Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi kell a házassághoz?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi kell a házassághoz?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok megkeresztelve ezért elsőáldozó se voltam és bérmálni se fogok tudni.Templomba se nagyon járok, nem vagyok épp az a nagy hívő..

Na a lényeg hogy a mamám azt mondta hogy muszáj lesz különben nem lehet templomi esküvőm..

Igaz ez ?!


2013. júl. 4. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy vallásos, akkor miért akarsz templomi esküvőt?
2013. júl. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen vallás szerinti esküvő. De ott megígéred, hogy az adott vallás szerint fogod élni az életed, nevelni a gyerekeidet stb. Mi értelme van, ha úgysem vagy vallásos?
2013. júl. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk pl. a párom miatt lesz templomi esküvő, ő mélyen vallásos, hosszú évek óta aktív tagja egy gyülekezetnek. Én soha nem jártam (vele se megyek), bár megkereszteltek kiskoromban, de ez ugye nem sokat számít.

Nekünk evangélikus esküvőnk lesz (mindketten azok vagyunk), itt nincsenek ilyen problémák.

2013. júl. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Gondolom a vőlegény, meg a családja vallásos (vagy a menyasszony meg a családja).

El kell menni jegyes oktatásra mindenképpen. De általában meg is keresztelnek, meg elintéznek minden formaságot az esküvő előtt. De kérdés: akarod te ezt? Eléggé macerás, szóval ha nem vagy hívő, és nem szeretnél a tanok szerint élni, illetve a párod nem vallásos, akkor sok értelme nincsen.

2013. júl. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy megkeresztelve, akkor nem lehet templomi esküvőd. De ha amúgy se vagy vallásos, akkor meg minek?
2013. júl. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt gondolom tudod, hogy kizárólag a polgári, anyakönyvvezető előtt kötött házasság az érvényes? A templomi csak egy szertartás a vallásos embereknek.

Egyébként konkrétan a házassághoz a házasulandó felek egybehangzó "igen" nyilatkozata kell.

2013. júl. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne köss házasságot!

Drága és körülményes a válás!

2013. júl. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mind ketten római katolikusok vagyunk. Ő sem az hú de nagy vallásos, nem nagyon jár templomba ő se.

Nem is az hogy, nem vagyok vallásos...jobban hiszek az evolúcióban és ismerem a Biblia "hibáit".

Kiskoromban jártam templomba és hittanra is.

Amúgy meg mindig is arról álmodtam hogy fehér ruhában ad össze valakivel a pap az oltárnál..olyan szép lenne.

Meg én épp azért nem lettem megkeresztelve mert anyukáméknak csak polgári esküvőjük volt és a papunk nem volt hajlandó megkeresztelni..

2013. júl. 5. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!