

Na én osztom a véleményedet (részben)


én se megyek sose férjhez.

2013. jún. 22. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Az ugye meg van, hogy ez tartós együttélésnél is megeshet veled... és onnan is nehéz kitörni (pláne, ha gyerek is van, meg közös pénzügyek, stb. Nem a papír miatt nehéz kilépni. Szóval együtt sem akarsz élni senkivel, gyereket sem akarsz...?
2013. jún. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

hasonló állásponton vagyok. a szüleim elváltak, igaz nem emlékszem semmire, annyira kicsi voltam még, de hallottam olyan cifrákat, hogy azok után képtelen lennék rávenni magam, h aláírjam azt a papírt.

a gyerekvállalással semmi bajom, ha eljön az ideje, akkor szeretnék családot.


de nem csak a fenti okok miatt, hanem azért is, mert semmilyen pluszt nem tenne a kapcsolatunkba, mi egymásnak akarunk megfelelni, nem a társadalmi elvárásoknak.

2013. jún. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Alapvető probléma, hogy a házasságot kizárólag érzelmi oldalról vizsgálod (mint oly sokan).


Sokkal erősebb kötelék - házassági papír nélkül is - pl a közös vagyon, közös hitel, közös gyerek, ilyenkor vitás ügyeknél a házassági szerződés nélkül is rengeteg probléma adódik.


Házasságot a legtöbb ember érzelmi okból köt, a szép szertartásért, miközben elfelejti, ez nem csak egy szép nap, nem csak egy papír, hanem egy nagyon komoly szerződés is jogokkal, kötelezettségekkel.


Nem akkor szokott problémát okozni a törvények nem ismerése, ha minden szép, minden jó, hanem ha baj van a kapcsolat körül. (Érdemes megnézni, hány kétségbeesett kérdés van itt is feltéve pusztán azért, mert anno hibás döntést hoztak.)


Szívem szerint kötelezővé tenném az iskolákban a családjog oktatását és némi pénzügyi alapismeretek is hasznosak lennének.

2013. jún. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!