Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ilyen esetben mi lenne a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben mi lenne a legjobb felállás?

Figyelt kérdés

Gyerekvállalás előtt állunk. Közel egy éve dolgozom egy jól fizető, stabil munkahelyen, komoly előrelépési lehetőségekkel.

A férjemnek is jól fizető állása van, viszont az enyémmel ellentétben nem bejelentett a pénz nagy része.


Szóba került, hogy a gyerekkel nem én maradnék végig otthon, hanem kb fele részben ő is.

Annyiból ódzkodik tőle, hogy mivel a fizetése nagy része nem bejelentett, lófütty ellátást kapna pl. GYED-nek.

Tény, hogy én sokkal magasabb összeget kapnék, de hosszú távon gyorsabban növekedne a bérem, ha nem esnék ki hosszú időre a munkából (ha nem vagyok ott, ugye béremelést sincs mire adni).


Emiatt hosszú távon szerintem megérné lenyelni a veszteséget. Mivel a GYED maximalizált, néhány 10 ezer ft lehet a különbség, maga a fizetése esne ki. Megélhetési problémát ez sem okozna.


Nagyszülők is mozgósíthatóak, az én szüleim szerintem adott esetben még a közelbe költözést is vállalnák az unoka kedvéért.(most elég messze laknak)


Most fejvakarás van, hogy mi legyen.


2013. jún. 25. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Az legyen, ami hosszabb távon jobban megéri nektek.


Testvéreméknél a férj is volt a gyerekek mellett otthon, mert úgy érte meg nekik jobban akkor.

Mindketten diplomás emberek amúgy.

2013. jún. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy az első néhány hónapban a helyedben én mindenképpen a babával maradnék. Az anya ösztönösebben gondoskodik az újszülöttről, és valahogy az ösztönök is felé hajtanának.

Egy nagyon jó apa sem tudja megadni a szoptatás élményét a babának, és ez később kihathat a gyerek érzelmi életére, és a házasságotokra is. Persze ha a férjed az az érzelmes anyatípus, akkor nem szóltam

2013. jún. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mit jelent a "végig"? Nem muszáj 3 évig otthon maradni vele, ha ilyen jól kerestek mindketten, akkor simán ki tudnátok fizetni a legjobb magánbölcsit is.
2013. jún. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A véleményem a következő:

- az ember magának szül gyereket, nem a nagyiknak, a szülőknek kellene nevelni, és foglalkozni vele

- az írásodból nekem az jön le, hogy mindkettőtöknek az előmenetele a legfontosabb jelenleg, amivel nincs is semmi baj, mert természetes, de esetleg akkor nem kellene most erőltetni a gyerektémát, ráér később is,

- 6 hónapos korig azért mindenképpen az anyának kellene a gyerekkel lennie, nem véletlen, hogy bölcsibe is ekkortól adható;

- a férjed kifogása átlátszó: a maximált GYED miatt pár tízezerről van szó, ami nem renget meg, így valószínű, hogy ő inkább csak nem akarja feladni a keresetét vagy azért, mert sértené a büszkeségét, hogy te vagy a családfenntartó, vagy azért mert ciki neki babázni.


Nem oldható meg, hogy otthonról is dolgozz, vagy rövidebb munkaidőben úgy, hogy a nagyszülők segítenek?

2013. jún. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A rövidebb munkaidő talán megoldható, a távmunka biztosan nem.

A babázás nem ciki neki, évekig dolgozott gyerekmegőrzőben, vagy gyerekrendezvényeken. Ismerősök is sokszor kérik meg, hogy vigyázzon néhány órára az 1-2 éves gyerekükre, mert piszok gyorsan megtalálja velük a közös hangot.

Neki már van gyereke, vele is volt otthon, mert anyagilag így jöttek ki jobban az előző feleségével.


A fizetéséhez azért ragaszkodik, mert sokáig nem tudott egyről a kettőre jutni. Most először van(vagyunk) olyan anyagi helyzetben, hogy pl. egy saját családi ház reális kilátás néhány éven belül. Jelenleg az én fizetésemből élünk, az övét félretesszük.


Várni nem szeretnék, ő már elmúlt 40.

2013. jún. 26. 20:00
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, honnan olvastátok ki, hogy a szülés után maradna itthon - nem túl logikus... Ő marad itthon a szülés után, aztán venném át én? A szoptatást a legnagyobb jóindulattal sem tudná átvenni tőlem.
2013. jún. 26. 20:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez a baj az országgal!

Itt vagy te és ott a férjed.

Mindkettőtöknek jól fizető biztos munkahelye van, így gondolom valami fontos vagy vezető pozícióban dolgoztok.


Akkor kérdem én, hogy lehet az hogy mégis ide jössz egy ilyen kérdéssel???????!!!!!!!!


És mint mondtam ez a baj az országgal, hogy a hozzád hasonló életképtelen, gondolkodni nem tudó emberek vezetik az országot, vagy a nagyobb és fontosabb létesítményeket amik azt a célt szolgálnák, hogy előbbre vigye a gazdaságot, ezáltal magát az országot.

2013. aug. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!