Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Eredetileg megtartottam a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eredetileg megtartottam a leánykori nevemet,5 éve vagyunk házasok, szeretném mégis felvenni a férjem nevét. Tudja vki hogy működik ez, mik a költségei, milyen papírokat kell átíratni, mennyi idő alatt zajlik ez?

Figyelt kérdés

2013. aug. 13. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Úgy tudom, hogy indok nélkül minden magyar állampolgár életében egyszer változtathatja meg a nevét. Ennek az illetéke 5000 Ft + az összes papír átírása.
2013. aug. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
A névváltoztatás illetéke 10.000 Ft+papírcsere. A te esetedben egyszerűbb a dolog, a házasságkötés szerinti anyakönyvvezetőhöz kell fordulni és házassági név megváltoztatását kell kérni. Úgy tudom, hogy a te szempontodból egyszerűbb az eljárás, mintha külön a névváltoztatási eljárást indítanád. Ők nem szokták reklámozni, hogy ilyen lehetőség is van!
2013. aug. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, ezt az 5000 ft-ot olvastam én is, ha házassági névről van szó, a 10 ezer talán ha csak úgy váűltoztatnám meg, mert pl. nem tetszik...


és hogy mennyi idő alatt kivitelezhető a dolog, arról tud vki vmit?

2013. aug. 14. 09:36
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt találtam az ügyintézésről. Nem mindegy, hogy a házasságkötés szerinti vagy a lakóhely szerinti anyakönyvvezetőhöz mész.

papírok: személyi, lakcímkártya, jogosítvány, adókártya, taj-kártya, útlevél (bár ez utóbbi hármat én nem cseréltettem ki házasságkötés után, adó-taj eddig jó volt 14 év alatt, útlevél meg lejárt). Bankok, biztosítók, meg minden egyéb hely, ahol az adataidat megadtad.

2013. aug. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!