Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hova költöznétek, ha meglenne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hova költöznétek, ha meglenne a család számára a pénz, és a feleség is akarna menni, meg a gyerekek? Németország jó lenne?

Figyelt kérdés

Olyan lehetőségünk van az életben, amit nem tudunk elszalasztani.Szeretnék biztosan németországba költözni, közel is van magyarországhoz, de viszont egyike a legfejlettebb országoknak a világon.

Én nagyvárosba szeretnék menni, és ott házat, vagy lakást venni.München, hamburg, berlin, és a ruhr vidék között gondolkodunk, esetleg még néhány nagyobb német város is szóba jönne.

A lényeg, hogy mindkettőnknek jó életünk legyen ezután is, a gyerekeink ha felnőnek, európai nevelést kapjanak, és fejlett városban éljenek és majd dolgozzanak.

Ti hova mennétek a családdal, ha adódna ilyen lehetőség?



2013. júl. 24. 10:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Jajj...


Ez nem megy ám ilyen egyszerűen.

Munka kell előbb mindenképp, vagy milliós kezdőtőke. Nem viccelek. Németországban élek. Egy egy szobás lakás bérleti díja kisvárosban rezsivel kb. 400 euró. Általában 2 (de előfordul 3 is) havi kauciót kérnek, emellett a lakások 70%-a ingatlanközvetítőnél van, akiknek akkor is ki kell fizetned a közvetítési díjat, ha nem rajtuk keresztül, hanem magánúton jutsz a lakáshoz, de be van jelentve náluk (nincsenek illegális albérletek!). Ez a kaució kétzerese általában, és ezt az összeget nem kapod vissza!

A másik, hogy Münchenbe és az általad említett városokba még a németek sem szívesen költöznek, mert irreálisan drága a lakhatás - sokan pl. emiatt Augsburgba költöztek Münchenből, és onnét ingáznak, és így ott is kezdenek felmenni a lakásárak. A Ruhr-vidék elmaradott.

Tehát én mindenképpen egy környékbeli kisvárost, falut javasolnék lakás szempontjából és a bejárást. Iszonyatos összegeket lehet spórolni.

Az autó MUSZÁJ. A tömegközlekedés iszonyatosan drága. Úgy jön ki, hogy egy főre is jobban megéri autózni, mint vonatozni. A buszközlekedés élhetetlen.


Én mindenképpen Dél-Németországot választanám, hiszen Bayern, Baden-Wüttemberg és Hessen Németország egyedüli 3 tartománya, ami eltartja a többit az évi plusz termelésből, ugyanis itt van az ipar. Tehát itt élnek a legjobban az emberek. És mint említettem kisváros vagy falu.


A ház vásárlásán egyelőre ne gondolkodjatok, mert 200.000 euró alatt semmi nincs (és az is régi, lelakott), élhető házak 4 fő részére pedig 350-400.000 euró körül kezdődnek (kb. 100-120 millió ft). A legtöbben építkeznek, mert vásárlásnál túl sok az adó. A telkek kb. 1000euró/m2 áron vannak, kulcsrakész házat pedig olyan 200-250.000 euróért lehet már építeni (szép nagyot), félkészet (külső-belső falak, nyílászárók a helyén, a többit egyénileg) pedig 100-150.000 euróért, tehát ez lényegesen olcsóbban kijön, ha valami normálisat akar az ember.


Még valami: gyárba bárkit felvesznek dolgozni, de B2-C1 közötti nyelvtudás nélkül ne álmodjatok normális munkáról. A nyelvtudás nagyon kell, nélküle semmi lehetőség nincs itt.


Az én tanácsom: gondold át alaposan, tervezd meg jól, érdeklődj, fontold meg! NE a vakvilágba!

2013. júl. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%

"A lényeg, hogy mindkettőnknek jó életünk legyen ezután is"

- engem zavarna, hogy idegennek néznek, ez felülírja a "jó élet" reményét, fájna.

"A nagy világon e kívűl: Nincsen számodra hely"

- ezt érzem, ezért hát nem mennék.

De nektek minden jót! (nincs közel Magyarországhoz, de jó ország)

2013. júl. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

kedves első válaszoló!

ahogy írtam, olyan lehetőségem van, h kitudunk költözni, és nem ingatlant szeretnék bérelni hanem venni.

de kicsit hezitálunk, mert azért egy idegen ország, és város lenne mégis, tele ismeretlenekkel.

2013. júl. 24. 10:47
 4/13 anonim ***** válasza:
18%

Köszi, hogy lenulláztad, sajnálom, hogy szeretem a hazámat, kötődöm hozzá és honvágyam lenne, mindig rám rontanak, földbe döngölnek itt a gyk-n. valóban nem divatos életérzés.

Azért nektek továbbra is minden jót kívánok! (2)

2013. júl. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%

Én akár még Stuttgartot is javasolnám.

Németországban már rengeteg magyar él, keresik egymást, közösségek vannak, akik közös programokat is szerveznek (táncház, színház, koncertek, magyar vendégelőadók, vagy csak egy jó sörözés). A gyerekek ezzel is gyakorolhatják a magyar nyelvet, miközben ott lesz a német is.

Sok már odakinn a magyar orvos is, tanárok...csak keresni kell a társaságukat.

A magyar mérnökök sokat ingáznak Németo. és hazánk között, néha hónapokra is kiköltöztetik őket.

Ha tehetitek, menjetek, ebben az országban egyre kevesebb a jövő...

2013. júl. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

Értem.


Münchenben egy 100m2-es családi ház 400-600.000 euró között mozog, egy 120m2-es vagy nagyobb pedig 5-800.000 euró körül. Lakásból 90-100 m2-es 3-400.000 euró körüli szintén.

2013. júl. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

68 %os én még nem is szavaztam a válaszodra...valószínűleg, akik olvasták , ők szavaztak.

ezért is mondják, ne itélj elsőre, vagy addig legalább, míg a másik fél véleményét nem hallottad.

szép napot.


1. válaszoló.


azért ilyen magas ingatlanárakra nem gondoltam...

60-80 m2 es panel, vagy társasházi lakás is ennyibe kerül ezekben a városokban?

esetleg ingatlanközvetítő vagy, hogy így képben vagy a témában?

köszi a válaszokat azért.

2013. júl. 24. 11:01
 8/13 anonim ***** válasza:
13%
Sehova,mert én meg pont akkor hagynám el az országot,ha nem lenne a pénzem.
2013. júl. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
Az árakról meg annyit,hogy barátnőmék nemrég vettek 560 ezer euróért lakást,nem kicsi,de nem mondanám méretesnek és lakás nem családi ház.
2013. júl. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
10%

Szia!


Én, hogy ha nem kötött, h Németországba kell menni akkor tuti, hogy Ausztráliát választanám. Nincs közel viszont számomra sok előnye van.


Off:

Még hányan írjátok le, hogy mennyibe kerül Németországba egy ingatlan? Ez volt a kérdés? Segítek NEM!


Hogy ha a kérdezőnek van rá pénze / lehetősége / kedve, akkor oda megy és azt vesz amit akar. Valószínűleg, hogy ha ezek a tervei akkor ő is be tudta írni a google-ba, hogy "Immobilien Portal" vagy valami hasonlót és kb. 53,122 darab ingatalnos oldal jön fel ahol lehet nézzelődni, h mi mennyi miért. A kérdésből miért az lett megragadva, hogy mennyibe kerül valami? Vagy most titkon így fejezitek ki, hogy irigykedtek arra, hogy lehet hogy sok éves kemény munkával vagy jó szerencsével vagy bárhogyan máshogy ő most hozzá jutott 300-1000e €-hoz?

2013. júl. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!