Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hova költöznétek, ha meglenne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hova költöznétek, ha meglenne a család számára a pénz, és a feleség is akarna menni, meg a gyerekek? Németország jó lenne?

Figyelt kérdés

Olyan lehetőségünk van az életben, amit nem tudunk elszalasztani.Szeretnék biztosan németországba költözni, közel is van magyarországhoz, de viszont egyike a legfejlettebb országoknak a világon.

Én nagyvárosba szeretnék menni, és ott házat, vagy lakást venni.München, hamburg, berlin, és a ruhr vidék között gondolkodunk, esetleg még néhány nagyobb német város is szóba jönne.

A lényeg, hogy mindkettőnknek jó életünk legyen ezután is, a gyerekeink ha felnőnek, európai nevelést kapjanak, és fejlett városban éljenek és majd dolgozzanak.

Ti hova mennétek a családdal, ha adódna ilyen lehetőség?



2013. júl. 24. 10:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
83%

panel nem nagyon van erre, inkább társasház. Nem közvetítő vagyok, hanem itt lakom a közelben, a 3. lakásomban és éppen házépítésen gondolkodunk, már több ajánlatot is kértünk.


60-70m2 2-300.000 között, 70-80m2 250-4-500.000 között, az 500 azért már benti és elég extra.

19% adó és emelett 3.5-5% megy a közvetítőnek, 3.5% a jegyzőnek és 1.5% földadó vagy nem is tudom hogy fordítsam, tehát az adón felül még kb. 10% egyéb költség, összesen olyan 30% megy el az áron felül.


A lakásokat általában konyhával együtt veszik meg, amit beleszámolnak az árba, és a garázst is sokszor külön kell megvenni (mert ha az új lakónak nincs autója, akkor eladják másnak vagy bérbe adják) +5-10-20.000 euró.

2013. júl. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
87%

"A kérdésből miért az lett megragadva, hogy mennyibe kerül valami? "


Azért, mert sokan nincsenek tisztában vele, és itt élőként szerintem igenis segítek a tapasztalataimmal - mivel a lakáseladással/vásárlással kapcsolatos adók, szokások egyszerűen mások, mint otthon és ráadásul helyenként nagyon eltérőek lehetnek az árak, így nem árt pontos adatokat tudni.


Arra azért szerintem nem sok ember számít, hogy egy 60m2-es lakás 60 millió adó nélkül, és ez még az alja.


Ezenkívül adtam egyéb tippeket is helyekkel kapcsolatosan, tehát szerintem segítettem a kérdezőnek (remélhetőleg). Nem kötekedésből írtam az árakkal kapcsolatos válaszaimat, hanem azért, mert rengetegen akarnak úgy nekivágni, hogy eladják otthon 10m-ért a falusi családit, aztán "majd vesznek belőle valamit", de itt ez sajnos egy garzonra sem elég sokszor.

2013. júl. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
93%
Szia! Én is Németországban élek, Nordrhein Westfalen tartományban, de nem nagyvárosban. Sok helyen éltem már Németországon belül, de sosem nagyvárosban hanem "falun" illetve kisvárosban. Nekem jobban tetszik, nagy nyugalom van, a nagyobb városok is 20km távolságban teljesen elérhetőek, de helyben is minden megvan, szóval nincs okom panaszra :) amúgy az ingatlanárak is alacsonyabbak, mint egy nagyvárosban, és kevesebb a külföldi. Pl Berlin meg a hasonló nagyvárosok tele vannak törökökkel, arabokkal, indiaival stb. Olyan probléma ez mint Magyarországon a cigányság csak itt nagyobb mértékű. Panelba semmiképp nem költöznék viszont társasházi lakásba igen, miután jól megnéztem a környéket és a szomszédokat. Mi is egy társasházban lakunk, 6 lakás van a házban. Amiket néztem lakásokat 65.000€-170.000€ ig vannak, családi házat már szintén lehet ebben az árkategóriában is találni, persze függ attól hol van, mekkora, mennyire szorul felújitásra stb... A rosszindulatú válaszadókkal nem kell foglalkozni. Nyílván beszélsz németül ha az egész családdal szeretnél kiköltözni és ingatlant is venni, nézz körül ezen az oldalon, remélem tudtam vele segiteni egy kicsit. www.null-provision.de Sok sikert kivánok nektek!
2013. júl. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!