Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan lehet megbeszélni, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet megbeszélni, ha férjemnek merevedési problémái vannak, úgy hogy ne legyen belőle sértődés?

Figyelt kérdés
Már egy éve észrevettem az első jeleket,hogy nem olyan mint volt,de azért nem volt vészes.Sajnos az utóbbi kb 2 hónapban,már egyáltalán nem áll fell,csak félárbóc van.Mindig valami poénnal elüti a dolgot,én meg jópofát vágok hozzá,de legbelül szörnyen érzem magam.Egyszer próbáltam szóbahozni komolyabban,de megsértődött,a korára,meg a munkahelyi gondjaira hivatkoztt.Pont most megint volt egy kudarcos kisérlet(sajnos már én is tiszta görcs vagyok), ő már húzza a lóbőrt,mitha misem történt volna én meg itt ülök és potyognak a könnyeim.Olvastam pár hasonló kérdést/fórumot ott semmi biztatót nem találtam és félek ebből nagy baj lesz.Ő 52 éves én 43.

2013. aug. 12. 22:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy kivizsgáklásra kéne elküldeni,mert így kezdődnek a szív és érrendszeri problémák,de a cukorbetegség is.Tehát van valami alap,amit kezelni kéne.

És nem csak az idegesség,meg a fáradtság.

2013. aug. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha először megsértődött, akkor mindegy, honnan közelítesz, nem sokkal lesz jobb. De ezt meg kell beszélni sajnos, akármilyen kellemetlen is. Már csak azért is, mert lehet, hogy valamilyen komolyabb orvosi probléma van a dolgok mögött.

Mindenképp biztosítsd arról, hogy nem nézed le emiatt és ettől még nem kevésbé férfi a szemedben. Ez szimplán egy egészségügyi probléma, amit meg kell oldani.

2013. aug. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Amíg ő nem akarja ezt kezelni, addig te fejre is állhatsz, ha szólsz, csak csesztetésnek érzi. A hiúság és az önérzet nagyobb úr, mint az ágybeli problémák. A pasik már csak ilyenek, nehogy már a legjobb pajti ne működjön. Sajna tapasztaltam, amit írok.
2013. aug. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Na pont ezektől a válaszoktól "féltem"...

De hamár mégis arra nem tudtok tanácsot adni milyen szituban,hogyan lehet ezt úgy felhozni,hogy nem fulladjon totál csődbe a beszélgetés?Mert kicsti fura lenne csakúgy közölnöm mondjuk az egyik esti Tv-nézés közben,hogy bocs,de kapcsoljuk ki,mert beszélnünk kéne róla,hogy...Vagy egy ilyen sikertelen alkalom utánn se lenne nyilván szerencsés.Meg ugye úgy kéne időzíteni amikor épp nem fáradt,nem ideges a munkahelye miatt,stb.Ráadásul attól is tartok,hogy már a második mondatnál elbőgöm magam.Plusz félek,hogy "estleg még belém rúg",vagy megpróbál enegem hibáztatni,mert itt és forumokon is olvastam,hogy ilyenkor még a rendes,párjukat szerető pasik is "kifordulhatnak magukból",és az meg már végkkép elvenné a már amúgy is vészesen csökkenő önbizalmamat,persze építő jellegű kritikával nem lenne problémám,de akkor azt magától is felhozhatná...

2013. aug. 12. 23:11
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, nem könnyű téma. A pszichológusok és pszichiáterek is vért izzadnak, míg kihoznak belőlük valamit ez ügyben, pedig nagy szakmai hátterük és gyakorlatuk van. Van neked valami, ami könnypotyogtatás helyett fontos, valami tevékenység, alkotás, önkifejezés, mert ilyen irányban kell nyitnod - a többi ez után alakul. Ezt - de mást sem, nem lehet görcsösen akarni.
2013. aug. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%
Az alkalmas pillanat az, amikor észreveszed, hogy kamudolgot akar csinálni. Meglocsolja a virágokat, kocsit mos, sétál a kutyával. Na olyankor hívd vissza, és dobd be, de ne engedd, hogy elmenjen, mellébeszéljen, kifogásokat keressen. És ne legyen "majd" sem. Holnap lehet, más nem. A TV-t ne, azzal csak felßaszod az agyát.
2013. aug. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
hatos..jó, hogy már meg ne erőszakolja.. ez így nem megy
2013. aug. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy kudarcos este után, másnap reggel van egy kis időtök még ágyban heverészni? Vagy azonnal pattan ki és indul a napja?

Nekem is volt egy partnerem, akivel sajnos beszélni kellett erről :/ Mondjuk ő alapból nyitottabb volt, nem rám sértődött meg, amikor nem sikerült neki, hanem magára volt dühös, aztán meg szomorú.

De segíteni szerettem volna neki, és egy reggel hoztam szóba, mert láttam, hogy ébredezéskor sincs reggeli merevedése (persze ez nem biztos, hogy a párod korában egyébként sincs így, erről nincs tapasztalatom).

Nehezen hoztam fel én is.

A lényege az volt, hogy arra próbáltam én is rávezetni, hogy nagyon szeretem. Megcirógattam, hozzábújtam és úgy mondtam, hogy van valami arról beszélnünk lehetne (a kell szót nem használtam).

Mondtam neki, hogy ha nem akar, akkor nem is muszáj a szemembe néznie közben, csak hallgassa meg az érzéseimet.

Meséltem neki arról, hogy mennyire fontos nekem, és nem csak a jó dolgokban állok mellette, hanem akkor is, ha úgy érzi, hogy baj van. Az ő boldogsága az enyém is, míg az ő szomorúsága az enyém is. És hogy bízzon bennem. Se elmondani nem fogom senkinek, ha kell kutakodjuk névtelenül weboldalakon, nem kicsinylem se ezért őt, sőt! Azt is elmondtam neki, hogy imádok vele szexelni, és higgye el, még így is beindít (ez kegyes hazugság volt, mert engem is lelombozott, de szerettem volna, ha megnyugszik), és hogy megtaláljuk a megoldást.

Akkor mondta el, hogy igazából őt is zavarja a dolog, nem is kicsit, és már neten olvasgatott, hogy mi lehet a baja.

szegénykém hajlamos volt pár kósza, elolvasott mondat után abban bízni, hogy majd elmúlik neki is, csak időt kell adnia magának.

Beszélgettünk sokat, egy megoldásnak azt találtuk ki, hogy próbáljuk a stresszt a minimálisra csökkenteni, és nem erőltetjük a szexet egy ideig. Sajnos nála ez nem hozott megoldást, végül is elment a háziorvosához, aki elküldte csomó vizsgálatra. Kapott valami tablettát, amit mindig szednie kellett (nem csak tünetkezelő potenciakezelő volt, de nem emlékszek a nevére sajnos :S).

Végül is helyre állt a dolog, bár nem lett 100 %.

Mi már nem vagyunk együtt, de nem ez volt az oka.

Minket a távolság hidegített el egymástól, beleszerettem valaki másba.

Ez az én történetem, illetve a volt páromé.

Nekem így sikerült, persze nem tudhatom a te párod milyen mentalitású.

Ha ő maga nem akarja, és még a düh fázisában van, akkor nem tudom mit mondjak :/

Mindenesetre szurkolok nagyon, hogy megoldódjanak a gondjaitok!

Ne lássa, hogy sírsz ;)

2013. aug. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
12%
De, megy. Persze lehet nyávogni is.
2013. aug. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem egy a beszélgetés, írj neki levelet. Ha másért nem, kíváncsiságból el fogja olvasni.
2013. aug. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!