Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek hogy jobb összeház...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek hogy jobb összeházasodni?

Figyelt kérdés

Előbb csak szűk családdal elmenni az anyakönyvvezetőhöz, és napokkal-hetekkel-hónapokkal később tartani a templomit, amire viszont már hivatalos a rokonság és a baráti kör is? Vagy "egyszerre", mármint egy nap alatt túl lenni mindenen, és mindenkit meghívni mindenhova?

Nem akarlak befolyásolni titeket a saját véleményemmel, érdekel, mit gondoltok :)


2013. jún. 30. 13:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Ha van pénzed, hogy mindenkit ott legyen mindenhol és te is így szeretnéd, akkor ez a jobb.

Viszont ha nem szeretnéd és pénzed se sok van rá, akkor még az első megoldás a jobb.

Engem az a megoldás, miszerint mindenkit elhívok a templomira, polgárira és utána nincs lagzi, hanem egy része mehet haza, na attól nekem iszonyom van és szerintem szép dolog, akkor már nem kell meghívni.

Amúgy meg nekem biztos hogy nem lesz lagzim, 2 tanús esküvő, templomi még kérdéses, viszont szűk családdal és utána megvacsorázunk és ennyi. Nem kell ebből nagy ügyet csinálni, szerintem.

2013. jún. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem attól függ mi a szokás felétek.


Mo-n a szokás, hogy mindent egy napon és mindenkit mindenhova.


Viszont én Németországban élek, itt az anyakönyvezetöhöz csak a szük család megy oda max 10-15 embert hívnak meg. Majd délután a partira jön a násznép minden mennyiségben. Van ahol elötte nap van a polgári, de legtöbbször délelött van.

2013. jún. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem ha én lennék a helyedben, én egy nap alatt lezavarnám, több okból is.

Vegyünk először téged: Anyagilag is jobb, ha egyszer kell kifizetni a fodrászt, manikűröst, sminkest...stb.

Ugyanez vonatkozik a vendégseregre, ők is jobban járnának, ha 1 nap kellene nekik is ilyesmire költeni, arról már nem is beszélve, hogy lehet valakinek szabadnapot kell kivenni, valaki messziről érkezik, valakinek nehézségekbe ütközik eljönni, esetleg nehéz találni valakit, aki vigyáz addig a pici gyerekére...stb

És még biztosan lehetne találni okot arra, hogy egy nap legyen meg.

2013. jún. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Szerintem egy nap.
2013. jún. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
30%

Egy nap alatt nem szokták lezavarni az egyházi és az anyakönyvvezetős esküvőt :-) Legalábbis nálunk ebben az esetben úgy működik, hogy az egyházi szertartás előtti napon a pár elmegy az anyakönyvvezetőhöz, szülőkkel és a tanúkkal. Aztán másnap menyasszonyi ruha, öltöny, templom, lagzi.


Nyilván a pénztárca szabja meg, hogy mikor van lehetőség a lakodalmat megtartani. De szvsz, ha az anyagiak engedik, praktikusabb egy kalap alatt letudni.

2013. jún. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Utolsó: én a saját ismerőseim között azt látom, hogy vidéken szokás két külön nap intézni. Itt Pesten majdnem mindenki egyszerre tartja, itt ez a szokás :) És én is efelé hajlok, örülök, hogy megerősítettek benne.

2013. jún. 30. 14:16
 7/19 anonim ***** válasza:
64%
Én zalai vagyok és nálunk senki nem tartja a kettőt külön nap, még hallani se lehet ilyet. A smink, haj, ruhakölcsönzés miatt sem. Én épp úgy látom hogy ez Pesten szokás.
2013. jún. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Na megint törhetem a fejem, hogy valakinek mi a franc nem tetszett abban, hogy nálunk hogyan szokás a kétféle esküvő lebonyolítása.

Egyébként a polgári szertartás nálunk flanc nélkül zajlik, egyszerű ruha (blúz, szoknya, ing, nadrág), 10 perces procedúra, a másnapi egyházi esküvő a lényeg. A szétbontás oka pedig pont az, hogy ne kelljen kiöltözve, násznépestül polg.hiv.ból templomig vonulgatni. Nógrádban így működik, sűrűn elnézést kérek érte.

2013. jún. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Én vidéki vagyok, de még csak nem is hallottam olyat, hogy külön napon intéznék a kettőt. Biztos van ilyen szokás is valahol, de felénk mindenkinek egy napon van a kettő. Mi is így tartottuk, szerintem jobb is így, pont elég azon az egy napon izgulni. :)

De kinek-kinek ízlése szerint.

2013. jún. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

Én vidéki vagyok, éltem már több helyen az országban, de sehol nem tapasztaltam azt, hogy szokás lenne külön napon tartani. Biztos van aki úgy tartja, de az kivétel, nem szokás.

Szerintem pl. úgy a legjobb (csak hogy a fő kérdésedre is válaszoljak), ha egyáltalán nincs templomi szertartás.

2013. jún. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!