Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Rosszat tesz a házasságnak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rosszat tesz a házasságnak, ha a feleség "titkárnő" is egyben?

Figyelt kérdés

Még csak tervezzük a házasságot, de egy kicsit aggaszt, hogy máris én vagyok a kapcsolatunkban a "pénzügyi főfejes".

A vőlegényemet kiskorától kezdve eltántorították az ijesztő tanárok a matematikától, a szülei pedig semmit nem bíztak rá, így mondhatni képtelen volt megtanulni azokat a dolgokat, amikhez ütemterv kell.

Úgyhogy eddig is én számoltam ki mindent. Az órabér alapján a fizetéseket, az adózás mértékét (nem Magyarországon élünk), hogy utazással együtt a lakásbérlés hol éri meg jobban, hogy mennyi kiadásra számíthatunk havonta, mennyi pénzt tudunk félretenni, hogy melyik telefontársaságnak van a legkedvezőbb tarifája a számunkra... Hogy utazás esetén milyen járművel, melyik hotelban/hostelban éri meg, és még sorolhatnám.

A vőlegényem teljesen önszántából adta át az irányítást a pénzügyek felett, mert nem érzi magát biztonságban, ha ő rendelkezik a pénzzel. Szinte egyformán keresünk egyébként és a kiadásokba egyforma beleszólásunk van, tehát ha ő szeretne valami drágább dologra költeni, természetes módon ugyanúgy megteheti, ahogyan én is.

Mégis aggaszt a helyzet, mert nem akarom őt kiszolgáltatott helyzetbe hozni, habár ha Isten is úgy akarja, együtt fogunk megöregedni.


2013. aug. 6. 15:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyáméknál 35 éve működik ez a rendszer :)
2013. aug. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez így mindkettőtöknek jó, akkor nincs vele semmi gond. Az én szüleimnél is így van, és 23 éve boldog házasok. Ha önszántából adta át neked, akkor valószínűleg nem érzi magát kiszolgáltatottnak. Teljesen rendben van így, sok boldogságot nektek :)
2013. aug. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez régen úgy működött,hogy a férfi megkereste a pénzt,hazaadta,a nő beosztotta szépen.

Nagyszüleimnél ez 45 éve működik.


Nálunk mindketten keresünk,de én figyelek ilyenekre,nem nagy ördőngősség,hozzászoktam az évek alatt.

2013. aug. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk fordítva van, kifejezetten zavarna ha én lennék otthon ezekben a témákban, de ha neked nem probléma akkor nincs gond.
2013. aug. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vettem észre, hogy a legtöbb helyen a nő osztja be a pénzt.
2013. aug. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem te egy kiegensúlyozott,megbízható nő vagy,így tudod kezelni a pénzt is,ezáltal a férjed sem lesz kiszolgáltatott helyzetben.:)
2013. aug. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Téged ez aggaszt,szóval ez számodra probléma.Nálunk ugyan a férjem sokkal okosabb,ami a számok világát illeti,matekból mindig jó jegyeket kapott,a pénzt mégis inkább én osztom be.Mi más problémá al néztünk szembe.Külföldön élünk,en jól beszélem a nyelvet,ő nem.Nekem probléma volt,hogy mindent en intéztem,lakás,munka,számlák.Egy idő után úgy éreztem,minden az én vállamon van.Sajnos önkéntelenul mashogy kezdtem nezni ra,szégyellem is.Nem éreztem egyenrangúnak.Sikerült errol tobbszor beszélnünk,megértette,hogy ez igy nekem nem jo.Mi tudtunk valtoztatni.Ha ez neked probléma,akkor beszélned kell vele erről.
2013. aug. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugtató, hogy ez a rendszer akár működhet is.


Csak azért zavar, mert nem akarok az anyukája lenni, szeretnék mindenben egyenrangú társként lenni mellette. Rendben, főzni ő tud jobban:D


Nekem ez egyébként nem megterhelő, meg egy bizonyos szintig úgy érzem, muszáj nekem informálódnom, mert gyerekkoromban azt szoktam meg, hogy ha nem én intézem a dolgokat, akkor senki sem fogja. Vagy nem úgy, ahogy kellene, vagy kellemetlen mellékhatásokkal.

2013. aug. 6. 17:34
 9/12 anonim ***** válasza:

Akkor ne parázz, megtalálta a zsák a foltját :PPPPPPPPP

Grow old together.

2013. aug. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezeket általában az egyik fél intézi,nézi.

abból sosincs jó,ha mindkettő,mert nem egyformán gondolkodunk,csak vita lenne belőle,vagy rosszabbik eset,te úgy gondolod,majd ő elintézi,ő úgy gondolja,hogy te,és a végén senki.

Nem napi órákat igényel ez,hozzászoksz,hogy mikor mit,és észre se veszed,hogy meg is csináltad.

És nem lesz kiszolgáltatva,hisz nem veszed el a pénzét,nem mondod neki azt,hogy "tessék itt van 2ezer zsebpénz",csupán figyelsz,hogy amit muszáj,az be legyen fizetve,a maradékból pedig minél többmindenre jusson.

2013. aug. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!