Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassághoz érezni kell, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassághoz érezni kell, hogy Ő Az Igazi, vagy elég ha jó ember, akit szeretek és tisztelek?

Figyelt kérdés

Bárhol olvasok a házasságról, eljegyzésről, esküvőről, mindig a fülig szerelmes kommentek vannak többségben, azok írogatnak, akik az első találkozáskor tudták, hogy Ő Az Igazi.


Nos, nálunk viharos volt a megismerkedési ciklus, döcögősen szoktunk össze, mondhatnám úgy is, hogy teperni kellett értem. Igazán csak az első év után lettem szerelmes, és sosem éreztem azt a mindent elsöprő vak szerelmet, amit mások iránt sikerült (és ezt ők sajnos ki is használták). Mindezek ellenére szeretem a párom, tisztelem az értékrendjéért, olyan férfinek tartom, akire fel lehet nézni, és el tudom nézni neki a hibáit, mert sokkal több az erénye.


Kapcsolatunk komoly már annyira, hogy lassan eljegyzés, esküvő elé nézzünk. Valószínűleg remek férj és apa lenne, azonban félek, hogy a vakszerelmes időszak hiányában csak rábeszélem magam az egészre.


Lehet csak kis lángon, de úgy teljes odaadással szeretni, házasodni, életet leélni? Nem kéne szerelmesnek lennem?


2013. szept. 4. 17:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Ha feljössz ide és felteszed a kérdést, akkor (szerintem) rég rossz.
2013. szept. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%
1. válaszolónál a pont és a zöld pacsi.
2013. szept. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. válaszadó megadta a helyes választ.


(Zárójelben megjegyzem, hogy egy boldog élethez sosem ELÉG kompromisszumokat kötni, valamit hiányolni mindig. Főleg ilyen alapvető kritériumot, mint a szerelem... Lehet, hogy eddig sosem voltál szerelmes, de majd leszel, ne add fel! Csak nem belé).

2013. szept. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az elsőnek...



De


Én sem tudtam az elején, hogy a parom az igazi...nem mertem belemerülni hónapokig a kacsolatba, mert előtte megégettem magam.

azt hittem az igazi az exem, 1,5 év után a nyaraláson kettesben maradtunk, ellátással mindennel...szakítás lett belőle...ezek után javaslom mindenkinek, h együttélés nélkül ne házasodjanak....nem konkrétan akkor szakítottunk, de akkor jöttem rá, hogy nem olyan a párom, mit gondoltam, és kiszerelmesedtem belőle...azért írom így, mert továbbranis szerettem, de csak mint barátot..természetesen szakítottam is emiatt..

Tehát ezért féltem, hogy kiszeretek...

Nem jött be...együtt élünk...lassan esküvő... Rájöttem hogy miben másak az érzelmeim...sokkal erősebbek és tartősabbak, és szenvedélyesebbek is...talán az, hogy már idősebb is vagyok mint előtte(akkor csak 19 voltam)

Tehát én nem hiszem, hogy amikor egyből tudni véljük hogy a másik a nagy ő, az feltétlenül igaz is..

2013. szept. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy mostanában sokan azért házasodnak, mert már "illendő lenne" x év után. Példának okáért, egyik ismerősöm és a párja már 9 éve együtt voltak, és mindenki kérdezgette őket hogy "na és mikor lesz lagzi/baba?". Hát, tavaly lezavarták az eljegyzést, idén pedig a lagzit, mindezt azért, mert illett már ennyi idő után. Holott, egyikük sem érzi azt a hatalmas lángoló szerelmet, sőt inkább már csak a szeretet jellemzi őket, mégis úgymond boldognak tűnnek. Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy akik már jó ideje együtt vannak, azok nem elsöprő szerelem miatt mennek férjhez. Legalábbis ezt tapasztalom a környezetemben..
2013. szept. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors, lemondó és cinikus válaszokat. :) Most hogy ezen a kötelező körön átestünk szeretném ha legalább három soros válaszok jönnének.

Mint minden fórumon, ezen is csak beszélgetni szeretnék egy témakörről, kíváncsi vagyok van-e tapasztalat, hasonló sztori, stb. Érdeklődök a téma iránt, felteszek egy kérdést, azt hiszem ez az oldal erre való.


Ha veletek akarnám megszavaztatni a házasság létjogosultságát, facebook likeháborút indítanék.

2013. szept. 4. 17:28
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy a kettőnek kellene összetalálkozni. A vak szerelemnek és a józan döntésnek, csak hát ez eléggé nehéz dolog. Így az ember vakon többnyire a saját elvárásai alapján dönt, aztán vagy bejön, vagy nem.

Te most józan érvek alapján döntesz. Ha hiányzik az igazi, falat rengető szerelem, ha még nem voltál az, csak vágysz rá, akkor nehéz lesz így egy életet leélni.


Azt is kalkuláld azért bele, hogy nem mindenkit talál meg az óriási szerelem, egy élet is kevés hozzá.

2013. szept. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
36%

Te vagy a cinikus! De menj hozzá, aztán majd 2 gyerek után szerelmes leszel valakibe, de majd nem hagyod ott, mert a gyerekek, meg jó ember.

Cseszd el az életed. Segítsen neked a hóhér!

2013. szept. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem lehetséges boldogan leélni így az életed. Én sem voltam vakszerelmes és a párom sem volt sosem az, hanem szelíden szerettük meg egymást, és nagyon jó összhangban vagyunk. Szerintem a kapcsolatot inkább ezek teszik tartóssá.

Amúgy nagymamám is úgy házasodott, hogy a legcsekélyebb mértékben nem volt szerelmes, és annyira megszerette a nagypapámat, hogy az nagyon megható volt, amennyire tudta elhunyta után is szeretettel mesélni róla a történeteket.

2013. szept. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
továbbá köszönöm a választ annak a három kommentelőnek, akik előző hozzászólásom írása ideje alatt válaszoltak
2013. szept. 4. 17:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!